zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wracamy do kraju. Sprawdź, jak kursują busy z Niemiec do Polski

Przewoźnicy każdego dnia pokonują trasę z Niemiec do Polski, doskonale znając najkrótsze drogi i rzadko uczęszczane skróty. Doskonałe połączenie komunikacyjne z zachodnimi sąsiadami to okazja do częstego podróżowania w te rejony. Powrót do domu busem uchodzi za najbardziej korzystną formę przekroczenia zachodniej granicy. Przekonaj się, czy busy z Niemiec do Polski mają w ofercie to, czego szukasz. Podpowiemy Ci, jak możesz szybko zarezerwować bilet, mając do dyspozycji wyłącznie internet.

O tym, jaki jest koszt biletów za podróż busem. Czy nie lepiej wybrać samolot?

Droga powrotna busem z Niemiec może zająć od kilku do kilkudziesięciu godzin. Czas jazdy oczywiście zależy od miejscowości, z której wyjeżdżamy i miejsca docelowego. Bez względu na to, czy do przebycia mamy 600 km (Berlin – Warszawa) czy 1000 km (Frankfurt – Kraków), podróż drogą lądową zawsze będzie tańsza od wycieczki samolotem. Busy z Niemiec do Polski wyjeżdżają z większych niemieckich miast, a jeśli wykupimy podróż door to door, kierowca odbierze nas spod domu. Naturalnie, najszybszym sposobem dostania się z Niemiec do Polski jest samolot. Niestety, zakup biletów bez promocyjnej ceny to wydatek rzędu 800 złotych. Często konieczna jest przesiadka, co bywa problematyczne dla pasażerów. Kilkuosobowe busy z Niemiec kursują bezpośrednio, a doświadczeni przewoźnicy znają drogę i potrafią jeździć, unikając korków. Bilety można nabyć za ok. 140 zł, co stanowi zaledwie 1/5 ceny za lot na tej samej trasie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o podróży busem z Niemiec do Polski

O podróży busem trzeba wiedzieć, że odbywa się ona w przyjaznych warunkach, sprzyjających spaniu podczas jazdy. Skórzane, regulowane fotele to w wielu firmach przewozowych standard, a klimatyzacja stanowi już wymóg, nie udogodnienie. W busie do Niemiec jednocześnie podróżuje zaledwie kilka osób, dzięki czemu w pojeździe nie panuje duży ścisk, a współpasażerowie nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Naprzemienny układ foteli umożliwia podróżującym na takie ułożenie, w jakim najwygodniej się im jedzie. Busy z Niemiec do Polski często są wyposażone w telewizor, na którym kierowca może włączyć wspólnie wybrany przez pasażerów film. Co prawda w busie nie spotkamy stewardessy rozdającej przekąski, jednak na postoju można udać się na ciepły posiłek, za który z pewnością zapłacimy mniej, niż za paczkę orzeszków w samolocie.

Rezerwacja podróży powrotnej na busy z Niemiec do Polski, nie musi przebiegać w stresie ani wiązać się z oczekiwaniem w kolejce na dworcu w obcym kraju. Można jej dokonać za pośrednictwem wyszukiwarki FLOTEA, która jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wyszukać przejazd, podrównać ceny u dostępnych przewoźników i zarezerwować podróż. Autorzy wyszukiwarki dodali również opcję zakupu biletów. Zobacz, jak to działa i zamów podróż z Niemiec do Polski w atrakcyjnej cenie.

Źródło: Materiał Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.