essay on social networking sites and youth watsons go to birmingham essay question essays tv violence good essays on career goals dumpster diving essay pdf

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Co z “zachodnią obwodnicą Zawiercia”? Jest ostateczny termin otwarcia [AKTUALIZACJA]

Na otwarcie drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej, zwanej potocznie “zachodnią obwodnicą Zawiercie” kierowcy czekają od wielu tygodni.

Z nieoficjalnych, ale potwierdzonych informacji otrzymanych w środę 15 marca wynikało, że droga w stronę SAG zostanie otwarta w czwartek, 16 marca. Niestety było to niemożliwe w związku z L-4 jednej z osób decydujących o otwarciu drogi. “Zachodnia obwodnica Zawiercia” zostanie otwarta w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, prace drogowe przy III odcinku drogi – od ul. Podmiejskiej do ul. Wojska Polskiego rozpoczęły się i zakończyły w 2016 roku.

– Musimy pamiętać, że zakończenie prac nie jest równoznaczne z otwarciem drogi. Podobnie jest z każdą inną inwestycją budowlaną. Na przykład zakończenie budowy domu nie jest równoznaczne z automatycznym uzyskaniem pozwolenia na jego użytkowanie. Analogiczną sytuację mamy w tym przypadku. Obecnie musimy wykonać szereg procedur, które to umożliwią. Przede wszystkim musimy ujednolicić projekt organizacji ruchu na całym odcinku drogi – od ul. Mrzygłodzkiej po rondo na drodze krajowej. Uzgodnienia mogą wymagać np. ustawienia nowych znaków, czy też namalowania na jezdni oznaczeń poziomych. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo, dlatego nie ustalamy żadnych terminów udostępnienia drogi kierowcom, bo nie wszystkie prace da się rzetelnie wykonać w obecnych warunkach atmosferycznych – mówił na początku stycznia Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange