zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu ma koronawirusa: “Sytuacja ta nie wpływa na zarządzanie szpitalem”

W Polsce pojawiło się 177 nowych zakażeń koronawirusem, 21 spośród nich dotyczy województwa śląskiego. Jak poinformował Szpital Powiatowy w Zawierciu, zarażona Covid-19 została również zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa.

– Wyniki badań z ostatniej doby potwierdziły koronawirus u 3 kolejnych pracowników interny oraz Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa (od niedzieli przebywa w izolacji). Sytuacja ta nie wpływa na zarządzanie szpitalem. Od początku epidemii do dziś stwierdzono 31 dodatnich wyników testów wśród personelu Szpitala – informuje zawierciański szpital na Facebooku.

Ministerstwo zdrowia podało o godzinie 10:00 w czwartek 23 kwietnia, że liczba nowych zakażonych koronawirusem wzrosła o 177.

Mamy 177 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15), zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 64-K Racibórz, 79-M Tychy, 72-M, 73-M Starachowice, 61-K Tomaszów Mazowiecki, 90-K, 94-M Kleszczów, 87-K i 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 10 346/435 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – informuje ministerstwo zdrowia.

Skąd pochodzą wszystkie nowe przypadki z województwa śląskiego?

Obecność groźnego wirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 2 młodych mieszkańców Tychów, 4 mieszkańców powiatu bielskiego (7-letnie dziecko, starszy mężczyzna i 2 kobiety: starsza i w średnim wieku), 3 mieszkanek powiatu lublinieckiego (2 starsze i w średnim wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 3 mieszkańców Rybnika (2 w średnim wieku i w sile wieku), młodego mieszkańca powiatu rybnickiego, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (3 w średnim wieku i w sile wieku), mieszkanki Piekar Śląskich w sile wieku oraz starszego mieszkańca Częstochowy – informuje biuro prasowe wojewody śląskiego.

Biuro prasowe poinformowało również o kolejnych przypadkach wyleczenia z koronawirusa.

Aż 31 mieszkańców naszego województwa wygrało walkę z koronawirusem! To 2 mieszkańców Rudy Śląskiej: 65-letnia kobieta i 55-letnia mieszkanka, 39-letnia mieszkanka Sosnowca oraz 4-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, 64-letni mieszkaniec Żor, 11 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy ma 60 lat, najmłodszy 8 lat), 3 mieszkańców powiatu bielskiego: 65-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 59 lat i 37 lat oraz 9 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 62 lata, najmłodszy 12 lat). Wszyscy ci mieszkańcy leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych i u wszystkich pobrane oraz przebadane próbki pod kątem genetycznym nie wykazały już obecności Covid-19 W szpitalu zakaźnym w Raciborzu wyzdrowiał dzięki wdrożonej przez specjalistów lekarzy kuracji 32-letni mieszkaniec Rybnika. W szpitalu w Tychach hospitalizowany jest 64-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, u którego w organizmie również nie wykryto już zakażenia. Podobnie jest w przypadku 50-letniego mieszkańca Psar, który leczył się w szpitalu w Bytomiu. Łącznie w naszym województwie wyzdrowiały 124 osoby – czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody śląskiego.

Oto aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim podana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 389 / 5 128

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 / ostatni raport – 360 / 333

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 570 / 6 979

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 958

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 20 359

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 1 635 / 1 614

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 124 / 93

– liczba zgonów / ostatni raport – 85 / 83

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarł 79-letni mężczyzna z Gliwic, a w szpitalu w Raciborzu 64-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.