zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Za nami pierwszy dzień węzła przesiadkowego. Co o nim sądzicie? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dziś rano koło zawierciańskiego dworca uruchomiony został tzw. węzeł przesiadkowy, czyli połączenie dwóch przystanków autobusowych z ulicy Sikorskiego.

Razem z uruchomieniem węzła nastąpiło sporo zmian w kwestii parkingów koło dworca – dotychczasowy duży (kiedyś płatny) parking liczący około 55 miejsc został zmieniony w plac manewrowy dla autobusów, a darmowy mały parking (liczący 12-13 miejsc) przekształcono w parking do 30 minut. Jedyne miejsca parkingowe dla kierowców znajdują się za budynkiem dworca po prawej stronie.

Miasto w ogóle nie pomyślało o kierowcach parkujących przy dworcu, w tym momencie nie ma gdzie zostawić samochodu koło dworca. Za węzłem przesiadkowym jest stary parking, na którym kiedyś parkowały auta. Czemu tam nie uruchomili parkingu? Choćby płatny, ale zawsze – mówi jeden z mieszkańców Zawiercia.

Na samym placu manewrowym problem mają długie autobusy, który aby zatrzymać się równolegle do chodnika muszą zatrzymać się przy drugiej wiacie (nawet jeśli ich przystankiem jest wiata numer 1).

Co na to urząd miasta? Wkrótce więcej informacji.

8 KOMENTARZY

  1. Dziadostwo, ani to centrum przesiadkowe ani inne g… tylko zwykły przystaneczek tylko, że nie przy ulicy 🙂 Ludzie wyjeżdżający i chcący zostawić auto pod dworcem pozostali bez parkingu. Głupota ludzka nie zna granic, a to drzwi do lasu, a to przystanek niby centrum, same sukcesy tego prezydenta!!!

  2. Ludzie chodzili zdezorientowani. Zbyt wysoko powieszone rozkłady jazdy – narzekali ,ze nie mogą przeczytać. “2” do Blanowic zmienione godz. odjazdu a i tak autobus spóźniony ( poprzednio np 12,41 teraz 12,26 – przyjechał 12,31 ). Autobusy o podwójnych numerach np. “1” “2”, ” 3″ odjeżdżające dotychczas z dwóch różnych stron ulicy teraz przystanki są są obok siebie. Pasażerowie zdenerwowani . Nie wiedzą, gdzie mają czekać.Byłam tam jako pasażer niedługo ale słyszałam same złe opinie.

    pasażerka

  3. Dla mnie bomba jeszcze płatny parking na 3-go maja i będzie gdzie stanąć , inne miasta maja płatne parkingi w centrach i koło urzedu a u nas żeby coś załatwić trzeba auto zostawić 1 lub 2 km dalej i iść na piechote

  4. Zoboczymy w czwortek w dzin dyszla,gdzie jo kunia zaparkuje a kunpasy i pasniki. ps a tak serio ktos UM chyba nie widzial centrum przesiadkowego.

  5. Autobusy zawsze beda sie spozniac=brak obwodnicy DK-78. Droga wladzo Zawiercia zobaczcie jak w slaskiem wygladaja centra przesiadkowe. Narazie to jest dno dna.Jak ja jako pasazer w zime mam czekac na autobus w tej budzie..ile to wszystko kosztowalo…uwazacie ze jestesmy idiotami czekam na debate prezydentow-soltysow ktorzy startuja w wyborach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.