zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wkrótce rozpoczęcie remontu ul. Myśliwskiej w Porębie i Zawierciu. Co to oznacza dla kierowców? [AUDIO+ZDJĘCIA]

W poniedziałek 6 lipca przy ul. Myśliwskiej w Porębie odbyło się oficjalne przekazanie firmie Larix inwestycji remontu tej ulicy. 

Koszt inwestycji to 3,5 mln zł. W terminie do końca października 2020 roku ma zostać położona nowa podbudowa i nawierzchnia jezdni (jej docelowa szerokość będzie większa niż obecnie), wykonany ciąg pieszo-rowerowy, chodniki i wjazdy, przebudowa przepustów pod jezdnią oraz wykonane przejście dla pieszych.

Oto co starosta zawierciański Gabriel Dors mówił podczas przekazania inwestycji:

Głos zabrał również prezydent Zawiercia Łukasz Konarski:

A także burmistrz Poręby Ryszard Spyra:

Od kiedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ul. Myśliwskiej? Mówi Tomasz Wacławik, kierownik budowy:

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – Działanie 6.1 Drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne, typ 2 projektu: Budowa i przebudowa dróg powiatowych i gminnych, Oś priorytetowa VI Transport. Środki własne w projekcie zabezpieczają powiat zawierciański, Zawiercie i Poręba.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

  1. Marciszów rozkopany to jeszcze Myśliwską rozkopią. Ruch tam nie jest specjalnie duży i ma być ciąg pieszo-rowerowy a na dużo bardziej ruchliwej ul.Łośnickiej jazda rowerem to Extreme a chodnik pusty.

  2. PANIE REDAKTORZE NIEZALEZNEGO PORTALU zawiercianskie.pl kiedy Pan napisze o strefie SAG? od kogo Pan jest niezalezny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.