zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

XIII Konkurs Ekologiczny „Smog to dla zdrowia szok” w Przedszkolu nr 2 w Zawierciu [ZDJĘCIA]

W minionym tygodniu w w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu odbyła się XIII edycja Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Smog to dla zdrowia szok”. 

Celem spotkania było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza. Przedszkole podziękowanie kieruje także do p. Anny Konarskiej – współautorki i pomysłodawczyni edukacyjnej książeczki dla dzieci o Smogu Beboku – czytamy w informacji prasowej przedszkola.

W trakcie wydarzenia dzieci obejrzały krótką inscenizację pt. „Smog Bebok”, a następnie wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej.

Podsumowaniem konkursu była pogadanka leśniczego Janusza Kurzaka z Nadleśnictwa Siewierz. Konkurs przygotowały i prowadziły nauczycielki: Agnieszka Orman, Magdalena Kasznia, Ilona Mach.

Zdjęcia: Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu

1 KOMENTARZ

  1. Pan Konarski obiecywał walkę ze smogiem, nawet zamieszczał zdjęcia zanieczyszczeń (w kampanii) jakoś jak objął władze temat ucichł i nic się nie dzieje, a smog jest jakiego nie było chyba nigdy fuuuujjjjj na obietnicach się skończyło 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.