zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Trzy wypadki w Zawierciu: na Oświatowej, w Sulinach i na Wierzbowej [ZDJĘCIA]

Policjanci z Zawiercia ustalają okoliczności trzech wypadków, do których doszło wczoraj na drogach naszego miasta.

Do pierwszego zdarzenia doszło około 13:30 na ul. Oświatowej w Zawierciu. Według wstępnych ustaleń policjantów 10-latka prowadząca rower została potrącona przez nadjeżdżającego forda. Do wypadku doszło na oznaczonym przejściu dla pieszych, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Na szczęście obrażenia, których doznała dziewczynka nie zagrażają jej życiu.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut później w miejscowości Suliny. Policjanci ruchu drogowego zastali tam rannego 58-latka w całkowicie rozbitym fordzie. Mieszkańcowi gminy Ogrodzieniec udzielono pomocy medycznej. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że nie spożywał on wcześniej alkoholu. Kierowca przekazał policjantom, że najechał na rozsypaną szlakę, wpadł w poślizg i uderzył w mostek przed jedną z posesji. Policjanci ustalili, że w pobliżu usypanej sterty szlaki prowadzono prace drogowe, bez odpowiedniego oznakowania ostrzegającego kierowców.

Trzeci wypadek miał miejsce na ul. Wierzbowej około godziny 19.00. Policjanci z zawierciańskiej drogówki ustalili, że kierująca skodą skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 22-letniemu motorowerzyście. Zarówno 38-letnia zawiercianka jak i kierowca jednośladu byli trzeźwi. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz śledczy ustalają dokładne przyczyny tych trzech wypadków.

Zawierciańscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pośpiech i brawura są główną przyczyną większości zdarzeń drogowych. Przypominamy też kierowcom, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mogą utracić prawo jazdy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.