zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wybory osiedla Warty: Józef Pypno przewodniczącym na kolejną kadencję [ZDJĘCIA]

W środę 11 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze osiedla Warty.

W spotkaniu uczestniczyło 14 mieszkańców osiedla, a także radny Rady Miejskiej w Zawierciu Dariusz Kurek, sekretarz miasta Zawiercie Agata Jarza-Korpyś, naczelnik Wydziału Obsługi Urzędu Agnieszka Pabisiak oraz przewodniczący osiedla Zuzanka (Tomasz Dudek) oraz osiedla Szymańskiego (Ryszard Jędrzejak), a także informatyk z Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

W związku z brakiem kworum przewodniczący spotkania zamknął obrady i otworzył je ponownie po 15 minutach.

W naszym okręgu jest 7 radnych. Wszyscy byli zaproszeni, jest jeden radny – Dariusz Kurek – mówił przewodniczący osiedla Warty Józef Pypno.

Przewodniczący mówił o inwestycjach wykonanych w latach 2015-2019 w osiedlu – m.in. o przebudowie ul. Okólnej, ul. Snopkiewiczówny, ul. Gardy i o budowie siłowni pod chmurką, a także o planowanej linii autobusowej przez osiedle Warty.

Poleci Kromołowską, Snopkiewiczówny, gardy i Okólną. Bardzo niemiłe jest to, że niektórzy idą do urzędu i stawiają pisma, 17 podpisów, że ja chcę zrobić z autobusów taksówki, że będą po dwie osoby zabierać. Bardzo to było niesmaczne. Jestem na bieżąco z komunikacją miejską. Prezes ZKM powiedział, że jeżeli nie będzie sprzeciwu, to będzie przegłosowane na następnej sesji. Ktoś złożył pismo o progi na ul. Gardy. Nie jest możliwe teraz zrobić progi. Jeżeli jest niebezpieczeństwo koło szkoły, przedszkola, tam się stawia progi. Pan nagrał filmik, że tyle TIR-ów przejeżdża Snopkiewiczówny przez Gardy. Jeden na tydzień lub dwa tygodnie się pomyli i tam pojedzie (…). Chodzi do urzędu i składa pisma, a jak to robiliśmy to był w Hiszpanii – mówił Józef Pypno.

Przewodniczący zapytał o to, kto będzie przewodniczącym.

Teraz wybieramy przewodniczącego zebrania. Kogoś, kto będzie prowadził samo zebranie – wyjaśniała sekretarz miasta.

Nikt nie ma takich ambicji / Niech prowadzi ten, co prowadził – mówili mieszkańcy.

Sekretarz miasta wyjaśniała dalsze procedury – zgłaszanie osób do komisji skrutacyjnej, a także wybór przewodniczącego komisji.

Sprawdzony, jest obeznany, nie ma innego kandydata. W urzędzie miasta wszystkie pokoje zna – mówili uczestnicy zebrania.

Po głosowaniu członkowie komisji skrutacyjnej zaczęli zbierać głosy od mieszkańców.

Nie tak! Bardzo proszę, aby komisja skrutacyjna zbierała głosy do urny – mówiła sekretarz.

W wyborach na przewodniczącego osiedla uczestniczyło 15 osób, wszystkie oddały głos ważny, na dotychczasowego przewodniczącego zagłosowało 15 osób.

Przewodniczący Józef Pypno zapytał mieszkańców o to, czy chcą, aby autobus zatrzymywał się na wspomnianych ulicach na Warcie. Uczestnicy zebrania zagłosowali jednogłośnie “za”. Jeden z mieszkańców wnioskował również o dodatkowy przystanek pomiędzy Wartami a SP5.

Sekretarz miasta pod koniec spotkania poinformowała, że w Zawierciu wprowadzono czasowe ograniczenie zakupu biletów u kierowcy autobusu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. W momencie gdy zamknięto szkoly, osrodki kultury itp. ze wzgledu na zagrożenie virusem organizowanie przez gmine takich zebrań jest skrajną nieodpowiedzialniścią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.