zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Krzysztof Popiół z Jurassic Photo Team o 8. Jurajskim Festiwalu Fotograficznym i nie tylko. “Wydaje mi się, że najważniejsze w zdjęciu jest to, żeby przekazywało jak najwięcej emocji” [AUDIO]

16 sierpnia to planowana data rozpoczęcia 8. Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Z tej okazji Krzysztof Popiół – fotograf, będący członkiem grupy Jurassic Photo Team, odpowiedział nam na parę pytań, dotyczących pracy fotografa, a także opowiedział co nieco o samym festiwalu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. Wywiad przeprowadziła Joanna Bogusławska.

Na stronie na Facebooku planowanego 8. Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego można znaleźć m.in. następujące informacje:

Przed nami VIII edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Termin tegorocznej imprezy jakże inny jak i obecne czasy. Niestety ze względu na obostrzenia i sytuację epidemiczną w naszym kraju musieliśmy zrezygnować z terminu zimowego oraz majowego. Nie załamujemy jednak rąk i musimy wdrożyć plan “D”, czyli przeniesienie imprezy i połączenie jej z naszym 8 Letnim Festiwalem Fotograficznym – PhotoSummerDay w dniach 16-20.08.2021. 18-20 sierpnia proponujemy tematykę i formułę 8 Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego “STRACHY”. Natomiast 16-18 sierpnia tematykę: KRAJOBRAZOWĄ, NATURA, PRZYRODA, ARCHITEKTURA, PODRÓŻNICZA, MAKRO, OUTDOOR, OBRÓBKA w formule 8 PhotoSummerDay. To co możemy obiecać to na pewno zostanie przygotowany program oraz prowadzący w tematyce Festiwalowej. Będzie na pewno fotogenicznie i kreatywnie. W tej edycji postaramy się połączyć świat fotografii studyjnej, pleneru z światem reportażu oraz portretu. W programie przewidujemy m.in.: spotkania z mistrzami fotografii, wykłady, warsztaty, prezentacje nowości sprzętowych, obróbkę graficzną i wydruki. Festiwal odbędzie się w niesamowitym miejscu jakim jest Jura Krakowsko-Częstochowska w Hotelu Fajkier *** Wellness SPA w Kroczycach. To już XV Festiwal Fotograficzny organizowany przez nas na Jurze. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz największe marki związane ze sprzętem. W ciągu tych dni uczestnicy spotkają się z znanymi fotografami i oraz specjalistami w danych dziedzinach. Już w najbliższym czasie przedstawimy Wam naszych Patronów medialnych, Partnerów oraz zaproszonych gości.

Na wydarzeniu czytamy ponadto:

Na dzień dzisiejszy zapraszamy do wstępnych zapisów i rezerwacji miejsc jak na razie bez dokonywania wpłaty. Jeśli okaże się że obostrzenia będą na tyle ograniczające będziemy musieli niestety przenieść termin spotkania na najbliższy czas w którym będzie można zorganizować wydarzenie.

Rejestracji można dokonywać TUTAJ. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików okręgu śląskiego.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Krzysztof Popiół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.