zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wojewoda śląski ogłosił żałobę po tragedii w Szczyrku. Apeluje, żeby w piątek 6 grudnia nie organizować hucznych imprez [AKTUALIZACJA]

Wojewoda śląski apeluje o nieorganizowanie w piątek 6 grudnia hucznych imprez na terenie województwa śląskiego. W powiecie zawierciańskim planowane jest kilka imprez Mikołajkowych – w Łazach, Ogrodzieńcu, Włodowicach i Zawierciu.

W związku z katastrofą budowlaną, do jakiej doszło 4 grudnia br. w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski apeluje, aby na znak żałoby w dniu 6 grudnia 2019 roku nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić jutro flagi państwowe do połowy masztu. Wczoraj po godzinie 18 doszło do wybuchu gazu i zawalenia trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Szczyrku. W wyniku tragedii zginęło 8 osób, w tym 4 dzieci – czytamy na Facebooku Jarosław Wieczorek – wojewoda śląski.

Prawdopodobnie bez zmian odbędą się wydarzenia w Łazach (Mikołajki w MOK-u), Zawierciu (spotkanie z Mikołajem w kilku miejscach miasta) i Włodowicach (spotkanie ze Świętym Mikołajem w hali sportowej przy SP we Włodowicach). Szczegółowe informacje na plakatach dostępnych w Kalendarzu wydarzeń na portalu zawiercianskie.pl.

Informujemy, że tego dnia flagi państwowe przy budynku Urzędu Miejskiego w Zawierciu zostaną opuszczone do połowy masztu. Zaplanowane wcześniej imprezy mikołajkowe odbędą się, ale zostaną poprzedzone minutą ciszy – czytamy na stronie zawierciańskiego magistratu.

Jesteśmy wszyscy poruszeni tą tragedią i współczujemy niezmiernie. Nasza impreza odbędzie się, ponieważ jest skierowana do dzieci, które nie znają na szczęście słowa żałoba. Nie będzie jednak miała hucznego charakteru. Minutą ciszy uczcimy pamięć zmarłych w tej katastrofie strasznej i poprosimy ks. Mariusza Walczyka (proboszcza parafii we Włodowicach – red.) o wspólną modlitwę – powiedziała Dorota Wnuk z “Szansy na rozwój”, organizator wydarzenia.

Z kolei dwie imprezy Mikołajkowe mają odbyć się w gminie Ogrodzieniec.

Tragedia w Szczyrku wstrząsnęła każdym z nas. Nie ma słów na ogrom dramatu, tym bardziej, że wśród ofiar znalazły się dzieci. Jutrzejsze wydarzenie mikołajkowe w hali sportowej w Cementowni odbędzie się zgodnie z planem. Przedsięwzięcie nie jest huczną imprezą i dostosowuje się do apelu wydanego przez Wojewodę Śląskiego. Jedyną modyfikacją będzie dodanie minuty ciszy, która poprzedzi wydarzenie. Ogrodzieniec łączy się w bólu z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi tragicznie zmarłych. W tych trudnych chwilach pogrążeni w smutku i modlitwie solidaryzujemy się ze Szczyrkiem – powiedziała burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.