zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zarząd Powiatu Zawierciańskiego otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni zagłosowali jednomyślnie „za”

W czwartek 24 czerwca podczas XXXIV sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego podejmowanych było kilka kluczowych uchwał, dotyczących funkcjonowania powiatu. Jedną z nich było absolutorium dla Zarządu Powiatu Zawierciańskiego za wykonanie budżetu w 2020 roku, które zostało przez Radę Powiatu udzielone jednogłośnie. 

Na czerwcowej sesji podjęto także wotum zaufania dla Zarządu Powiatu oraz zatwierdzenie sprawozdania z wykonania budżetu powiatu zawierciańskiego za 2020 rok. Podczas wszystkich głosowań radni okazali się jednomyślni i przyjęli uchwały każdorazowo 20 głosami „za”.

Pani Przewodnicząca, Panie i Panowie Radni. W imieniu Zarządu serdecznie dziękuję za udzielenie wotum zaufania – mówił starosta zawierciański Gabriel Dors. – Jest to dla mnie olbrzymi zaszczyt, że zostało ono udzielone jednogłośnie.  Natomiast w imieniu nie tylko Zarządu, ale i pani Skarbnik i wszystkich pracowników Starostwa dziękuję za udzielenie absolutorium. Jest to dla nas bardzo ważne. Zobliguje nas to do na pewno jeszcze cięższej pracy. Dzisiejsze głosowania bardzo dobrze rokują na dalszą współpracę, czego sobie i Państwu życzę – dodał starosta.

Kwota dochodów powiatu w 2020 roku łącznie ponad 149,5 mln zł. Kwota pozyskanych środków z kolei to 40 mln zł (w tym 11,8 mln zł dla samego Szpitala Powiatowego w Zawierciu). Na chwilę obecną kwota dochodów na 2021 wynosi ponad 169 mln zł. Szczegółowe informacje na temat najważniejszych inwestycji i zadań realizowanych w powiecie zawierciańskim w 2020 r. na TEJ stronie.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: Facebook/Starostwo Powiatowe w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.