zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wyniki pierwszej tury wyborów na Prezydenta RP. W Irządzach, Kroczycach, Pilicy, Szczekocinach, Włodowicach i Żarnowcu Andrzej Duda zdobył ponad 50% głosów

Według wyników (stan na godzinę 11:10) z 99,77 % obwodów do głosowania w wyborach na Prezydenta RP Andrzej Duda uzyskał poparcie 43,67% wyborców, a Rafał Trzaskowski – 30,34%.

Frekwencja w gminach powiatu zawierciańskiego wahała się między 62 a 66%. Najwyższa była w Pilicy – 66,41%, najniższa w Szczekocinach – 62,16%.

Irządze

70,15% – Andrzej Duda
12,02% – Rafał Trzaskowski
6,57% – Szymon Hołownia

Kroczyce

54,19% – Andrzej Duda
21,54% – Rafał Trzaskowski
12,15% – Szymon Hołownia

Łazy

42,4% – Andrzej Duda
30,31% – Rafał Trzaskowski
14,25% – Szymon Hołownia

Ogrodzieniec

47,74% – Andrzej Duda
27,54% – Rafał Trzaskowski
12,91% – Szymon Hołownia

Pilica

63,11% – Andrzej Duda
15,78% – Rafał Trzaskowski
7,81% – Szymon Hołownia

Poręba

37,92% – Andrzej Duda
36,38% – Rafał Trzaskowski
14,66% – Szymon Hołownia

Szczekociny

62,51% – Andrzej Duda
16,92% – Rafał Trzaskowski
9,04% – Szymon Hołownia

Włodowice

51,85% – Andrzej Duda
23,51% – Rafał Trzaskowski
13,59% – Szymon Hołownia

Zawiercie

41,45% – Andrzej Duda
32,74% – Rafał Trzaskowski
14,36% – Szymon Hołownia

Żarnowiec

68,37% – Andrzej Duda
9,32% – Rafał Trzaskowski
7,10% – Szymon Hołownia

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

27 KOMENTARZY

 1. Poręba oszalała PiS jako jedyny dotrzymał słowa o budowie obwodnicy a tu taka wdzięczność. Odwołać budowę obwodnicy dla takich ludzi niwarto.

 2. Do Zawiercianin, to się nazywa polityczna korupcja za obwodnicę znaczy należą się głosy bo jak nie to nie będzie. To jest qu….o bo jak nie to nie damy. Za to PiS cię zniewoli i będziesz szczekał jak każą bo jak nie to do paki. Naprawdę chcecie mieć za własne pieniądze PZPR bis, chcecie być zmuszani łazić do kościoła, chcecie zaglądania kto z kim i dlaczego. Takiego kraju chcecie. To nie jest demokracja to komuna – faszyzm!

 3. Mam już dość, jako pracownik na etacie, płacić za wszystkie 500+, 300+, 13-tki, bony turystyczne, nic nie dostając od rządu. Kto pracuje, nic nie otrzymuje i jeszcze utrzymuje innych

 4. Brawo Porębianie!!!! Widać,że w tym mieście mieszkają ludzie inteligentni,mądrzy ,patrzący realnie na otaczającą rzeczywistość. Nie jesteście zaściankowi,nie patrzycie na te 500 + i dziwne trzynastki dla emerytów.Wieli podziw i szacunek dla państwa Porębian,Klasa !Liczymy na Was,że w II turze na Trzaskowskiego podwoicie wynik. A gminy ościenne…..no cóż ..tkwicie mentalnie daleko,daleko za nowoczesną Europą, Żebyście nie musieli błagać za chwilę o wydanie paszporu i zagraniczny holiday .

  • Co za bzdury wypisują o Prawie i Sprawiedliwości prosta matematyka co wam dała Platforma oszustwa nienawiść do innych a tak kakretnie finansowo nic mieli 5 zł na godzinę a Poręba niech się wstydzi bo wstyd wyciągać rękę po obwodnicę czy inne pieniądze a potem się nieumiec zachować w porządku to jest zaściankowe i wstyd.

   • A to Kaczyński łaskę robi i za swoje tę obwodnicę buduje? I taką miłość bliźniego wśród “chamskiej hołoty” ten PiS szerzy anielskimi skrzydłami szumiąc,że łza się w oku kręci.

 5. Zdumiewający jest beznadziejnie niski wynik Kosiniaka-Kamysza w tradycyjnych matecznikach powiatowego PSL tj. rolniczych gminach jak Pilica, Żarnowiec, Irzadze. Zdecydowanie wygrał tam Duda. Nawet Hołownia z Bosakiem byli lepsi. To oznaka słabych obecnie struktur lokalnych, gdzie lokalni działacze myślą więcej o swoich własnych partyjnych karierach, niż o swoim szefie. Do robienia sobie selfikow z Kosiniakiem i udziału w partyjnych wyzerkach byli pierwsi, do ciężkiej roboty w strukturach ani pomysłu, ani zapału, ani żadnych chęci. Zabrakło kogoś takiego jak Dąbrowa. Pora przewietrzyc tych młodych nieudaczników.

 6. Szykuje sie PRL bis. Polacy lubią być trzymani za morde, najlepiełj palą mna komendzie, do suki zabrani z ulicy i rozebrani do naga przez milicję, jak to w ostatnich dniach się dzieje.

 7. Dokładnie… dla Poręby zero świadczeń ani żadnych inwestycji….. niech im tata Trzaskowski pomaga i Putin oraz geje i pedały 😆😆😆

 8. Na nic wasze krzyki i jazgoty…. Polacy pokazali że nie dadzą się dymać kolejny raz przez złodziei z PO PSL SLD… Już te czasy minęły kiedy wy komuchy rządziliście….

 9. Poręba paszporty w łapę i jazda do Europy. Zbiory ogórków i pomidorów już się rozpczeły. Nie ma kto zbierać. To jest wasza szansa, jesteście Europejscy, Trzaskowski to wam załatwi i jego POpierajcie.

 10. Porebioki to Krzoki ,a przyjezdnych nazywano Ptoki. Szczegolnie nabralo to wyrazistosci podczas staran tej osady o “miasteczkowosc” . lokalny szowinizm byl wtedy na kazdym miejscu. FUM byl chyba najbardziej skomunizowanym zakladem w wojewodztwie. Trzaskowski to lewak i mason robiacy laske globalistom. Polska dla niego to tylko prowincja UE

 11. Macie ból dupy do Poręby. Brawo. Widać że są jeszcze myślący ludzie. Zawiercie i okolice to bidoki co tylko czekaja na ochlapy. Oby od tych plusow sraka was trzymała do 2 tury. Macie Pisuary ból dupy… sprzedac się za kilkaset złotych a raczej srebrników. Jak bedzie Dupa w okolicy zróbcie mu loda za to dobro dla was. Niech was zapamieta dobrzy ludzie!!!

 12. Europejczykowi z Porymby w głowie się pomieszało od pracy przy tokarce, a teraz od pracy przy zbieraniu szparag. Nie wiem czy są lecznice dla takich ogłupiałych roboli w Niemczech, z tego co wiem, to oszczędny Niemiec takie przypadki ma gdzieś, na jego miejsce ma następnego głuPOla.

  • Europejczyk ma troche racji, natomiast osoby które mu odpowiadają nie są w stanie poprawnie skonstruować zdania. Świadczy to za pewne o ich bardzo wysokiej wiedzy i wykształceniu, które zapewne skończyło się na zawodówce lub szkole średniej. No cóż rodacy. Liczcie srebrniki i dajcie sie dymać w dupe za 500zł. Teraz sie cieszycie. Wasze dzieci nie będą bo ktoś to będzie musiał spłacić. Twierdzicie że za PO to był stan powojenny. Jeśli tak, jeśli zostawili pusty budżet to skąd na to wszystko teraz jest?? Tak zaraz uslysze o uszczelnieniu Vat… Proszę o podanie choć jednego nazwiska osoby, ktòra z tego tytułu siedzi w więzieniu??? Włączcie logiczne myślenie a nie tylko bo dają… kasa kasa kasa… chcesz się czegoś mądrego dowiedzieć? Nie oglądaj TVP INFO. Wejdź i poczytaj o waszych bohaterach http://www.100aferpis.pl

 13. Rodacy walczmy do końca, abyśmy nie skończyli jak konie z Janowa Podlaskiego. Głodni, zaniedbani i po kostki w gównie. Jeszcze będzie przepieknie jeszcze będzie normalnie!!!

  • Jak czytam te komentarze,to ogarnia mnie smutek i zażenowanie. W większości wypowiedzi widać brak wykształcenia,umiejętności logicznego myślenia, holistycznego oglądu rzeczywistości….Smutne…Polak jednak jeszcze długo będzie na pozycji parobka .Prostakiem łatwo zarządzać i manipulować.Prostaka łatwo kupić paroma stówkami…Widać TVP ma dobry zasięg i skuteczność szerzenia pomroczności wśród oklicznych wieśniaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.