zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Zawiercia wpłynęło do prokuratury

Wracamy do sprawy opisywanej pod koniec lipca na łamach portalu zawiercianskie.pl.

W poniedziałek 29 lipca pisaliśmy o zdarzeniu z udziałem prezydenta Zawiercia, do którego to zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę 27 na 28 lipca. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że prezydent Zawiercia miał fizycznie i słownie zaatakować taksówkarza oraz pracownika OSiR-u Arkadiusza S. Informacji nie chciał wówczas komentować ani taksówkarz ani prezydent – http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/czy-prezydent-zawiercia-grozil-taksowkarzowi-nie-bede-tego-komentowal/

Według informacji publikowanych na portalu UczciweZawiercie.pl oraz w mediach społecznościowych w następnych dniach po publikacji złożone zostało zawiadomienie przez Arkadiusza S. o popełnieniu przez prezydenta Zawiercia dwóch przestępstw, tj. przestępstwa z art. 190 § 1 przy zastosowaniu art. 231 Kodeksu karnego oraz z art. 217 Kodeksu karnego. Prokuratura potwierdziła otrzymanie takiego zawiadomienia ponad miesiąc później – w czwartek 5 września.

Uprzejmie informujmy, że zawiadomienie, o które Pan pyta wpłynęło 5 września 2019 roku do Prokuratury Krajowej i zostanie przekazane według właściwości celem spowodowania jego procesowego rozpoznania zgodnie z kompetencjami – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Zwróciliśmy się z pytaniem do prawnika, który informował o wysłaniu zawiadomienia na przełomie lipca i sierpnia, o to, dlaczego zawiadomienie wpłynęło po miesiącu. Nie odpowiedział. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało wysłane do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

Niniejszym, w imieniu własnym – jako Arkadiusz S. – zawiadamiam o popełnieniu przestępstw na moją szkodę, stypizowanych w art. 190 par. 1 oraz 217 Kodeksu karnego, przez Łukasza K. – Prezydenta Zawiercia – w nocy z dna 27.07.2019 roku na 28.07.2019 roku w granicach godz. 00:56 w Zawierciu przy ul. Blanowskiej. W związku z tym wnoszę o: wszczęcie postępowania karnego oraz ukaranie sprawcy; przekazanie sprawy do prowadzenia Prokuraturze innej niż właściwa miejscowo, tj. innej niż Prokuratura Rejonowa w Zawierciu, albowiem: Łukasz K. pełni funkcję Prezydenta Zawiercia, a w związku z tym istnieje ryzyko, że poprzez nieformalne relacje towarzyskie może podjąć próbę wpłynięcia na przebieg postępowania karnego; (w tym miejscu pojawia się imię i nazwisko – red.) Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zawierciu, jest ojcem (kolejne imię i nazwisko – red.), który był obserwatorem opisanego zdarzenia – czytamy w treści zawiadomienia.

W zawiadomieniu zawarty jest opis zdarzenia, do którego miało dojść pod koniec lipca.

Zaczął mamrotać pod nosem, nic nie rozumiałem z jego wypowiedzi. Następnie, bez żadnego powodu, zaczął mnie dusić oraz atakować słownie – czytamy w treści zawiadomienia.

Po wyjściu z taksówki prezydent Zawiercia miał krzyczeć w kierunku taksówkarza “Dojadę Cię! Zniszczę Cię!”.

Zapytaliśmy rzeczniczkę Urzędu Miejskiego w Zawierciu o to, jak włodarz Zawiercia skomentuje złożenie w dniu 5 września 2019 roku do Prokuratury Krajowej przez Arkadiusza S. zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, a także czy prezydent Zawiercia zamierza wnieść pozew o zniesławienie? (o prawdopodobnym zamiarze złożenia pozwu prezydent powiedział osobiście redaktorowi naczelnemu portalu zawiercianskie.pl w trakcie tegorocznego Święta Chochoła w Skarżycach).

Szanowny Panie Redaktorze, nie mamy żadnych informacji na temat zawiadomienia, o które Pan pyta. Prezydent już wcześniej przekazał, że w związku z publikacjami, w których pojawiają się niesprawdzone informacje, podejmuje odpowiednie kroki prawne. W tej sprawie nic się nie zmieniło – poinformował Patryk Drabek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Artykuł 190 Kodeksu karnego, o którym mowa w zawiadomieniu, brzmi następująco: “Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Z kolei artykuł 231 dotyczy “Nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego”:

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 łapownictwo pełniącego funkcję publiczną – czytamy w art. 231.

Ostatni z wymienionych w zawiadomieniu artykułów – 217 Kodeksu karnego – brzmi następująco: “1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary”.

Paweł Kmiecik

Na zdjęciu: prawdopodobne miejsce zdarzenia

70 KOMENTARZY

 1. Lepiej aby ustąpił. Pokazał się jako frustrat… z łapami do człowieka? Co to za słownictwo podwórko we “dojadę Ciebie…”?

 2. A ,byłeś jak pączek w maśle u Grima .A tak chciało się Gerlach zdobywać ,a tu przyjdzie na białe górki blanowskie się wspinać .Ambicje to nie wszystko.

 3. Jeżeli w tych zarzutach będzie chociaż 10% prawdy (a jak narazie wszystko na to wskazuje), ten człowiek (Konarski) powinien raz na zawsze zniknąć z życia publicznego – odejść ze spuszczoną głową i w hańbie. Nie po to go wybieraliśmy, aby tak poniewierał ludźmi, chociaż słyszałem często, że jego aroganckie zachowania są na porządku dziennym. DLA MNIE TEN CZŁOWIEK JEST SKREŚLONY

 4. Zróbmy tak jak on chciał zrobić temu biednego taksówkarzowi: “DOJEDŹMY DZIADA I ZNISZCZMY”, zobaczy jak to fajnie. Krokiem do tego będzie zwołanie referendum i odwołanie go ze stanowiska i wyrzucenie całej tej łodnowy szumowin na bruk!!!

 5. Ależ news, facet Arkadiusz S. w różnych wypowiedziach w tym w gazecie sam mówi, że nie chcę sprawy rozdmuchiwać, nie chuje się urażony, za chwilę składa zawiadomienie. Wystarczy sprawdzić dla kogo wcześniej pracował i z kim trzyma. Wtedy staje się wszystko jasne. Na szczęcie czasy WG i jego kolesi (Ryśków, Heńków) mamy za sobą.

 6. Gdyby nic nie było to znając Konarskiego zaraz byłby komentarz. Tu cisza. Myślę że prezydent nie powinien pić alkoholu w takich ilościach aby tracić kontrolę nad sobą

 7. bijecie piane….jest prawomocny wyrok NIE! Pan taxi mann szum zrobul wokol siebie…na kogi zlecenie…..moze portal zajmie sie bylym parkiem maszynowym ZB Przedzalnia! i huta szkla!

 8. Akty agresji powinny być karane w każdym przypadku. To, co Pan kierowca mówił nie ma znaczenia. Jeśli prokuratura skieruje akt oskarżenia wobec Prezydenta miasta i sąd wyda wyrok skazujący to jest to koniec Pana Konarskiego.

 9. Absurdalna sprawa. Na świeża wywiad w Kurierze Zawierciańskim, że w zasadzie nie ma tematu, a teraz nagle zawiadomienie. Cała ta sytuacja wygląda bardzo dziwnie i mieszkańcy zapewne domyślają się o co tak naprawdę chodzi.

 10. Zawiadomienie nic nie znaczy, podobne może złożyć Prezydent np o pomówienie. Czy coś z tego wynikinie? Oczywiście nic, bo póki co nikt nie dostał prawomocnego wyroku skazującego. Sprawa wygląda raczej na taką, że Pan Arek dał się pewnie wmanipulować w aferę grubymi nićmi szytą, gdzie krawcami są jakieś cwaniaki, którzy nadali dalszy bieg sprawie, i to taki, o jakim się nawet Panu Arkowi nie śniło.

 11. Nie zmienia to faktu że cała ta sytuacja miała miejsce. I to że po pijanemu Konarski pokazał swoją prawdziwą twarz.
  Pić to trzeba umieć, a Konarskiemu włączył się tryb “Jestem Bogiem” robię co chcę i bez komentarza….

  • Zastanówmy się nad tym skąd redaktor bierze te wszystkie afery. I czemu skoro to są media dla miasta utrzymuje je prezes Aluronu? Skoro otwierają się media i są one prowadzone przez Pana Pawła Kmiecika czy nie powinny utrzymywać się same tak jak inne media? Dopóki nie ma wyroku nie ma potwierdzenia informacji. A pan prezydent równie dobrze może złożyć na Pana redaktora zawiadomienie do prokuratury o pomówienia i szczerze liczę że to się stanie. Uważam że taksówki są po to aby ludzi wozić jak nie są w stanie prowadzić. Byli prezydenci zatrudniani na etat kierowcę, który mało co jeździł a brał pensje pewnie większą od naszej. Będzie wyrok będzie czas na dyskusję jak na razie go nie ma.

  • ale gównoburza z tej afery aż się popłakać można. Arka kumple wystawili na desant do nie mogli inaczej Konarowi szkodzić , Arek przewali sprawę a kumple powiedzą “sorry i tym razem się nie udało”.

   WOLNE MEDIA muszą być w Zawierciu a nie finansowane przez siewców gównoburz.

 12. Aleś ty mądry czytelniku .chylę czoła przed twoją wiedzą ,inteligencją .Gdybyś był kobitką to już Tico uruchomiam lody włoskie kupuję i cała remiza nasza . .

 13. Nie złożono by doniesienia gdyby tak nie było, a hejterzy od nowy już nie piszcie bo tylko się ośmieszacie. Dziennikarz ma prawo pisać skoro zostało złożone zawiadomienie i nie zmyśla tego, a że jest opłacany przez kogoś to wam g…. do tego. Macie swoje media to się odstosunkujcie od tych. Prawdę należy pisać a nie zamiatać pod dywan. Pić faktycznie trzeba umieć 🙂

 14. Scenariusz prawdopodobny .Prezydent skorzysta z długotrwałego zwolnienia lekarskiego .Czemu nikt nie będzie się dziwił .Mało kto wytrzymuje taką presję jaką jest postępowanie prokuratorskie .Zastępcy brak sytuacja ,której nie przewidziała Ustawa o Samorządzie Terytorialnym

 15. Czemu obecny prezydencie nie zaprotestowałeś kiedy wobec twojego konkurenta (na tym polega demokracja )prowadzono ohydną i wstrętną kampanię wyborczą ..

 16. Można dalszą spiskową teorię dziejów zapierdzian tworzyć .W najbliższych szeregach prezydenta był szpion .To on sprowokował całe te zdarzenie .Upił 40 letniego mężczyzne i zadzwonił po taryfę ,i przewidział całe zdarzenie .A prawda jest taka ,że przebywanie w złym towarzystwie zawsze kończy się źle.Taka specjalna dedykacja dla wszystkich ,lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać .

 17. Mieszkańcy miasta są pełni uznania i szacunku dla Pana taksówkarza Arka za jego znajomość i biegłość w niuansach prawnych, szybkie podjęcie decyzji i zgłoszenie do prokuratury wniosku, celem obrony własnej godności, dobrego imienia oraz praw mu przysługujących. Panie Arku, rozminal się Pan z powołaniem, marnuje się w tym zawodzie, ale może najważniejsze w życiu jest to, aby robić to co się naprawdę lubi, a ludzie sami docenią taką pracę.

 18. Mieszkańcy miasta są pełni uznania i szacunku dla Pana taksówkarza Arka za jego znajomość i biegłość w niuansach prawnych, szybkie podjęcie decyzji i zgłoszenie do prokuratury wniosku, celem obrony własnej godności, dobrego imienia oraz praw mu przysługujących. Panie Arku, rozminal się Pan z powołaniem, marnuje się w tym zawodzie, ale może najważniejsze w życiu jest to, aby robić to co się naprawdę lubi, a ludzie sami docenią taką pracę
  To nie Pan Arek pisał… Pan Z “uczuciowegozawiercia” jest prawnikiem…

 19. Niewazne kto pisal wazne sa fakty kogo mamy za prezydenta.
  Czlowiek ktory nie szanuje drugiego czkowieka a w dodatku naduzywa alkoholu. Brak slow. Wstyd dla Zawiercia na cala Polske
  WSTYD PANIE KONARSKI ze naduzywa pan wladzy dla swych frustracji !!!

  • Ważne kto pisał! Bo uczuciowezawiercie napisali że złożył a tu jak byk stoi że dopiero we wt,w dniu zostało złożone, więc uczuciowezawiercie kłamał…
   Wkłady do zawsze będzie miało krótkie nogi….

 20. Ważne kto pisał pozew! Uczuciowezawiercie kłamali podając jakiś czas temu że pozew został napisany…
  A kłamstwo ma zawsze krótkie nogi…
  I chyba nie chodzi tu o wzrost…

 21. Jak sprawa w czestochowie to przegrana , przypomnijcie sobie kto tam ma układy i rodzine w sadzie……….

  a o tandetnej siatce zapomnijcie ze bedzie sponsorowana przez miasto bo o to jest ta gra ………. już poprzednik wydał na to 2mln w błoto a miasto na tym nic nie zyskało. a tu się zbiera i zbiera może CBA bedzie za poprzednie lata 😛 😛 😛

 22. Normalnie uśmiałęm sie jak zobaczyłem to pseudo UczciweZawiercie , kogo popieraja , kto sponsoruje i to jest jasne , mini portalik dla psycho fanów kiepskiego klubu aluminum ( max 600 osób tyle chodzi na kiepskie meczysławy) nie dla krasnali , smieszny portaliku

  Nie dla prywatnych drużyn !!!!!!!!!!

  • Ludzie opamietajcie sie w koncu tu nie o aluron chodzi tylko o pozal sie boze Odnowe zawiercianska co ona robi z Was
   Dostali wladze to sie bawia
   Muzyka, spiew, granie, spiewanie, malowanie kolorami, banki ….
   Tylko na to ich stac jak dzieci we mgle w wieku przedszkolnym ..

   • Dzieciatko na każdej sesji rady jest jeden temat dlaczego prywatna druzyna nie dostała tyle pieniachów ile im poprzednik obiecał za nasze podatki które łożymy na miasto a jest sporo bo 38% każdego z nas idzie do budrzetu miasta………
    i Nie ma żadnego tematu odnowa tylko kiepski sport i brak niektórych układów !!!!!!!!

 23. Przez ten krótki czas uzbierało się już tyle, że referendum w sprawie odwołania Prezydenta ma się szanse udać.

  • Co się uzbierało? Podaj konkretnie, co się uzbierało? Wymień w punktach, jakież to Konarski ma porażki na koncie warte jego odwołania, a nie wciskaj ciemnoty i tanich tekstów.

 24. Pani Aniu a co pani przeszkadza że cos się zaczęło dziać w tym mieście. Poprzednika było stać ma duże ilości orlikow i sport żałosne. A taksówkarz wcześniej jeździł jako prywatny szofer Pana Grima przypadek nie sądzę. Ale no tak za nowy samochód i powrót do urzędu można pogrążyć ludzi. Ewidentnie Pan Arkadiusz nie zna prawa i mam nadzieję że wszyscy za to pójdą siedzieć Pan Kryspina Pan redaktor jak i pan Grom z Panem taksówkarzem.

  • Chyba jest pan w bledzie juz zbyt wiele ludzi przejrzala na oczy I podziela opinie pani Anii, ludzie ciezko pracuja na chleb na dzieci na oplaty ale wy wolicie sie bawic .
   Zycie to nie zabawa !

 25. Zasuwasz w Lidlu czy na hucie .Kto pozwoliłby na ciągłe zwalnianie z roboty i uczestnictwo w różnych radach miasta ,powiatu ?A tu masz grono wybrańców z budżetowki tu kasa leci tam kasa leci i sponsoring kwiaciarni bo tam fotka tu fotka .Dobrze Kaczyński mówił to kasta nierobów .

 26. 500 plus spowodowało ,że zaczęło się jeździć na kanikułe do Bułgarii i pod płotem zapierdzianin stał i widział animatorów hoteli jak malują buźki dzieciom w farbie tarzają się ,i z alkoholowego baru ile można korzystają wyczajnie spodobało mu się to plus fotki z wakacji zamieszczane na facebooku i przenieśli te zwyczaje do zawierciańskiego magistratu .

 27. Zarzut że taksówkarz woził poprzednika absurdalny ponieważ on sam nie podjechał tylko sierota po niego zadzwoniła i już naczelnikiem nie jest a może się mylę. Jak się pije to trzeba mieć głowę. Tu oczerniacie poprzednika a czy On go upił, On dzwonił po taksówkarza. Prywatne kluby się tak samo sponsoruje jak i inne. Co to Viret nie dostaje kasy na dziecinadę, piłka nożna poziom zerowy nie dostaje kasy. A ten co pisze o aluminium o Aluronie to widać, że woli dopalacze za reklamę miasta. Pomyście kto odpadł w pierwszej rundzie w wyborach a kto dziś startuje na posła ten to dopiero nie może przeżyć porażki, może jeszcze bardziej niż Grim.

 28. Już się śmieje .Przyszły niedoszły a może i doszły zatrudnił ukraińskiego Kaszpirowskiego i on siłą wplywu na zachowania ludzi ,spowodował ,przegraną Grima ,wygraną Konarskiego ,wszczęcie postępowania prokuratorskiego .Już mam ciary bo będzie się działo .Mistrz jesteś szacun .

 29. Jakieś przeszkolenie hejterzy Łodnowy przeszli .Temat odwrócą ,kierują na inne tory i oczywiścię straszą więzieniem,dobrze ,że nie ogniem piekielnym .Cieniasy pamiętacie kto pierwszy użył tego słowa .

  • Tak wiemy że szkolenie mieli fanatycy klubu alaminum , aby hejtować każdego kto popiera nowe rzady za to ze im odebrał darmowy sponsoring jaki był za poprzednika

 30. A co się dzieje w Puk Zawiercie zwalniają osoby co mają pojęcia o pracy a emerytów nie zwalniają co się nie znają na zarządzaniu praca tacy tam to potrzebni do brania kasy ino

 31. Komentujecie i komentujecie!!!Sprawa jest dla mnie prosta. Jest doniesienie, jest zarzut, jest sprawa, jest wyrok i do pierdla!!!!I znowu wstyd na cały kraj

  • NIE KOMENTUJE bo Widac na tyle pijany ze nic nie pamieta, jedynie tyle ze pili pod blokiem ? I finito .
   Pic to trzeba umiec I wiedziec z kim bo inaczej sie konczy agresja I prawdziwa twarz zobaczyl lud a innych wini potem za swoje czyny I spada sie z cieplego stoleczka w dol z naczelnika na zwyklego pracownika..

 32. Co Maciek Smoleń zawinił że Konarski go zdjął – nic. Zadzwonił po taksówkę żeby pijanego szefa odwiozła do Blanowic?

 33. Słowa, słowa, słowa…
  A gdzie dowody?
  Czy pan Arkadiusz wezwał policję na miejsce “przestępstwa”?
  Czy jako ofiara przemocy fizycznej wykonał obdukcję?
  Cz pan Arkadiusz posiada cokolwiek co może być dowodem w sądzie?

  Aferę produkuje grupka ludzi, którzy naoglądali się amerykańskich seriali i chcą kreować lokalną scenę polityczną.

 34. Dziadek wnukami się zajmij ,psa na spacer wprowadzisz dotlenisz mózg i będzie z tego jakaś korzyść .
  Nalezy uzycz waszych slow
  I tak powiecie na czarne biale a na biale czarne. Wszyscy wiedza ze winny prezydent ale dla was I tak poszkodowany przez zycie przez wszystkich.
  Sami mu do gardla nie lali. Charakter zawsze po alkoholusam sie ujawnia.
  Hahahaha

 35. Racja gdy nie bylo pijanstwa pod blokiem nie bylo by dzis sprawy a tak to przyszla kryska na naszego prezydencika , poszedl w slady poprzednika narobil sobie sam klopotow na wlasne zyczenie, oby nie skonczyl jak poprzednik…
  Zeby pic to trzeba umiec I wiedziec z kim I gdzie !!! Wstyd prezydencie !!!
  Ciekawe co na to powie Rada Miasta?

  • Jak piszą lokalne media ,to uczestnikiem biesiady był jeden z radnych Odnowy .Prezydent stracił pamięć ,może ten radny pamięta co się działo i będzie miał okazję opowiedzieć jak pili kakao i dzieciom pieluchy zmieniali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.