zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wyniki wyborów w powiecie zawierciańskim: Zawiercie za Trzaskowskim, najlepszy wynik Dudy w gminie Żarnowiec – ponad 78% [PORÓWNANIE: WYBORY 2015 i 2020]

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z 99,84% obwodów głosowania na Prezydenta RP. Andrzej Duda otrzymał 10 394 843 głosów (51,22%), a Rafał Trzaskowski – 9 901 371 (48,78%)

W województwie śląskim na Andrzeja Dudę oddano 1 110 430 (49,00%), a na Rafała Trzaskowskiego – 1 155 697 (51,00%). Frekwencja w województwie wyniosła 66,91%.

W powiecie zawierciańskim Andrzej Duda uzyskał 35 614 głosów (55,40%), a Rafał Trzaskowski – 28 669 (44,60%). Frekwencja w naszym powiecie to 68%.

Oto wyniki w poszczególnych gminach powiatu zawierciańskiego (według kolejności alfabetycznej):

Gmina Irządze (frekwencja: 77,35%)

Andrzej Duda – 1 295 (75,64%)
Rafał Trzaskowski – 417 (24,36%)

Gmina Kroczyce (frekwencja: 71,33%)

Andrzej Duda – 2 296 (59,85%)
Rafał Trzaskowski – 1 540 (40,15%)

Miasto i Gmina Łazy (frekwencja: 67,65%)

Andrzej Duda – 4 234 (50,31%)
Rafał Trzaskowski – 4 181 (49,69%)

Miasto i Gmina Ogrodzieniec (frekwencja: 69,09%)

Andrzej Duda – 2 783 (53,86%)
Rafał Trzaskowski – 2 384 (46,14%)

Miasto i Gmina Pilica (frekwencja: 70,81%)

Andrzej Duda – 3 610 (72,39%)
Rafał Trzaskowski – 1 377 (27,61%)

Miasto Poręba (frekwencja: 65,37%)

Andrzej Duda – 2 090 (45,04%)
Rafał Trzaskowski – 2 538 (54,96%)

Miasto i Gmina Szczekociny (frekwencja: 68,60%)

Andrzej Duda – 3 113 (69,50%)
Rafał Trzaskowski – 1 366 (30,50%)

Gmina Włodowice (frekwencja: 67,13%)

Andrzej Duda – 1 762 (59,45%)
Rafał Trzaskowski – 1 202 (40,55%)

Miasto Zawiercie (frekwencja: 66,57%)

Andrzej Duda – 12 363 (48,55%)
Rafał Trzaskowski – 13 101 (51,45%)

Gmina Żarnowiec (frekwencja: 70,79%)

Andrzej Duda – 2 078 (78,68%)
Rafał Trzaskowski – 563 (21,32%)

Oto porównanie wyników wyborów na Prezydenta RP w 2015 i 2020 roku:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: PKW

30 KOMENTARZY

 1. Ba! Wiadomo, bogobojna, zacofana i konserwatywna wiocha glosuje na Dudę, za to swiatła, postępowa, nowoczesna inteligencja z dużych miast jak Zawiercie czy Poręba wspiera nowoczesnego europejczyka Trzaskowskiego. Wiocha umie zarabiać tylko na 500+ i 13 emeryturach swoich dziadków, za to nowoczesna inteligencja nie potrzebuje 500+ bo ma full kasy, to po co im takie ochłapy, stąd idea wsparcia dla LGBT, nowoczesnych, szczęśliwych, jednopłciowych rodzin.

   • I tutaj się nie zgodzę, jak może być pazerna, skoro na tacę co niedzielę każdy papierkiem rzuca? Tylko w Zawierciu i Porębie komuna na tyle ziarna nieufności zasiała, że więcej klepakow niż papieru na tacy ląduje, bo przecież swiatli, europejscy i nowoczesni ludzie teraz tu mieszkają. Oj bogobojni po wsiach są, Boże broń, aby ksiądz się dowiedział, że inny głos został oddany niźli ten, co to z ambon płynął. Na wsi przegrany żeś jest.

  • Jestem ciekaw ile z komentujących zapoznało się z osobą pana RT? Co dobrego zrobił dla kraju będąc od 16 lat w Platformie ktoś coś napisze co dobrego zrobił będąc poslem i europosłem wiceministrem w rządzie tuska jak i ministrem w rządzie Kopacz a od 1,5 roku prezydentem wawy? Co zrobił? Ile z Was przeczytało program ktory jest był zlepkiem programu dla Wawy i zapożyczone punkty z programów innych kandydatów? Wstyd mi za mieszkańców że większość chciala człowieka który przez lata działa na szkodę Państwa Polskiego mowa o rezolucji jakby ktoś nie kumał wstyd i tyle mieszkańcy!

   • Co ty człowieku pleciesz ! To Duda i PIS od pięciu lat działają na szkodę Polaków i Państwa Polskiego. Za ten okres pisiory trzykrotnie więcej zadłużyły Polskę niż Platforma za 8 lat. Pisiorska HUNTA całkowicie uzależniła Polskę od USRAELA i jeszcze chce by ich wojska pilnowały tej zdradzieckiej szajki. To Wałęsa wyprowadził obce sowieckie wojska z Polski , a Pis i Duda żebrają w ameryce i chcą ich sprowadzić do Polski . TO ZDRADA ! WSTYD I HAŃBA !

    • Do ABC – To bardzo dobre i fundamentalne pytanie – czym takim wykazał się Trzaskowski aby być godnym najwyższego urzędu w Polsce? Otóż niczym. To taka polska wersja Macrona, lalusia ubranego w strój postępu i nowoczesności. W rzeczywistości, podobnie jak jego francuski odpowiednik, Trzaskowski ma takie pojęcie o zarządzaniu i dobru publicznym jak ja o hodowli gołębi. A do zawierciańskich mieszczan tak pogardzających wsią mam taką uwagę – większości z Was słoma wystaje z butów, yntelygencjo, bo takie jest w większości pochodzenie zawierciańskiej populacji. Macie problem tożsamościowy, czerwone Zagłębie Wami gardzi więc chcąc nie chcąc jesteście częścią kompleksu wiejskiego, nieco bardziej zaludnioną. Tylko tyle i aż tyle.

     • A czym się wykazał Duda aby być godnym najwyższego urzędu w Polsce ? Kompletnie niczym. To żałosna marionetka w rękach Kaczyńskiego i pisowskiej kamaryli. Ksywa DŁUGOPIS jak najbardziej pasuje do niego. Podpisywał wszystko co mu oni kazali. Ułaskawił pedofila , ułaskawił kryminalistę Kamińskiego skazanego prawomocnym wyrokiem, łamał bezczelnie KONSTYTUCJĘ , co mu wypominali jego profesorowie ze studiów prawniczych.

 2. Ciekaw jestem kiedy PSL zacznie wchodzić w tyłek PiS owi, bo widać że w formule z PO nie mają racji bytu. Nasz lokalny działacz od Kukiza, czyli koalicjant PSL, Pan Peron już podjął pierwsze kroki bo kilka dni temu ogłosił że głosuje na Dudę. Ciekawe jaki miał w tym interes. Pewnie niebawem się przekonamy.

 3. Porównanie wyników obu głosowań tj. tego z 2015 i obecnego wykazuje, iż mieszkańcom gmin wiejskich za rządów PiS sytuacja bytowa wyraźnie się poprawiła w ciągu ostatnich 5 lat , bo czym tłumaczyć ten wzrost poparcia w każdej z tych gmin. Wygląda na to, że ta partia lepiej dba o rolników niż partia typowo “chlopska” tj. PSL, który rządził w koalicji z PO. Takie niestety lub stety są fakty, najwidoczniej liberalne rządy nie w smak są rolnikom.

 4. Dziękuje Wszystkim Polakom za Dobry Wybór.
  Natomiast Zawiercie przeprasza za karygodny błąd przy głosowaniu. Dobrze, że Powiat Zawierciański zagłosował na Prezydenta Andzrzeja Dudę. Pozdrawiam

 5. To dalej będę sponsorem nierobów pracując na etacie, będę płacił 500+, 300+, fundował bony turystyczne, nie dostając nic od państwa w zamian

 6. Wstyd że tak zacofany jest powiat, Duda wam nic nie dał, dali wam ci co płacą podatki, wam nierobom, nieukom, wam których się wstydzimy, że XXI wieku dla was ksiądz mówi prawdę jak macie żyć a sam gwałci wasze dzieci często za waszym przyzwoleniem. Jesteście zerem.

 7. Brawo Zawiercie ! brawo kochani zawiercianie ! Chwała Wam za to, że nie daliście się omamić chamskiej i prymitywnej propagandzie pisiorskiego rządu i tego kaprawego lokatora pałacu namiestnikowskiego, na którego głosowała ciemnota wiejska i dla której najważniejszy jest napchany kałdun , a Polskę i Polaków mają gdzieś. Ich świadomość i tożsamość ukształtowali zaborcy i będą zawsze im służyć obojętnie czy będą to sowieci czy jankesi.

 8. Jeszcze liczą głosy a Duda już dziękuje Kaczyńskiemu. Co za służalcza gnida z zacofanego podkarpacia a właściwie z ciemnoty galicyjskiej.

 9. Narcyz nawet nie wie gdzie Zawiercie-:( ale Pany zaglosowaly moze Poreba hm Porymba po zawiercionsku znowa sie przylaczy do Zawiercie….i msza z patelnia co tydzien i marsz na platformie co 2 tydzien……..

 10. Moralnym zwycięzcą wyborów prezydenckich jest Rafał Trzaskowski, który osiągnął swój znakomity wynik własnymi siłami, a na wynik Dudy pracowały również obietnice i kłamstwa Morawieckiego , jego pożal się Panie Boże ministrów, TVP, radio. poczta , służby specjalne i inne instytucje rządowe, które kłamliwą propagandę na rzecz Dudy uprawiały za publiczne, czyli nasze pieniądze. Gdyby nie to, wynik wyborów byłby 70% do 30% dla Trzaskowskiego.

 11. Należy zlikwidować głosowanie korespondencyjne bo w takim trybie głosowania można łatwo sfałszować wyniki. W ten sposób głosowało 700 tyś. wyborców , czyli prawie dwa razy więcej niż wynosi różnica w ilości uzyskanych głosów przez kandydatów. Jestem absolutnie przekonany , że wybory w tym trybie korespondencyjnym zostały sfałszowane . Pis ma w swoich szeregach specjalistów od fałszowania dokumentów z ministrem spraw wewnętrznych i administracji na czele, który skazany został prawomocnym wyrokiem sądowym za fałszowanie dokumentów w aferze gruntowej , ale ułaskawił go Długopis.

 12. Gdyby elektorat, zdawał sobie sprawę z realnych możliwości rządzenia przez prezydenta kraju, to wiedziałby, że prezydent bez przychylnego rządu, nie może nic zrobić i rząd z opozycyjnym prezydentem też niewiele zdziała. Przedwyborcze obiecanki ( w tym przypadku kandydata opozycji) nie miały by najmniejszych szans na realizację, więc po co w to brnąć. Towarzysze z PO KO już mieli okazję pokazać jakie są ich rządy i były one baaardzo słabe (to wiedza powszechnie dostępna – dla tych z amnezją).

  • Towarzysze z PIS też już pokazali dwukrotnie jakie były i są ich rządy. Polska zadłużona na półtora biliona dolarów, skłócona wewnętrze i ze wszystkimi sąsiadami, skundlona do roli wasala jankesów i z obcymi wojskami na własnym terytorium. Typowa republika bananowa , państwo z paździerza i tektury. Powinieneś wiedzieć , że prezydent może realizować swój program gdyż posiada inicjatywę ustawodawczą czyli może kierować do sejmu projekty ustaw. Może także rozwiązać sejm jeśli działa on przeciwko narodowi.

 13. Dzisiaj pisiorska komisja sejmowa odrzuciła poprawkę senatu przyznającą bon turystyczny seniorom. To somo zrobią z czternastą emeryturą . A te głupie emeryty głosowały na Dudę he, he, he…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.