zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zatrzymano mężczyznę, który uszkodził 8 samochodów w dzielnicy Zuzanka [ZDJĘCIA]

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 36-letniego wandala, który uszkodził 8 samochodów. Sprawca celowo porysował nożem karoserie zaparkowanych pojazdów. Straty wyceniono na kwotę ponad 27 tys. złotych.

Do zdarzeń doszło w nocy z 16 na 17 oraz z 25 na 26 września. Wandal uszkodził 8 samochodów, zaparkowanych w Zawierciu na ulicy Owocowej, Czereśniowej, Wiśniowej i Wierczki. Karoserie kilku pojazdów były całkowicie porysowane ostrym narzędziem. Jeden z właścicieli wycenił straty na 10 tys. złotych. Policjanci z wydziału kryminalnego przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń i skrupulatnie zgromadzili dowody.

Śledczy sprawdzali każdą informację, która mogła ich skierować na trop wandala. Kilkudniowe czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tymi przestępstwami może mieć 36-letni zawiercianin, który kilka lat wcześniej dopuścił się podobnych czynów. Zatrzymany wczoraj sprawca, usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionych przestępstw. Jako recydywiście grozi teraz 7,5-letni pobyt w więzieniu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.