zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercianka współtworzy film z hollywodzką obsadą [ZDJĘCIA]

Karolina Szlama jest pochodzącą z Zawiercia producentką filmową i kierownikiem produkcji. Obecnie realizuje międzynarodowy projekt filmowy, w którym zagra m.in. Nigel Barber i Jan Peszek.

Będzie to pełnometrażowy film kinowy z gatunku science fiction w języku angielskim -„Day Rises. I Fall.” (Dzień wstaje. Ja upadam”). Reżyserem filmu jest Michał Friedrich, zdjęcia wykonuje Paweł Płonka. Jednym z aktorów jest postać znana z takich filmów jak „Spectre” czy Mission Impossible – Nigel Barber. Zdjęcia z jego udziałem odbyły się 4-5 kwietnia w Kopalni Guido w Zabrzu. Z polskiej obsady będzie można zobaczyć Lecha Dyblika, Jana Peszka, Piotra Cyrwusa Adriana Wajdę, Martę Marzęcką, Piotra Wiśniewskiego. W projekcie biorą udział również brytyjscy aktorzy – Paul Hughes oraz Dana Kalantay.

Zdjęcia do filmu zakończą się w maju, ich główny etap odbywał się w grudniu. Projekt ma szansę na międzynarodową dystrybucję kinową.

Produkcja tego filmu jest dużym przedsięwzięciem chociażby przez jego międzynarodowy charakter. Praca przy nim daje całej ekipie oraz aktorom bardzo dużo satysfakcji i jesteśmy naprawdę zadowoleni z efektów naszej pracy – mówi Karolina Szlama.

O czym będzie film?

Ukraina, niedaleka przyszłość. Świat został zdziesiątkowany przez epidemię groźnej choroby. Ulice wielkich miast opustoszały, panuje kwarantanna. Miejscem, w którym można znaleźć spokój i ukojenie, jest nietknięta skutkami epidemii wieś, Chraszczew. Tymczasem w Kijowie, po śmierci swojej rodziny Wadim odchodzi z policji.  Nie umiejąc znaleźć sobie miejsca w nowej rzeczywistości wpada w alkoholizm. Komendant policji jednak wyciąga do niego rękę i proponuje na początek rozwiązanie „prostej” sprawy samobójstwa właśnie we wspomnianej wsi – Chraszczew. Dla Wadima jest to szansa powrotu do pracy i normalnego życia. Zobojętniały funkcjonariusz wyrusza wykonać powierzone mu zadanie. Nie spodziewa się jednak, że wyjaśniając błahą sprawę, rozdrapie krwawiącą ranę wioski – czytamy w opisie filmu na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.