zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiercianie badali nerki [ZDJĘCIA]

Prawie 400 zarejestrowanych mieszkańców Zawiercia i okolic dowie się czy mają zdrowe nerki. Darmowe badania to element akcji NEFROTEST, kampanii społecznej, która propaguje wiedzę o nerkach i prowadzi tak duże badania przesiewowe.

Cieszę się, że akcja bezpłatnych badań krwi pod kątem chorób nerek gości ponownie w naszym mieście, bo o to prosili mnie niejednokrotnie pacjenci. Dziękuję też za zainteresowanie akcją naszym patronom i osobom znaczącym dla środowiska, które wezmą udział w profilaktycznym badaniu krwi – mówi dr n. med. Ryszard August, szef zawierciańskiego Centrum Dializ Fresenius.

Bezpłatne badania krwi pod kątem chorób nerek odbywały się w niedzielę 10 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.00 w Centrum Dializ Fresenius w Zawierciu przy ulicy Willowej 11 (róg ul. Miodowej).

W badaniu uczestniczył m.in. Prezydent Zawiercia Witold Grim, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu mł. bryg. Artur Łągiewka, Komendant Straży Miejskiej w Zawierciu Artur Kowal oraz Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych Paweł Abucki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.