zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska Majówka w Kromołowie [ZDJĘCIA]

Dziś w Kromołowie rozpoczął się pierwszy dzień zawierciańskiej Majówki. Był on związany z obchodami 825-lecia dzielnicy.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło po godzinie 16:00, uczestniczyli w niej m.in. Poseł na Sejm RP Anna Nemś, Prezydent Zawiercia Witold Grim wraz ze swoimi zastępcami, kierownik zawierciańskiego oddziału ARiMR oraz radna powiatowa Beata Chawuła, a także radni miejscy. Po 17:00 odbył się pokaz “Kadryl na koniach” w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego. W ramach części artystycznej wystąpiło Towarzystwo Sympatyków Kromołowa, Dziecięce Studio Artystyczne, Joy Dance i Karol Hadrych. O 20:35 rozpoczął się koncert zespołu Gesek, a od 22:00 zagra Projekt.

Ciąg dalszy zawierciańskiej Majówki zaplanowano na czwartek 3 maja – rozpocznie się ona o 9:45 na Placu Stosika w Zawierciu od obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po której o 10:30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny w zawierciańskiej bazylice. W godzinach 10:00-14:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu odbędzie się kiermasz książki używanej, a od 10:00 do 12:00 – zajęcia plastyczne dla dzieci, w trakcie których uczestnicy przygotowywać będą zakładki patriotyczne w biało-czerwonych barwach. Z kolei na parkingu przed MOK-iem o 16:00 rozpocznie się koncert zespołu Cierheń, o 17:00 – Folky Band, o 18:15 – Tedi Band, o 19:30 – Lech Kis Stawski, a na 20:45 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – zespołu Camasutra.

Zdjęcia: Adam Bieńkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.