zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wykonawca galerii handlowej „Brama Jury”: „trwają prace”

Na początku marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez firmę Master Management Group, która zamierza wybudować nowe centrum handlowe w naszym mieście o nazwie “Brama Jury” przy wyjeździe w kierunku Poręby – w miejscu, w którym już kilka lat temu miało powstać centrum handlowe Marcredo. Wówczas deklarowano, że budowa obiektu ma rozpocząć w najbliższych miesiącach (na przełomie czerwca i lipca) i zakończyć w 4. kwartale 2019 roku.

Pod koniec czerwca zapytaliśmy firmę MMG o to, kiedy rozpocznie się inwestycja.

Na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy ruszą prace związane z przygotowaniem gruntu pod inwestycję. Dotyczą one uporządkowania i niwelacji terenu na całej jego przestrzeni oraz kompleksowego lub częściowego uzbrojenia. Nie mogę podać dokładnego terminu rozpoczęcia prac, ponieważ zależy on od licznych procedur, których obecnie dopełniamy. Jesteśmy na etapie analizy ofert firm podwykonawczych i wyboru tych, które będą gotowe wykonać projekt zgodnie z naszym harmonogramem. Aktywnie komercjalizujemy projekt i dopasowujemy go do oczekiwań najbardziej wymagających marek. Jesteśmy w trakcie negocjacji umów. Znamy oczekiwania mieszkańców i stale monitorujemy lokalny rynek pod kątem oferty, której brakuje miastu. Zależy nam na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, dlatego wśród sklepów znajdą się lokalne firny usługowe i franczyzobiorcy – czytamy w informacji otrzymanej od spółki MMG pod koniec czerwca.

Pod koniec lipca w miejscu, w którym ma powstać obiekt (teren po lewej stronie przy wyjeździe z Zawiercia w stronę Poręby) postawiono płot i pojawiła się koparka. Z kolei na początku sierpnia inwestor przesłał informację prasową informującą oficjalnie o kinie, które znajdzie się w “Bramie Jury”. W obiekcie ma powstać kino Planet Cinema, w którym będą 4 sale kinowe.

Teren, na którym ma powstać centrum handlowe jest ogrodzony płotem, jednak prace budowlane jeszcze nie ruszyły. Dlaczego?

Wyrównujemy teren i przygotowujemy go do prac konstrukcyjnych. W tej chwili prowadzone są prace związane z uporządkowaniem cieku Kierszula (dokładnie są to prace adaptacyjno-konserwacyjne) – jest to rów, który odprowadza wodę deszczową między innymi z naszego terenu. My jesteśmy odpowiedzialni za przebudowę odcinka 500 m, a prace są związane z uzyskanymi przez nas pozwoleniami wodno-prawnymi. Aktualnie został zakończony pierwszy etap prac, a do końca roku zostanie wykonany cały zakres – czyli trzy etapy. Prace wykonywane są przez Związek Spółek Wodnych w Zawierciu – brzmi odpowiedź firmy MMG z 5 września.

PK

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.