zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Do Zawiercia przyjedzie Słuchobus. Będzie można bezpłatnie zbadać słuch

Trzy miesiące bezpłatnych badań słuchu i specjalistycznych konsultacji w kilkudziesięciu miastach całej Polski, bez zapisów i formalności. Trwa Narodowy Test Słuchu 2017, siódma edycja największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu.

To efekt wywiadów z pacjentami w trakcie wszystkich poprzednich edycji, a przebadaliśmy dotąd 60 tysięcy Polaków. Wielu z nich cieszyłoby się nadal dobrym słuchem, ale z różnych przyczyn lekceważyli zagrożenie. W tym roku chcemy pokazać najczęstszych 7 przyczyn, które prowadzą do niedosłuchu – dlatego nazwaliśmy je grzechami – mówi Agnieszka Idelze-Gomulak, koordynatorka NTS 2017.

Są to:
– Ignorowanie pierwszych objawów ubytku słuchu;
– Unikanie ciszy – życie w ciągłym hałasie;
– Unikanie badań słuchu;
– Ignorowanie ubytku słuchu u najbliższych;
– Świadome bombardowanie uszu decybelami ze słuchawek wewnątrzusznych;
– Unikanie ochronników słuchu, nie stosowanie ochronników słuchu w pracy;
– Unikanie aparatów słuchowych.

Według CBOS na nadmierny hałas narzeka aż 70% badanych Polaków. Szacuje się, że w aż 13 milionów mieszkańców naszego kraju zagrożonych jest hałasem. Badania mówią o 6 milionach seniorów z wadą słuchu . Ruch uliczny generuje hałas na poziomie 80 – 90 decybeli. Długotrwałe narażenie na taki hałas może powodować czasowe lub trwałe przesunięcie progu słyszenia.

Słuchobus, mobilne laboratorium badań słuchu przyjedzie do Zawiercia we wtorek 29 sierpnia. W godzinach 10:00-16:00 odbywać się będą bezpłatne testy słuchu i darmowe konsultacje specjalistów przy Biedronce na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej.

Ekipa słuchubusu wykonuje badania dwustopniowe: 1. trwający minutę test ecola – przechodzą go wszyscy. Jeśli wykazuje jakiekolwiek wady, pacjent przechodzi drugi, dokładniejszy: 2. test audiometryczny. Nie trzeba mieć żadnych skierowań. Każdy pacjent otrzyma konkretne, zindywidualizowane informacje o tym, w jakim stanie jest jego słuch i co robić, aby o niego dbać. Organizatorem Narodowego Testu Słuchu są producenci aparatów słuchowych Signia/Siemens i Audioservice.

Szczegółowe informacje: Robert Kozubal 604 581 383

Źródło: /3PR/Consulting

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.