zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Wolne sądy! Wolni ludzie!” – zgromadzenie przed Sądem Rejonowym w Zawierciu [AUDIO + ZDJĘCIA]

Przed Sądem Rejonowym w Zawierciu miało miejsce zgromadzenie przeciwników nowego projektu ustawy dotyczącej sądownictwa. W proteście uczestniczyło około stu osób.

W nocy z 12 na 13 grudnia posłowie PiS złożyli projekt ustawy „dyscyplinującej” sędziów. Projekt, zakładający kary finansowe i dyscyplinarne, ze złożeniem z urzędu włącznie, za liczne działania, jest fundamentalnie niegodny z Konstytucją RP i narusza zobowiązania traktatowe Polski. W praktyce sędziowie nie będą mogli stosować Konstytucji, Traktatów i orzeczeń TSUE, jeżeli te nie są zgodne z linią partii. Na naszych oczach po raz kolejny łamana jest zasada trójpodziału władz. Zastraszenie sędziów może mieć wpływ na wydawane przez nich wyroki, a przez to – nażycie każdej Obywatelki i Obywatela, mających kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Spotkajmy się pod Sądem Rejonowym, aby zaprotestować przeciwko łamaniu Konstytucji i zasady niezawisłości sędziowskiej. Chcemy okazać wsparcie sędziom i i wykrzyczeć nasze stanowcze NIE! dla kolejnych działań partii rządzącej zmierzających do destrukcji systemu prawnego w Polsce – czytamy w opisie wydarzenia.

Zgromadzeniu przewodniczył mieszkaniec Zawiercia o imieniu Robert (nazwisko do wiadomości redakcji).

Sędziowie, którzy protestują, którzy zadają pytania zbyt trudne zostają zdegradowani bądź są zaszczuwani przez telewizję publiczną (…). Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego po co i dlaczego tak jakby do tej pory funkcjonujące prawo było niewystarczające. Nasze sądy zwróciły się z zapytaniem do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, co ona na ten temat sądzi. Dostaliśmy wytyczne, by nasz Sąd Najwyższy ocenił słuszność bądź jej brak przy tego typu działaniach. Sąd Najwyższy wydał wyrok, że KRS jest wybrany niezgodnie z prawem, nie jest niezależny, nie może wykonywać swoich podstawowych funkcji, że Izba Dyscyplinarna nie jest żadnym sądem i żadne wyroki tej izby nie powinny być wykonywane (…). Nasi rządzący doprowadzają do sytuacji, w której to zapętlenie jest takie, że właściwie jeżeli mnie zatrzyma policjant i będzie chciał mi wlepić mandat, to powiem mu, że to jest zdanie prywatne, mimo że jest w mundurze. Niech sobie je wsadzi gdzieś tam, bo ja nie będę wykonywał jego polecenia. Jeżeli potrafi się powiedzieć o wyroku Sądu Najwyższego, że to jest opinia trzech osób, które gdzieś tam się spotkały, to dokładnie w grudniu 2015 roku tak mówiono o wyrokach Trybunału Konstytucyjnego – spotkanie kolesi przy kawce, nie wyrok trybunału. Nam się wydaje na dnie, a co chwilę słyszę pukanie od dołu, że jeszcze można doprowadzić to draństwo doprowadzić do totalnej skrajności. Teoretycznie chciałoby się z tymi ludźmi grzecznie, kulturalnie z tymi porozmawiać. Jeżeli 12 dziekanów wydziału prawa uczelni w Polsce pisze, że jest to niewłaściwe, niesłuszne, niestosowne, że wracamy do czasów totalitaryzmu takim zapisem konstytucyjnym, jaki chcą wprowadzić w tej ustawie, a oni mówią, bo to jest słuszne. Bo się podpierają szczątkowymi opiniami opartymi na prawie francuskim bądź niemieckim, gdzie prawnicy wypowiedzieli się już – “to nie ma nic wspólnego”. Ja mam dokładnie cytat rektora Uniwersytetu Moskiewskiego, wydziału prawa, z roku 1957. Dokładnie są cytowane te same zdania, tylko jest wyjęty “związek sowiecki” i “państwo socjalistyczne” i “społeczeństwo socjalistyczne” – mówił przewodniczący zgromadzenia.

Mieszkaniec Zawiercia mówił, że jego zdaniem “kastą nietykalnych” są księża i rządzący.

Obecna władza obudziła w nas najgorsze rzeczy. Wielu chamów stało się dumnymi z tego, że są chamami, wielu nieuków stało się dumnymi z tego, że są nieukami, wielu bandytów stało się dumnymi z tego, że są bandytami – mówił prowadzący dyskusję w zgromadzeniu. I przyjmuje się ich na Jasnej Górze – mówił prowadzący zgromadzenie.

W zgromadzeniu uczestniczył również jeden z sędziów Sądu Rejonowego w Zawierciu:

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

23 KOMENTARZE

 1. Najsztub, Durczok, sprawa Śpiewaka jako jedynego oskarżonego w warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej, który jako jeden z pierwszych naglosnil tą aferę, rodzina sędziego Tuleji, sprawa prezydenta Olsztyna i sędzia tamtejszy, który rolnika puścił z torbami. Ludzie, czego Wy bronicie? Tej stajni Augiasza?

 2. Gościu to teraz czas na ludową sprawiedliwość .Zaproponuj głosowanie na Facebooku kto będzie miał więcej laików ten niewinny. Powodzenia życzę

 3. Gościu to powiedz to prezydentowi Małkowskiemu 12 lat bycia na ławie oskarżonych .Teraz powinna wytoczyć proces o składanie fałszywych zeznań tym urzędniczkom prokuratura a były prezydent Małkowski zarządać odszkodowania,które powinno być ostrzeżeniem dla tych ,którzy pomawiają. W walce politycznej wszystkie chwyty są dozwolone według Ciebie?

  • Środowisko sedziowskie powinno dokonać samooczyszczenia wewnątrz siebie, aby nie zapadły kuriozalne wyroki, a dopiero później wciągać w wewnętrzne problemy swego środowiska nas, maluczkich. Po za tym powinni się zająć tym, czemu mają służyć społeczeństwu, a nie uprawianiem politykierstwa. Taki jesteś pewien sprawy Malkowskiego? Widziałeś uzasadnienie sądu? Powiedz to też lokatorom wyrzucanym z warszawskich lub krakowskich kamienic.

  • Wolne sądy chcecie, tak? One za wolno właśnie pracują…. Precz z sędziami, którzy sami łamią prawo .
   Nie jesteście ponad prawem….prawo i was musi dotyczyć!

 4. A kto miał ich rozliczać ,słowa Czarzastego panowie my nie oddaliśmy władzy tylko podzieliśmy się z nią .Na lokalnym podwórku to inaczej jest .Dowodem zupełnego ogłupienia było 2000 głosów oddanych na Macha i głosami lokalnego PiS wybranie go na przewodniczącego komisji oświaty w mieście .Można dodać jeszcze dużo więcej .

  • Masz rację, zatem warto w ten sposób bronić tego środowiska, sol8daryzowac się z nim? Niech wpierw zrobią porządek we własnych szeregach.

 5. Zawsze warto bronić wolności i wiedzieć,że każda władza powinna mieć swój kaganiec .Dla mnie to właśnie teraz rodzi się demokracja ,,bo ciężko mi przychodzi nazwać to co się działo wcześniej demokracją .Tyle ,że położne tego porodu demokracji same nie wiedzą dokąd idą i to mnie przeraża..Serdecznie pozdrawiam wolne media bo dzięki nim gościu udało nam się porozmawiać .

 6. O widzę, że ci co tak namiętnie bronią tych sędziów, jeśli można ich tak nazwać, nie wiedzą chyba o tym, że są naiwni poraz kolejny i bronią pieprzonej jakiejś części ludzi, którzy uważają, że ich prawo nie dotyczy….albo boją się w ten sposób odpowiedzialności karnej za swoje czyny i postępowanie. Każdy sędzia wogóle nie powinien opowiadać się za żadną partią! On ma tylko rozpoznawać winnych i dlatego powinien być neutralny, bezstronniczy, wręcz milczeć musi, by dobrze rozpoznać daną sprawę, by nie doszło do tego, że osoba winna będzie na wolności a ta, która jest niewinna będzie siedzieć za nią…. Sędzia to taka osoba, która dla mnie…… powinna być wzorem, nienaganna, dobrze znana społeczeństwu, wybierana przez Sejm, i również poddawana jak każdy inny zawód wymogom i dyscyplinowaniu…..
  Brawo dla PIS!!!! Koniec z kastą sędziowską!!!

 7. I co??? Ci co tak zacięcie walczyli z opozycji aby rozwalić system sądownictwa by czerpać kapuche nawet nie przyszli na głosowanie w Sejmie…. Hahahaha!!!!!!
  Brońcie dalej PO i sędziów….. nawet nie są w stanie pracować w Sejmie w tak ważnych momentach…..
  Brawo za wasze hehehe wybory ?????

  • Wczoraj w audycji radiowej jedna z sędziów wypowiadała się i powiedziała, że ” i tak sędzia jest wyżej niż Prezydent”…. No chyba coś jej się pomieszało w głowie by coś takiego powiedzieć…..
   Widać jakich mamy sędziów i czas aby z tym chamstwem i bezprawiem skończyć….
   Brawo dla PIS-u!!!!!

 8. Nie no…. żeby nie być przygotowanym i nie wiedzieć kiedy są głosowania to tylko świadczy o tym jakie mają podejście osoby z PO…..robią afery na cały świat a potem nie są w stanie uczestniczyć w swojej sprawie…. Hehehe ???
  Dalej głosujcie na PO….. widać jak was reprezentują wyborców z PO ????

 9. W słusznej sprawie??? I co…. I tak ich popieracie że was w du….pie mają….. Ja już to zauważyłem dużo wcześniej kiedy w restauracji Sowa i Przyjaciele powiedzieli co myślą o swoich wyborcach: ” hehehe, ale idioci….nawet nie zdają sobie sprawy że można na nich grubą kasę trzepać…..” Tak powiedział jeden z byłych wysokiej rangi z PO kiedy nagrania ujżały światło dzienne….
  Ale to twoja sprawa na kogo stawiasz swoje nazwisko, lecz pamiętaj aby przy podejmowaniu takich decyzji upewnić się czy aby na pewno dobrze robię popierając kogoś lub dane środowisko…
  Jak narazie to PO ma w d….pie swój elektorat…

 10. Ale żółtą kartkę ma również PIS… bo inni posłowie, Premier, Prezes Kaczyński, i wiele innych osób które ciężko pracują przez kogoś kto nie przyjdzie na głosowanie marnuje ciężką robotę….. W szeregach PIS nie było aż 32 posłów którzy stworzyli sytuację w której no…… zagrożone było wprowadzenie do obrad dana ustawa i czytanie….
  Więc apeluje o to by posłowie pracowali uczęszczając na głosowaniach a nie korzystając z przywilejów i dobrodziejstw Sejmu wynikających ze stanowisk wysokich….
  Jaja sobie robicie???? Ludzie na was patrzą…..

 11. Mówi się też, że mogłoby to być celowe działanie PIS-u aby opozycja się w to wkręciła….bo nie było nawet Morawieckiego, Kaczyńskiego, Ziobry, Gowina na tym głosowaniu…..
  Nie ulega jednak wątpliwości że totalna opozycja skompromitowała się nie wykorzystując okazji….
  A obywatele i tak ucierpieli……i dziwię się że są takie osoby które jeszcze opozycję popierają…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.