zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wszystkich Świętych w Zawierciu: utrudnienia w ruchu i komunikacja miejska

Oto szczegółowe informacje dotyczące utrudnień w ruchu drogowym w powiecie zawierciańskim oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Zawierciu.

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy dla policjantów ruchu drogowego. Wzmożony ruch pojazdów i pieszych wymaga zaangażowania większej liczby mundurowych. Tegoroczna akcja „Znicz 2018” rozpoczyna się środę od wczesnych godzin rannych i potrwa do 5 listopada 2018 roku. W tym czasie policjanci na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych będą ręcznie sterować ruchem. Działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg i utrzymać płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. W czasie akcji nie zabraknie też pomiarów prędkość i badań trzeźwość kierowców.

Zmiany organizacyjne i prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym na drogach powiatu zawierciańskiego:

  • wzorem lat ubiegłych zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach od 31 października do 1 listopada stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego.
  • okresowe utrudnienia mogą wystąpić na drodze wojewódzkiej nr 790 pomiędzy Ogrodzieńcem a Pilicą. W okolicy miejscowości Biskupice trwają pracę drogowe.

W dniu 1 listopada zostaną uruchomione okrężne linie specjalne „L”, które zapewnią wszystkim mieszkańcom dogodny dojazd do cmentarzy. Obydwie linie L są bezpłatne.

Linia „L1” będzie kursowała od dworca PKP, przez cmentarz komunalny w Blanowicach do Kromołowa i cmentarz przy ul. Paderewskiego do dworca PKP.

Linia „L2” pojedzie w odwrotnym kierunku tj. przez cmentarz przy ul. Paderewskiego do Kromołowa i powróci do Zawiercia przez cmentarz komunalny w Blanowicach.

We Wszystkich Świętych, 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały:

– Linie nr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 – według rozkładu jazdy jak w dni wolne od pracy.

– Linia nr 9 będzie kursowała jak w dni robocze, ale bez kursów rozpoczynających się z dworca PKP o godz.: 4:47, 5:47, 6:52. Pierwszy kurs linii nr 9 o godz. 8:21.

– Linia nr 10 będzie kursowała jak w dni robocze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.