zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wielki Jurajski Zlot Morsów [ZDJĘCIA]

Dziś na zalewie obok Karczmy Czarci Młyn odbył się Wielki Jurajski Zlot Morsów. W tym roku morsowali pod hasłem „Morsujesz nie chorujesz”.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięła udział grupa „Pogoria Morsuje” z Dąbrowy Górniczej, „Myszkowski Klub Morsa”, „Morsy z Chechła Rodem” z Tarnowskich Gór, a także „Arktyka” z Katowic, grupa z Łaz oraz osoby z Sosnowca, Olkusza i Poraja. W zlocie wzięło udział 129. osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli. Najmłodszy uczestnik dzisiejszego wydarzenia miał 5 lat.

Na zlocie nie zabrakło również Prezydenta Miasta Zawiercie Witolda Grima, który powitał przybyłych ochotników oraz zaprosił na ciepłą herbatę po zimnej kąpieli. Zlot poprowadził Andrzej Kręgiel, Prezes Oddziału Powiatowego WOPR w Zawierciu.

Grupa Jurajskich Morsów istnieje od dwóch lat, spotkania jej członków odbywają się w niedziele i święta od listopada do kwietnia.

Grupa została utworzona przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział Powiatowy WOPR w Zawierciu oraz Grupa Jura PL i IPA Zawiercie.

Tekst i zdjęcia: Anna Lewandowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.