zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

CRL z Zawiercia zorganizował konferencję “Zatrzymać mowę nienawiści” [AUDIO]

W czwartek 26 listopada odbyła się konferencja pt. “Zatrzymać mowę nienawiści”. Konferencja zorganizowana została w formie online i rozpoczęła się ok. godz. 10.00.

Po zainicjowaniu spotkania moderator konferencji udzielił głosu prezesowi Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu Januszowi Bieńkowskiemu, który oficjalnie przywitał wszystkich uczestników, w tym prelegentów. Jako pierwsza głos zabrała psycholog Beata Liwowska, która wyjaśniła, czym ogólnie jest mowa nienawiści i jakie są jej przyczyny:

_

Jako druga wypowiedziała się Joanna Dziechciarz-Duda, pedagog szkolny I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, która opowiedziała o efektach, jakie przyniósł udział uczniów w warsztatach online prowadzonych przez Instytut Żydowski w Oświęcimiu, skoncentrowanych na mowie nienawiści:

_

Następnie głos zabrał prawnik Tomasz Plaszczyk, który przybliżył, jak kwestia mowy nienawiści wygląda od strony prawnej:

_

Ostatnim z prelegentów był mł. insp. Krzysztof Kazek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który wyjaśnił, jakie działania podejmuje policja w walce z mową nienawiści:

_

Po wystąpieniu prelegentów odbyła się dyskusja, w trakcie której głos zabrały m.in. mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz podkom. Adrianna Mazur z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Konferencja zakończyła się ok. godz. 12.00. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu “Przeciw mowie nienawiści” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

MS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.