zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawierciańska cukiernia oferuje oryginalny tort: “To nasza cukiernicza odpowiedź na żarty o papierze toaletowym”

Zawierciańska cukiernia Delowscy oferuje w swojej sprzedaży ciasto w kształcie papieru toaletowego. Jak podkreśla, “to odpowiedź na żarty o papierze toaletowym”

Zapytaliśmy cukiernię, skąd pomysł przygotowania takiego tortu?

Tak jak pisaliśmy w poście pomysł podpatrzony od najlepszych szwedzkich i niemieckich cukierników. Lubimy tworzyć dlatego uznaliśmy, że podejmiemy wyzwanie i pokażemy, że Polacy też potrafią. Nie chcemy nikogo urazić, bo co ma wspólnego papier toaletowy z epidemią. Również bardzo się obawiamy o siebie, swoich najbliższych i pracowników ale nie dajmy się też zwariować. Każdy z nas powinien w tym okresie znaleźć coś, co nam zajmie myśli i pozwoli pozostać w domu. My kochamy tworzyć dlatego, żeby odciągnąć myśli – tworzymy. Ponadto ten czas można doskonale wykorzystać na poszerzanie wiedzy i trening umiejętności. Wbrew pozorom odwzorowywanie różnych produktów (tak, papieru toaletowego również) doskonali umiejętności. Potem wykorzystujemy je do wykonywania tortów 3D w kształcie beczek, misiów itp. Jest to ciasto biszkoptowo-czekoladowe z orzechami i wiśnią. Oczywiście odwzorowanie marcepanem, to on pozwala nam na wykonanie kształtu. Żeby go wykonać trzeba mieć oczywiście składniki, troszkę zdolności plastycznych i przede wszystkim czas który teraz wszyscy mamy – informuje Damian Delowski.

Zdjęcie: Facebook Delowscy Cafe

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

  1. Lepiej napiszcie, że Prezydent Konarski przeznaczył 330 000 PLN na zakup nowoczesnego urządzenia do wykonywania szybkich testów (do 98 jednorazowo) dla naszego szpitala. To jest wiadomość dnia. Może wasz “ekspert” Peron skomentuje teraz tą decyzję?

  2. Cukierni gratuluję poczucia humoru 🙂 W obecnej,ponurej rzeczywistości jest to artykuł deficytowy więc wszystko,co pozwoli nam się uśmiechnąć jest na wagę złota. Fajny pomysł! Co następne?

  3. To zwykły plagiat pierwsza była cukiernia z pod Nowego Sączą i było to opisane a oni to skopiowali ,żenada Panie Delowski .

    • Każda kolejna bułka jest plagiatem poprzedniej. Ważne,że im się chciało i wykazali poczucie humoru. Proponuję uśmiechnąć się,zwłaszcza w obecnej,ponurej sytuacji aby rzeczywistość stała się bodaj odrobinę jaśniejsza. Czego życzmy sobie wzajemnie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.