zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Za nami nadzwyczajna sesja rady miasta. Jej zapowiedzi nigdzie nie opublikowano, nie wiedzieli o niej dziennikarze

W poniedziałek 13 maja odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Zawierciu. O sesji nie wiedzieli niektórzy pracownicy Wydziału Dialogu Społecznego.

Informacji o planowanej na 13 maja sesji nie było ani na stronie internetowej urzędu miasta, ani w Biuletynie Informacji Publicznej. Dlaczego?

Sesja Rady Miejskiej, o którą Pan pyta miała charakter nadzwyczajny. W poprzedniej kadencji informacje o takich sesjach nie były publikowane. Tego typu obrady zwołuje się tylko w wyjątkowych sytuacjach. Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców zawsze staramy się nawet o sesjach nadzwyczajnych informować w miarę możliwości wcześniej. W przyszłości dołożymy wszelkich starań, by informacja była umieszczona na stronie. Projekt uchwały (w załączeniu) dotyczył zmian w budżecie miasta na 2019 rok. Przypominamy, że mieszkańcy mogą śledzić przebieg sesji na żywo na zawiercie.sesja.pl. Znajduje się tu również retransmisja z wczorajszego nadzwyczajnego posiedzenia. Sesje Rady Miejskiej są zwoływane przez przewodniczącego – informuje rzecznik urzędu miejskiego Monika Polak-Pałęga.

Sesja została zwołana przez przewodniczącą rady na wniosek prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego, wniosek został złożony w środę 8 maja. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym przewodnicząca rady zwołuje taką sesję w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.

Wielokrotnie prosiłam prezydenta, by na Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie urzędu miasta były aktualne informacje dotyczące prac rady miejskiej. Jeśli rzecznik nie wie o sesji, to znaczy, że obieg informacji w urzędzie miasta nie funkcjonuje prawidłowo. Może prezydent spodziewał się kolejnej burzliwej sesji i nie chciał licznej publiczności? Nie wiem co o tym myśleć. Bardzo Pana przepraszam za zaistniałą sytuację. Moim zdaniem jest to niedopuszczalne, gdyż obrady rady miejskiej są jawne. Mieszkańcy mają prawo znać ich termin i planowany porządek obrad, by móc w nich uczestniczyć – powiedziała Beata Chawuła, przewodnicząca rady miejskiej.

W trakcie sesji przegłosowano przesunięcie kwoty 50 tys. zł z budowy drogi do SAG na termomodernizację budynków mieszkalnych przy ul. Marszałkowskiej, Kijowskiej i Weneckiej:

Całą sesję można obejrzeć tutaj:

30 KOMENTARZY

 1. Konarski po prostu bał się publikacji informacji o posiedzeniu Rady. WSTYD I HAŃBA, posiedzenia mają być JAWNE DLA MIESZKAŃCÓW, a nawet to staracie się ukryć, żeby wszystko załatwić po cichu! Miała być zmiana i jest, tyle ŻE NA DUŻO GORSZE! KONARSKI WON!

  • Chłopie, nie ekscytuj się tak. Trudno, żeby prezydent osobiście zamieszczał taką informację na stronie miasta. Rusz głową, człowieku. W urzędzie pracują ludzie i mają prawo do popełniania błędów. Jest zapewnienie, że taka sytuacja się nie powtórzy i tego się trzymamy.

   • Skoro prezydent nie potrafi ogarnąć kilku osób pracujących w urzędzie, to po co pcha się na prezydenta skoro nie ma ku temu kompetencji?! Rusz głowa człowieku! Nie właściwy człowiek na to stanowisko!

 2. A Ty nie popełniasz błędów, nieomylny jesteś? Jeśli tak, to widocznie nic nie robisz, bo tylko tacy się nie mylą. Trudno wymagać od prezydenta żeby przez 8 godzin dziennie trzymał za rączkę każdego pracownika. To raczej fizycznie niemożliwe.

 3. KILKU osób pracujących w urzędzie???! KILKU?!!! Najwyższa pora nawiązać kontakt z rzeczywistością. Chyba coś Ci się pomyliło, Anonimie.

 4. Ja powiem szczerze, ten człowiek (konarski) to kompletna porażka. Grim tez nią był. Biedne miasto, biedni mieszkańcy.

 5. Jaki był cel tej sesji nadzwyczajnej? Zabezpieczenie środków własnych do wniosków o termomodernizację kilku zawierciańskiej budynków. Cel osiągnięto. Jest szansa na dofinansowanie zewnętrzne, wykonanie tych inwestycji i na poprawę życia mieszkańców!! I to są realne działania na rzecz Zawiercia. Brawo prezydent! Brawo radni, którzy zagłosowali na tak. To wy pracujecie dla nas.

 6. Jak ktoś nie ma argumentów, to wypisuje takie głupoty. Wszystko na nie, bo nie. A tymczasem rozpoczyna się remont basenu miejskiego. Super wiadomość, Panie Prezydencie!

 7. Odnoszę wrażenie, ze część komentujących to ludzie od PR Konarskiego. Starają się mu robic reklamę, ale nie da się bronić przegranej sprawy. Wyborcy go wybrali i wyborcy pewnie mu podziękują za ten cyrk który się wyprawia w wielu sferach życia naszego miasta. Tak mu trudno przyznać, ze po prostu go przerosło i sobie nie radzi?

 8. Odnoszę wrażenie, że część komentujących to ludzie od PR BYŁEGO PREZYDENTA. Pora odpuścić i pogodzić się wreszcie z wynikami wyborów. Nie pomagacie, to chociaż nie przeszkadzajcie nowemu prezydentowi. Ja bym nie nazywał cyrkiem trwającego remontu basenu miejskiego. Czekaliśmy na niego od lat! Świetna wiadomość!

  • A ludzie, którzy na niego głosowali i się zawiedli ciebie nie dziwią? Szybko przekonałam się, ze jest gorzej niż było, a tego spodziewałam się najmniej. Nigdy nie było takiej dezorganizacji, niepewności. Wiele rzeczy, które teraz się dzieje było już rozkrecanych za poprzedniej władzy. Wiele szumu o nic plus niepewność

 9. Może i coś było rozkręcane za poprzedniej władzy, ale efekty widać teraz i to się dla mnie liczy. Poprzednia władza zafundowała mi jakieś dziwne drzwi donikąd, a ta władza remont miejskiego basenu. Wybacz, Zrezygnowana, ale wybieram obecną władzę i jej działania.

 10. Taaaaa, za to szał był za poprzedniego prezydenta. Poczekaj, zastanowię się do rana co zrobił szałowego w tym mieście. Może coś wymyślę a może nie.

 11. Dlaczego jak ktoś napisze coś negatywnego o obecnym prezydencie (a jest co pisać), od razu atakują byłym prezydentem. Tzn ze jak stary był zły to nowy tez może bo tamten był do niecnego?! No chyba kur** nie! Na tym polega logika! Zmiana miała być na LEPSZE. A mimo faktu ze grim był przeciętniakiem i tak jest na GORSZE! To ze grim był słaby nie uprawnia Konarskiego do bycia jeszcze gorszym KAPUJECIE GIMBAZO KONARA?

 12. Krew mnie zalewa jak po kilku miesiącach władzy niektórzy negują działalność obecnego prezydenta. Cokolwiek na ten temat będzie można powiedzieć co najmniej po roku lub dwóch. Wszystkie twarde projekty wymagają dłuższego czasu na ich realizację i to jest z pewnością zrozumiałe dla logicznie myślących, ale dziwne dla rozkrzyczanej opozycji.

  • Są rzeczy, które było widać już po tygodniu od objęcia urzędu. I są rzeczy, które dyskwalifikują z możliwości bycia dobrym prezydentem.

 13. Sesję są jawne i fakt braku powiadomienia jest skandaliczny. Oglądać retransmisję to sobie może Pani rzecznik. Nie widać żadnej działalności Pana Prezydenta. Obwodnica. Pan Prezydent czeka z żałożonymi rękami na decyzję rządu. Można czekać, ale coś robić. Nie ma żadnego działania. Już rzeczą skandaliczną jest przywłaszczanie sobie cudzych zasług. SAG. Nie ma żadnych nowych poważnych inwestorów. Opozycja niech nie wiwatuje, bo mieli 4 lata i jedyne co robili to zajmowali się sobą. Liczyła się dieta wpływająca na konto, a radni mieli Zawiercie i mieszkańców gdzieś.

 14. Tylko żeby remont basenu mógł się odbyć, rewitalizacja parków, pałacyku, łaźni oraz budowa dalsze drogi od ronda na 78 do Obr. Poczty Gd., to musiały być te inwestycje ujęte w budżecie na rok 2019. A ten budżet to “dzieło” poprzedniego prezydenta i poprzedniej rady miejskiej. Nic w nim nie zostało zmienione. Tak jest krytykowany – a okazuje się taki dobry… A dofinansowanie następnego odcinka drogi to już “robota” PiSiorów – trzeba to przyznać, bo takie są fakty. Fakty których powinni się wszyscy trzymać: dziennikarze, włodarze, obywatele, radni, fejs-bookowcy.

 15. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 16. Może radna Mićka i radny Świderski powie ile przytulili podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

 17. Radna Mićka taka sprawiedliwa,uczciwa a jak kolega z PO odchodził z prezesa wodociągów w grudniu 2018 i dał podwyżki tylko swoim 17 osobom(załoga liczy 140 osób) vi bardzo duże nagrody to jak0oś jej nie przeszkadzało,mega hipokrytka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.