hamlet critical essay shakespeare porverb essays essay cigarette free essay on weightloss ideas for concluding an essay oxford essays in jurisprudence first series

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zarząd Powiatu Zawierciańskiego przegrał sprawę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach

W środę 5 lutego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach odczytano wyrok w sprawie, w której zaskarżono jedną z uchwał Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.

Chodzi o uchwałę z dnia 31 stycznia 2019 roku w sprawie odwołania powierzenia Annie Paruzel-Zając stanowiska dyrektora Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Zawierciu. Była szefowa PPP złożyła skargę na tę decyzję. Wyrok zapadł nieco ponad rok od podjęcia uchwały.

W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej z dnia 6 lutego 2020 r. sekretariat Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach informuje, że w sprawie zainicjowanej skargą Anny Paruzel-Zając na uchwałę Zarządu Powiatu Zawierciańskiego z 31 stycznia 2019 r., nr 12/77/19, w przedmiocie odwołania powierzenia stanowiska dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu, wyrokiem z 5 lutego 2020 r. stwierdzono nieważność uchwały (punkt 1) oraz zasądzono od Zarządu Powiatu Zawierciańskiego na rzecz Anny Paruzel-Zając 797 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego (punkt 2) – informuje biuro prasowe WSA w Gliwicach.

Starosta zawierciański Gabriel Dors w rozmowie z redakcją Mediów Zawierciańskich przyznał, że popełniono błąd w odwołaniu Anny Paruzel-Zając po 6 miesiącach pracy – jej powierzenie powinno trwać 10 miesięcy. W odwołaniu nie było również uzasadnienia.

Sprawa była opisywana w “Kurierze Zawierciańskim” jako prawdopodobna konieczność zwołania przedterminowych wyborów do rady powiatu zawierciańskiego, w związku z brakiem powołania pięciu członków zarządu powiatu zawierciańskiego w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyborów.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

31 KOMENTARZY

 1. Od września do lutego to 5 miesięcy panie starosto…a uzasadnienie wszakże nie jest wam potrzebne władzom do niczego, prawda? Przerzucać ludzi jak się chce, bez żadnego szacunku. Nie pasuje komuś to ją usunąć. ktoś inny chce być dyrektorem – proszę bardzo. Wstyd.

  • Zarząd składa się z nie tylko że starosty ale kilku osób. Tylko czemu tak długo zwlekano z wyborem jednego członka?

   • Bo chłoposzek z Będzina , powołany z naruszeniem prawa na stanowisko sekretarza powiatu z polecenia władz pisiorskich nie wiedział , jakie są wymogi ustawy odnośnie terminów wyboru zarządu powiatu.

 2. Poradnia do zaorania. Robić się nie chce, to się zajmują nie tym co trzeba… Tam już nic dobrego nie będzie. Wstyd. Jaki przykład, ludzie którzy powinni umieć współpracować.

 3. I co Mieszko nie wstyd ci? Nie piszesz tu nic. Nieźle namieszała w starostwie . Kolejnej przyjaciółce załatwiłaś start do nikąd.

 4. Pisz na temat i nie histeryzuj……jak żeś wybierał/a w wyborach tak masz…. I tak będę za PISEM i nic to nie zmieni mojego zdania. Są ludzie którzy popełniają błędy ale i tacy co wykonują swoją robotę bardzo dobrze. I odwal się ode mnie obojniaku….

 5. Całą to PiSowską kastę powinni ludzie kopniakami wykopać na Kamczatkę. Jednak są w Sądzie ludzie którzy nie boją się PiSiorów.

 6. Zarząd składa się nie tylko ze starosty ale kilku osób. Tylko dlaczego tak długo zwlekano z wyborem jednego członka?

 7. Mieszko używając słowa obojniaki odkrylaś się. Wszyscy wiedzieli że jesteś kobietą nawet wiadomo którą. Ile jeszcze osób koleżanek pociągnuesz w przepaść. Jak ci wierzyć? Najpierw Ewa teraz… A kto następny?

 8. Mieszko nie denerwować się nie warto. Czy jesteś kobietą czy nie jasne jest to że Beata musi uważać na swojego koalicjanta ODNOWĘ i Konarskiego . Dobra rada . Nie wierz im. Kto za plecami kombinuje odwołanie radnej przewodniczącej nie jest wart miana koalicjanta

 9. Dzięki. Tak jak mówiłem nie jestem kobietą.
  Nie wiem, może się mylę…..ale wątpię w to by PIS był w koalicji z OdNową. To Pan Prezydent Konarski próbuje ugrać coś w relacjach z lokalnymi członkami PISU. Nie widzę aby radni czy posłowie zabiegali o względy….. jakby tak było to Pani Małgorzata Benc MOŻE by szybciej podjęła decyzję o ewentualnym rzekomo stanowisku na wiceprezydenta. Ale podkreślam, MOŻE… Jak narazie widać że wszystkie decyzje i plany są przekazywane wyżej…..do Rządu…..
  Aczkolwiek na pewno są prowadzone rozmowy z Prezydentem ale nie w koalicji….. wątpię w to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange