zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wybrano dyrektor poradni. Jest nią… poprzednia dyrektor odwołana przez zarząd powiatu

Komisja konkursowa powołana do wyboru nowej dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu wybrała nową włodarz placówki.

Nową dyrektor PPP została Bożena Gwizdek – była dyrektor placówki odwołana w ubiegłym roku przez Zarząd Powiatu Zawierciańskiego. Informację o jej wyborze podał wczoraj na swoim blogu Gabriel Dors. Dziś potwierdziło ją Starostwo Powiatowe w Zawierciu.

W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, iż komisja konkursowa powołana w sprawie wyboru dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wyłoniła kandydata na to stanowisko: Panią Bożenę Gwizdek. Zgodnie z przepisami (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 kwietnia 2010 r. Dz. U. nr 60 poz. 373 z późn. zm.) po zakończeniu obrad komisji, przewodniczący komisji niezwłocznie zawiadamia organ prowadzący o wyniku postępowania konkursowego oraz przekazuje temu organowi dokumentację postępowania konkursowego. Jeśli organ prowadzący zatwierdzi konkurs, kandydatowi zostaje powierzone stanowisko dyrektora. Dokumentacja postępowania konkursowego analizowana będzie na posiedzeniu Zarządu Powiatu Zawierciańskiego – czytamy w informacji przesłanej przez starostwo.

Uchwały zarządu powiatu dotyczące odwołania dyrektor PPP i ogłoszenia konkursu na nową dyrektor placówki zostały unieważnione przez Wojewodę Śląskiego na mocy tzw. rozstrzygnięcia nadzorczego. Starostwo odwołało się od stanowiska wojewody.

Pod koniec lutego Bożena Gwizdek wygrała w Sądzie Rejonowym w Zawierciu sprawę, w której domagała się od starostwa odszkodowania za – jej zdaniem – bezprawne zwolnienie. Odwołana dyrektor poradni przyznano zadośćuczynienie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia w poradni.

Więcej szczegółów dostępne TUTAJ.

8 KOMENTARZY

  1. Skłociły trzy pracownice wokoł juz troche zamieszania było. Ludzie łatwo jest pisac nie znajac sprawy ! Słyszac od innych albo snujac domysły. Ale najwazniejsze sprawiedliwosc zwyciezyła. Gratulujemy Pani Bozenie

  2. Ta pani nie powinna byc brana pod uwage , ale w ZAWIERCIU NA UKŁADY NIE MA RADY

    Kandydaci przystępujący do konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki zobowiązani są przedłożyć w wymaganej formie dokumenty wymienione w §1 ust. 2 pkt 4 lit. a – lit. o tego rozporządzenia:

    g)oświadczenie, że przeciwko kandydatowi nie toczy się postępowanie karne, postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne, <<< w tym czasie wyborów

  3. szkoda tych kilku małych i zakompleksionych pań, które pracują na prywacie i koniecznie chcą pracować w ppp, piszą co im do tych małych główek wpadnie, xerują co popadnie … dzwonią do stolicy – żal mi was :((((

  4. I historia się powtarza. Pani Gwizdek znów powróciła jak bumerang. Znów wprowadza dobre zmiany ……
    kłótnie, zwolnienia….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.