zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wkrótce “Start Harcerski 2017” [PLAKAT]

Start Harcerski jest wydarzeniem organizowanym przez harcerzy i harcerki należących do Hufiec Ziemi Zawierciańskiej.

Portal zawiercianskie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. Szczegółowe informacje na plakacie:

5 KOMENTARZY

    • Metodyka harcerska z tego co kojarzę opiera się na uniwersalnych wartościach wywodzących się z religii chrześcijańskich, właściwych naszemu kręgowi kulturowemu. Msza nie jest chyba niczym złym. Na obozach (nawet ZHP, nawiązując do przedmówcy) pewnie odbywają się msze polowe i nie jest to nic zdrożnego. Kto chce, uczestniczy w mszach, kto nie ten nie musi. Msza zapewne odbywa się ze względu na to, że impreza jest w niedziele. Część uczestników nie będzie musiała rezygnować z niedzielnej mszy przez wzgląd na to wydarzenie a będzie mogła to połączyć. Bardzo fajnie pomyślane.

  1. ZHP to organizacja świecka i nie powinno się jej łączyć z mszami to nie katolowy ZHR. Jeździłam na obozy harcerskie i nigdy mnie nikt na msze nie prowadził ani polówek nie organizował. Niektórzy jak widać zaczynają być świętszy od papieża.

  2. Wiara jest prywatną sprawą człowieka i obrzędów religijnych nie powinno się “pakować” gdzie się da, zwłaszcza do tego typu imprez. Tylko patrzeć jak mecze piłki nożnej będą poprzedzane nabożeństwami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.