zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zawierciu. Gwiazdą wieczoru będzie D-Bomb [PLAKAT]

W ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawierciu odbędzie się szereg wydarzeń.

W ramach tegorocznego WOŚP-u o 11:00 z Placu św. Jana Pawła II wyruszy organizowany przez Grupę Jura’PL “Marsz z sercem”, a w godzinach od 13:30 do 20:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu odbędzie się m.in. pokaz tańca, przedstawienie dla dzieci, pokaz iluzjonisty Pawła Kwietnia, licytacje, występy Kapeli Janicek i zawierciańskiej młodzieży, pokaz ratownictwa drogowego OSP Marciszów oraz Światełko do nieba. Gwiazdą wieczoru będzie zespół D-Bomb. Największe hity zespołu to m.in. “O, Ela, Ela”, “Oczy pełne łez”, “Lubię Cię” i “Do końca naszych dni”.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

130 KOMENTARZY

  • Dla mnie WOŚP jest już spalona…. Wolę komuś innemu złotówkę dać i wiem że trafi do potrzebującego niż do tych co zarabiają gruby hajs….. Panu Jurkowi Owsiakowi już podziękowałem……z gejami i LGBT nie będę stał pod sceną……

   • Jurek Owsiak jakoś to przeżył więc i my przeżyjemy. A jakbyś, nie daj ci boże, trafił do szpitala, to od razu zaznacz, że nie życzysz sobie korzystać ze sprzętu podarowanego przez WOŚP.

 1. Wiadomo że nie życzę nikomu aby trafił do szpitala…..czy tak napisałem?? Chodzi mi o kwestię tego że dorabianie się na takim temacie jak pomoc dzieciom jest dla mnie szokujące….wiesz???? To powiedz mi dlaczego wyszło to że Pan Jurek Owsiak ma nieprawidłowości co do fundacji???? Tak niby pomaga dzieciom a nie przekazuje wszystkich pieniędzy….. Kiedyś dawałem aby pomóc i mieć serduszko ale teraz ani złotówki nie dam….sorry ale bogacenie się na potrzebujących to dla mnie rzecz nii do zrozumienia….

 2. Powiem Ci, że sprzęt, który jest w szpitalach sam w sobie jest dobry….. ale Pan Jurek Owsiak stworzył taką sytuację że co…… Mam mu za to kłaniać się ???? Za to że oszukuje samych dzieci i kwestie ideologiczne łączy oraz zarzuty co do rządu mają coś wspólnego z pomocą???? Haha….. Kpina i żenada

 3. Powiem więcej….. Jest wiele fundacji które pod pretekstem pomocy innym zbierają kasę….. Trzeba pomagać bo ktoś kiedyś też pomógł ale jeżeli mam wątpliwości i są jakieś nieprawidłowości że mojee pieniądze mogą w całości nie trafić do potrzebującego to ja w takie rzeczy się nie bawię….
  Szacunek tym którzy naprawdę pomagają
  Pozdrawiam misjonarzy w Chrystusie Panu!!!!

 4. Sam powiedziałeś i zabrzmiało to tak właśnie jakby korzystanie ze sprzętu było tylko przywilejem tych co dali na serduszko…..nie o to chodzi. Jest dużo osób którzy naprawdę pomagają i mogę ich w pewien sposób wesprzeć. Pomoc polskim misjonarzom, kapłanom, braciom i siostrom zakonnym w różnych częściach świata a także Polski. A co robi Pan Jurek Owsiak? Da część sprzętu potrzebującym a resztę gdzie? Bo jakby nie było to są miliony i łatwo się w tym pogubić….

  • Tyle firm i przedsiębiorstw bierze w tym precedensie…… Szkoda że nie zauważają naprawdę tych którym te środki by się przydały aby pomóc. Chrystus to zapoczątkował…. Nie Owsiak

 5. Najpierw jednak niech ujawni publiczności na co idą pieniądze jak każda fundacja na do tego obowiązek…..a nie uciekać przed dziennikarzami i oczerniać wszystkich którzy domagają się na ci idą pieniądze w fundacji WOŚP…….

 6. W ramach obycia na forach społecznościowych Mieszko ,to cenię twoją aktywność ,ale pisząc pierdyliony postów zaczynasz te fora zaśmiecać .

  • Mam prawo tak jak i ty do wypowiedzi…..
   Twoje wcześniejsze wpisy i innych bardziej są obrzydliwe i niestety trzeba to czytać…..
   A mówienie prawdy widać boli…..
   Idź sobie na imprezę WOŚP…. może ci przejdzie………LINDO

 7. Proszę….. odnieś się do tematu a nie będziesz mówił czy mam być aktywny czy nie i w jakiej sprawie…..
  A jakie jest twoje zdanie?? He???? Boisz się?

 8. Moja prywata kogo wspieram a kogo nie .Chcę to dam pieniądze ,a jak nie chcę to nie dam ,nikt mnie do niczego nie zmusza i Ciebie podobnie. Nie widziałem napadających wolontariuszy na darczyńców ,a o sytuacji kiedy panom pod gazem zdarzyło się ukraść puszkę to słyszałem nie jeden raz .Każda fundacja ma obowiązek złóżenia do sądu sprawozdania i skoro ta działa tyle lat i sprawozdania są przyjmowane przez sąd i zatwierdza je wcześniej biegły rewident to pod względem formalności jest wszystko OK .Mnie podoba się idea pomocy drugim ludziom i też zdaje sobie sprawę ,że nikt nie żyje powietrzem,A fundacja Owsiaka jest sprawna i takich co rzucali jej kłody pod nogi było bardzo wielu .Sukces u maluczkich budzi niepokój i zawiść .Wierze ,że nie jesteś ani ten maluczki ,ani ten zazdrośnik .Z wyrazami szacunku obywatel Zawiercia.

 9. Oo…. W końcu coś na temat……sam zacząłeś atakując mnie LINDA……… najpierw na temat pisz a nie mów mi ile mam być aktywny na forach internetowych a zasmiecasz to ty malolacie……

  Kłody pod nogi to on sam sobie rzucił…… Niech ujawni faktury fundacji na co przeznacza pieniądze?? Spokojnie….proste pytanie.
  To Owsiak ma problem z tym pytaniem i unika jak diabeł święconej wody odpowiedzi…..
  A ja już ani GROSZA nie dam bo mu nie ufam…..
  Niech geje i pedały mu wrzucają do puszki kasę….. hehehehe z którymi staje po stronie i za aborcją…..
  A tak pomaga dzieciom…. KŁAMCA
  Jasne, że każdy wybiera komu pomagać i każdy decyduje ale ja wolę wiedzieć komu przekazuję moją kase i na co idzie a nie bez myslnie dawać bo tak już się przyjęło…..

  koniec z utrzymywaniem Owsiaka za moje pieniądze!!!!!

 10. Ostatnio sąd mu nakazał ujawnić i pokazać faktury fundacji na co Owsiak do tej pory nie wykonał wyroku RP i nie potrafi odpowiedzieć na pytanie dziennikarzy i atakuje rząd i kościół…….czemu?
  Bo fundacja i ta kasa go utrzymuje jak wcześniej Mateusza Kijowskiego w KOD!!!!
  Do pracy a nie oszukiwać ludzi i żyć jak pasożyt!!!!!

  • Nie to,co np. Caritas,który upublicznia swoje dochody i dokładne rozliczenia 🙂 O ile dobrze widzę i słyszę,to raczej kościół na różne sposoby szczuje przeciwko WOŚP i Owsiakowi.
   Mieszko,współczuję twoim sąsiadom-mieć za sąsiada takiego pieniacza to kara boska! Te twoje wpisy to też odzwierciedlenie swoiście pojętej miłości bliźniego.

 11. Przez 20 parę lat puszcza bajkę o pomocy dzieciom kiedy dziennikarze doszli do szokujących faktów które mówią o przekrętach w WOŚP-ie……
  Byłem zniesmaczony bo sam uczestniczyłem by dołożyć się do pomocy noworodkom….. Ale jak usłyszałem o tym i potem zachowanie Owsiaka oraz jego ataki od razu na rząd i kościół które nie mają nic przecież wspólnego z tą sprawą całą to powiedziałem koniec….. koniec z utrzymywaniem takich osób. Do pracy niech pójdą najpierw a potem pomagają. Niech powie co robi po za WOŚP????? Ma pracę poza fundacją??? Wogóle nawet go nie znam abym mu coś teraz dał. Jak chce bezinteresownie pomagać to niech wstapi do zakonu, to mu uwierzę……

 12. Ja mam inną formę pomocy przekazując z mojej pensji jako zwykły robol 1% od podatku….. więc w duchu miłosierdzia to robię…..

 13. Kościół od ponad 2000 lat pomaga najbiedniejszym….wara od katolików i chrześcijan ateiści i złodzieje którzy tylko dla kasy na dzieciach zarabiacie….biada wam ci którzy bawicie się w imię pomocy innym…..

 14. Nie ma to jak reklama na potrzebujących i świetna zabawa kiedy inni płaczą……Co za chamstwo.
  Ja nie przykładam do tego ręki….

 15. Wygłosiła swoją tyradę i luz zupełny .Replay Mieszko nikt Cię nie zmusza do wrzucenia do puszki nawet grosza .Mnie również nikt mnie nie zmusza ani nie nakazuje co mam zrobić że swoimi pieniędzmi .Mam na tyle stabilne finanse zresztą dzięki pracy poparte solidnym i długim wykształceniem i mogę wesprzeć orkiestrę,dac na tacę w niedzielę w kościele i bliskiej mi osobie zrobić świetny prezent na Walentynki .Do wszystkiego w życiu doszedłem sam i cieszą mnie osobniki rodzaju ludzkiego ,,które starają się wesprzeć innych – czego przykładem jest m,in orkiestra i np moja parafia ,która organizuje sensowny wypoczynek dla uczniów i jedno drugiemu nie przeszkadza ,a nawet powiedziałbym współgra ze sobą i jest to mój punkt widzenia .Więcej miłosierdzia Mieszko i pokory bo kto wie możesz, ty czy twoja rodzina skorzystać ze sprzętu medycznego ufundowanego przez orkiestrę .

 16. Winny jest rząd który nie potrafi zagospodarować odpowiedniego sprzętu medycznego (poprzedni rząd) bo potem takie osoby mają czelność i zarzucać bierność i zubożenie w szpitalach…..to jest niepokojące zjawisko i NFZ powinien coś z tym zrobić….. Ale władza wcześniej nic nie robiła tylko doiła kasę więc jak miały szpitale być wyposażane przez ówczesny rząd skoro przeznaczali kasę w restauracjach, sprzedawali polski kapitał za granicę…..

 17. Takie fundacja jak WOŚP jest tworem systemu który nie potrafił zadbać o polską służbę zdrowia…. To rząd jest winien tego że jego kompetencje przejęły osoby które teraz zarabiają hajs przy okazji pomocy maluczkim i widać nieudolność NFZ-u…… zadłużenia szpitali, kolejki do lekarzy którzy czerpią kasę i źle leczą….. Problem ogromny i ktoś powinien albo raczej ministerstwo czy grupa osób powinna się tym problemy zająć.

 18. Tak, dokładnie…..to jest ewenement w skali całego świata że od ponad 20 lat nic z tym nie zrdobiono…. Żeby Służba zdrowia nie miała na sprzęt medyczny i wsparcie od Rządu w pierwszej kolejności……

 19. I potem taki Owsiak może pokazać gest Kozakiewicza na Rząd…… ale nie pokazuje na poprzednią władze bo miał hajs i pozwalali na to tylko teraz jak wyszły przekręty i atakuje obecną władze która nie ma nic wspólnego z tym precedensem…… Taka jest prawda niestety

  • No tak…. Po co NFZ i ministerstwo zdrowia ma wyposażać szpitale skoro Owsiak to zrobi, nie? Znalazł dziurę do zarabiania hajsu i już się dorobił. Teraz to już macha ogonem na Rząd i może co chce mimo ujawnienia przekrętów, które PO wiedziała i pozwalała gdy była u władzy jak i SLD…. “Ludzie niech sobie radzą sami”

 20. A może by tak podejść nieco inaczej do tematu… Miasto tak na moje oko inwestuje w tą imprezę ok 200 tyś zł, a czy zbierzemy tyle od ludzi hmmm…. Więc może po prostu niech miasto przekaże na fundację te 200 tyś i ludzie nie będą musieli marznąć na dworze…?? Jeśli się mylę niech, ktoś mnie uświadomi i przekaże konkretne fakty oparte o dokumenty.

 21. Mam czas to porozmawiamy .Aż tak czarno tej naszej rzeczywistości nie widzę. W 1989 roku byliśmy w podobnej sytuacji jak Ukraina i ruszyliśmy do przodu tak ,że to Ukraińcy do nas przyjeżdżają a nie my do nich .Ludzi aniołów nie ma i wszędzie zdarzają się sytuację,które bulwersują i mnie i Ciebie. Proponujesz każdego przebadać rodzinnie i skazać na wygnanie w związku z tym ,że ojciec był taki czy inny .Dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za swoich rodziców a jeśli już to ma miejsce to w państwach totalitarnych ,co budzi moją zgrozę .Więcej zadowolenia z życia ci życzę i wierzę,że wspólnie my wszyscy między Odrą i Bugiem staramy się odrestaurować naszą ojczyznę i nie uważam ,że idzie to wszystko w złym kierunku .Orkiestra wyzwala samo dobro wśród ludzi -chęć pomocy ,empatię i działa zgodnie z prawem bo jeśli byłoby inaczej to sąd rejestrowy zakazałby jej działalności .To tyle i pozdrawiam z sympatią ,a to że nie zgadzamy się w wielu sprawach nie oznacza ,że jesteśmy wrogami mamy zwyczajnie inny punkt widzenia i nie staram się nikogo banować ,tyle ,że zaśmiecania forum też nie lubię.

 22. Ja też uważam, że jest lepiej niż było wcześniej. Oczywiście i tu się w pełni zgadzam…. ale kwestia służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia….bo to co zrobiono to nic kompletnie i oddanie pola takim osobom jak Pan Owsiak który już nachapał kasy dzięki poprzednikom i on to wykorzystał….. Dziura i patologia która jest powiedzmy to szczerze nie jest rozwiązywana. No jak to możliwe że Rząd nie miał i nie ma na sprzęt medyczny a zwykły dziennikarz z za komuny o poglądach antychrześcijańskich potrafi uzbierać kasę wykorzystując potrzebujących i zakłada firmę WOŚP która kupuje sprzęt i niewiadomo ile kosztuje i jak się to wszystko odbywa z tymi fakturami w fundacji-firmie. To jest tak wszystko pomieszane że dalekie od pomocy a wręcz dochodzi do takiego stopnia że ludzie zaczynają się bawić kiedy inni cierpią…. Chore to jest co stworzył Pan Owsiak…..

 23. No nie uwierzę w to że w służbie zdrowia jest wszystko ok. bo sami dobrze widzimy co się dzieje w szpitalach i przychodniach…..

 24. Ja też życzę wszystkim bardziej obiektywnego myślenia i tego abyśmy potrafili nazywać zło po imieniu, bronić własnych portfeli ale pamiętając o potrzebujących oraz byśmy się nie dawali wykorzystywać…..

  • W sprawie orkiestry nie podzielam twoich wątpliwości ,ale rozumiem w czym przysłowiowe kaman ,brak przysłowiowego bezpieczeństwa jakie powinno zapewniać swoim obywatelom państwo w dziedzinie szeroko pojętego zdrowia ,plus idiotyczne wypowiedzi polityķow i prasy ,która podsysa niepokój zamiast jakaś jasną drogę pokazywać .Żałuję,że zlikwidowano kasy chorych ,które wprowadzał dobrze pojętą konkurencję i zostawiono szpitale same sobie ,jedne jak np.Nowa Sól sobie poradziły zakupując nowoczesny sprzęt i dbajać zarówno o biały personel jak i pacjentów inni znacznie gorzej .Cały ambaras w tym ,że musimy dzielić biedę ,taka pozostałość po dawnym ustroju narzuconym nam przez sojuszników .Jutro fajny dzień wolne i spróbuj Mieszko cieszyć się chwilą i rozdawać uśmiechy na lewo i prawo ,radośni i pełni entuzjazmu ludzie przyciągają do siebie podobnych .Wszystkiego dobrego oczywiście z pełnym szacunkiem .A dziecię moje za tydzień będzie stać z puszką możesz nic nie wrzucić ,ale chociaż się do niego uśmiechnij ,bo zarówno Owsiak jak i wolontariusze nie robią nic złego starają się pomóc na tyle ile mogą innym .

 25. Ok. Masz prawo do swojego zdania i szanuję je. Jednak nie zgadzam się z tym bo to co zrobił w tym momencie Owsiak po tym jak wyszło całe gó…….no całe i te machlojki to mu nie wierzę i nie będę wciągał w to dzieci gdyż już się robi imprezy kiedy inni cierpią. Tak mnie nie uczono. Szacunku trzeba mieć jak się pomaga a nie organizując imprezy kosztem bólu i cierpienia. Sorry….

 26. Zrobił źle…… Bo wychodzi na to że wszystkich pieniędzy nie przeznacza dla potrzebujących a nawet stworzył firmę WOŚP i czerpie gruby chajs….. Według mnie to nie jest pomoc….

  • Ponoć Caritas z zebranych pieniędzy jedynie 40% przeznacza na pomoc potrzebującym,a pozostałe 60% na koszty własne. Gdzie publikuje rozliczenia, tak jak to robi Owsiak?

  • Spójrz na plakat gdzie maszt na łódce jest koloru tęczowego czyli jest zagrożenie że dzieci będą zbierały pieniądze do puszek razem z gejami, lesbijkami, transseksualistami zwani jako LGBT…..chore to co robię Owsiak i nie popieram tej chucpy…….

   • Dlatego ja na Twoim miejscu nie wysłałbym swoich dzieci na tę akcję i odradzam tym którzy zależy na swoich dzieciach by wiedzieli z kim się spotykają…..

    • A kto ci dał prawo pouczać innych? Jako taki zagorzały katolik weź może przykład z papieża Franciszka,który rzekł: “Kimże jestem aby osądzać?” Przeprowadź bodaj jedną konkretną akcję pomocy, załóż fundację, popracuj jako wolontariusz w DPS lub MOPS- patrz, ile masz możliwości praktycznego działania. Łatwo jest być w pysku mocnym nic samemu nie robiąc, bo 1% lub datek na tacę to żadna łaska, to tylko uspokajanie sumienia.

 27. Właśnie…. ponoć….
  A ja przedstawiłem fakty i konkrety. Więc tego też oczekuję podczas komentowania postów….

  • Jakie konkrety? Raczej pomówienia. I ponawiam pytanie: gdzie można znaleźć konkretne rozliczenia Caritasu . Przy całym szacunku dla działalności charytatywnej dobrze byłoby wiedzieć gdzie i na co idą zebrane pieniądze (tak jak to robi Owsiak).

 28. Z YouTube. Możecie sobie sprawdzić co ma do powiedzenia Pan Owsiak. Gazeta Polska, Telewizja Republika…. Dalej mam wymieniać?

 29. A co??? Może Fakt, Onet, Interia, WP, TVN, RMF FM, TOK FM, Polsat, Gazeta Wyborcza, Newsweek i inne media które wspierają WOŚP są autorytetem i mówią prawdę???? Hahahahahaha…… Proszę Cię………. jedzie mi tu czołg czy gó…..no paruje???? Hehehehe….

 30. No widzisz……ja się opowiadam po stronie katolików i tych którzy naprawdę pomagają a nie zarabiają gruby hajs na dzieciach….. Już te media też pokazały swoją wartość i co mają do powiedzenia….. Swoje wiem i ludzie też wiedzą.

  • Wolę Niedzielę czytać bo przynajmniej prawdę piszą….. jestem katolikiem i czytam tę prasę….. Nic ci do tego…..

 31. A ty możesz iść do gejów i pedałów stać z puszką i utrzymywać Owsiaka jak cię stać…. Mnie na to nie stać.???

 32. Ty masz zarzuty do Caritasu więc wysil się i znajdź dowody…ty masz problem. Ja przedstawiłem co do Owsiaka komuchu…..

  • Widać z kim mam doczynienia….. Z resztkami komuchów którzy chcą byśmy na oficjalu zbierali kasę dla was…… kosztem cierpiących…..
   Do roboty Owsiak i reszta chołoty…..
   Nawet złamanego grosza nie dam!!!!

 33. Po pierwsze nie pouczam a po drugie wyrażam swoje zdanie i po trzecie jako katolik mam obowiązek reagować na tego typu sytuacje…. Uuuu prawda w oczy kole…..

 34. A poza tym nie widziałem nigdy polskiego misjonarza który by zarabiał w Kamerunie czy Rwandzie albo Somalii 10000 tys. na miecha…. A Owsiak tyle ma kasy z firmy WOŚP….
  Nawet wstyd pisać o tym…..

 35. Wy wolontariusze za darmo idziecie a on ma pensję!!!!! Wiecie o tym???? To już wiecie…. Poczytajcie co powiedział a potem pogadamy co sądzicie na ten temat…..????

 36. No ??? Gdzie są głosy w obronie Owsiaka którego ojciec był komendantem Milicji Obywatelskiej w PRL-u do spraw społeczno-psychologicznych???? Chyba kontynuuje po ojcu praktyki ubeckie skoro żeruje na polakach którzy są dobrzy i pomagają i zarabia kasę na krzywdzie dzieci!!!!!
  Tfuu…. Ale nie!!!! Przecież on pomaga komuch jeden, jak to wyżej bronią go, bo nie możemy odpowiadać za rodziców….. Tyle że resortowe dzieci do których zalicza się Owsiak przez 28 lat wciska bajki i manipuluje aby pod pretekstem pomocy dorabia się na krzywdzie…..
  Ciekawe skąd te informacje????? Pewnie sobie ludzie wymyślili?

  • Mieszku, ile w tobie, katoliku, nienawiści! Może to także zazdrość,że komuś się udało, że osiągnął sukces robiąc coś dla innych. Sądząc z ilości i jakości twych wpisów musisz być bardzo samotnym, niekochanym, nieszczęśliwym, zapatrzonym w siebie człowiekiem. Współczuję. Człowiek spełniony, szczęśliwy ma w sobie wiele zrozumienia dla innych, umie dostrzegać piękną stronę życia i przede wszystkim lubi ludzi. I tego ci życzę u progu nowego roku!

 37. Ej!!!! Nie mów mi o nienawiści!!!! Spójrz co zrobili komuniści w PRL. Ja komuchów nie będę tolerował i to nie jest nienawiść jak mi próbujecie zarzucić tylko sprawiedliwość za to co zrobili!!!!! Większość polaków też tak twierdzi….
  A Jerzy Owsiak jest resortowym dzieciakiem tylko wy jesteście otumanieni jego pustymi hasłami…..
  A poza tym Owsiak jak już wspomniałem jest antykatolikiem co już przecież wiecie….no to jak mam być za takim człowiekiem?? Dla mnie jest kłamcą, na służbie swoich poprzedników po ojcu, jest za aborcją, popiera związki gejów i pedałów…. To przepraszam… dziwię się wam że go popieracie tym samym opowiadając się za mordercami komunistycznymi, którzy katowali, torturowali i mordowali niewinnych ludzi. I ty masz czelność mi mówić że pałam nienawiścią ???? To chyba w takim razie świadomie odpowiadasz się po ich stronie nie rozumiejąc i co mi chodzi!!!!
  Precz z komuchem Owsiakiem!!!!!

 38. Sukces to osiągnął…. dorabiając się na krzywdzie dzieci!!!!! To jak to zrozumieć, iż ma fundacje WOŚP, a do tego słupa firmę Złoty Melon oraz firmę Mrówka Cała e których sam siebie obsadził jako prezesa i swoją żonę a w papierach są jako dyrektorzy??? By można było wliczać kasę całą do zbiórki kasy a wiadomo że będąc prezesem musiałby odliczać pieniądze…..

 39. Ja jestem spokojny a wy próbujecie go bronić!!!!! Uważacie się za święte krowy!!!! To już koniec Owsiaka dzięki paru osobom którzy byli odważni i poświęcili trochę czasu aby pokazać kim jest naprawdę Jurek Owsiak i dzięki Matka Kurka wyszło na jaw że ten człowiek nie jest do końca taki dobry za kogo się podawał…..

 40. Sorry ale nie będę uczestniczył w tym programie komunistycznym i jego pozostałościach…..
  Mam do tego prawo tak samo jak na forum by mówić prawdę i tym bardziej reagować…..
  Może ktoś kto jeszcze nie wiedział o tym kim jest Owsiak to dowie się i będzie miał możliwość wyboru i zastanowienie się. Cieszę się że mogę choć w ten sposób przysłużyć się do dekomunizacji i ujawnienia takich podłych osób które żerują na ludzkim nieszczęściu, z systemu który ma krew na rękach ci jeszcze w tych czasach pokazuje swoje oblicze chodźby w Chinach czy Korei Północnej….. I nie mówcie mi że mam nienawiść bo to nieadekwatne do tego co ten system zrobił!!!!!

 41. Niech dojdzie ten głos że Jerzy Owsiak nie jest taki dobry za kogo się wykreował i oszukuje ludzi…..
  Wolontariusze za darmo pomagają i angażują się bo jesteśmy bardzo otwarci na pomoc a ten facet siedzi i zbija kapuche żerując…. Tfuuuu….

 42. Ale wiem…. Dla was to jest zaśmiecanie mówienie prawdy i tak zawsze było i postepowaliscie komuchy

  ……do grobu by nikt się nie dowiedział….. ukryć tak prawdę by dalej doić kasę….. pozbyć się tych którzy choć trochę próbowali społeczeństwu przedstawić jaki jest obraz ustroju…….

  • Człowieku, lecz się bo to już chorobliwe! Co ty masz za obsesję z tym Owsiakiem? On robi swoje, ty rób swoje, nie każdy musi być na obraz i podobieństwo twoje. Są odpowiednie służby-prokuratura, CBA, NIK, Urząd Skarbowy itp i dopóki nic mu nie mają do zarzucenia (a kontrolują go systematycznie), a ludzie go popierają,to ma prawo robić to,co robi. Ku pożytkowi innych. A ty dawaj na tacę i módl się o zdrowie, bo o rozum już chyba za późno.

 43. WOŚP to jest komercja nie mająca nic wspólnego z pomocą potrzebujących. Kreuje firmy i podmioty a pieniądze nie trafiają w całości do cierpiących…..

 44. Zbieraj podpisy pod likwidacją wszystkich fundacji .Fundacja ,którą założył Owsiak działa zgodnie z prawem ,powtarzam kolejny raz wyzwala ,wśród ludzi takie cechy jakie empatia ,miłosierdzie i to ,że wspólne działanie ma sens .Nie rozumiem Twojego ataku na nią .Wiem kim był tata Owsiaka z książki resortowe dzieci pani Doroty Kani ,ale to nie zmienia mojego zdania na temat orkiestry .I ,wiem jedno nikt nie żyje powietrzem i fundacja przeszła liczne kontrole ,które nie wykazały marnotrawienie pieniędzy .Świąt w barwach biało-czarnych widzą tylko dzieci ,dorośli dostrzegają,że warto zawierać kompromisy .Pamiętaj każdy ma swoją prawdę i należy ją przedstawiać w formie nie obrażające nikogo,ja mam dość konfliktów o nic z cyklu to ja jestem mądry ,A ty nie .Nikt nie zmusza nikogo do brania udziału w orkiestrze,Ale też sprzeciwstawiam się obrażaniu ludzi zwłaszcza tych ,którzy na miarę swoich możliwości chcą pomóc innych .Zło dobrem zwyciężaj,rozsądek przeciwstawiać głupocie ,spokuj zacietrzewieniu ,miłość nienawiści.

 45. Na kompromis z komuchami się nie idzie!!!!! Bo to się potem źle kończy… To wy jesteście chorzy i otumanieni….. albo wspieracie resortowych dzieci i tym samym komunizm….
  Piszę bo to na temat ….nie mam obsedji na punkcie Owsiaka..,przedstawiam fakty a ci co stoją murem za Owsiakiem a potem idą do kościoła są hipokrytami…..

 46. Jego celem nie jest pomoc….. Tylko utrzymanie bo wie że nigdzie nie znajdzie pracy….. Tak jak Mateusz Kijowski z KOD!!!!! To są skompromitowani ludzie po systemie który zabijał i o tym trzeba mówić!

 47. On chciał i chce zaistnieć u młodzieży jako showman, punk rock ale młodzieży nie podoba się to i nie podobało w Jarocinie że przystaje z komuchami!!!! To nie jest prawdziwy punk rock czy hippisowski styl tylko zaistnienie i nastawianie młodzieży na antykatolicyzm i antypatriotyzm oraz stworzenie sytuacji w której młodzież nie będzie mogła sama zmieniać świat na lepsze bo będzie w buncie…. O to mu chodzi

 48. A oni przecież buntowali się PRL-owskiej władzy i kiedy po 89 nastąpiła zmiana i młodzi ludzie dalej byli czujni choć sytuacja trochę się poprawiła Owsiak próbował i próbuje do nowej zmiany zbuntować młodych i wykorzystuje nastroje…. Tfuuu

 49. Punk, hippisi powstali jeśli ktoś nie wie z buntu do władz komunistycznych a nie do tego tak jak Owsiak kreuje na styl bo tak jest fajnie buntować się władzy….. To jest pewnego rodzaju ikona oporu młodych z lat 70, 80….i 90!!!!! a on to wykorzystuje specjalnie pajac….. Z tego nie może żartować bo ludzie ginęli przy pacyfikacji kopalni Wujek!!!!

 50. I on śmie moralizować młodych jak sam jest przedstawicielem reżimu który zabijał i zniewalał….
  On nie jest autorytetem…. jedynie przykładem człowieka który po 89 musiał jakoś przeżyć razem z innymi postsowieckimi zdrajcami w Polsce i znaleźć sposób na hajs….

 51. To mógł się odciąć od ojca?? Wie doskonały do czego zdolni są ludzie sowieccy….. Ale trudno jest wymagać od kogoś w tak trudnym czasie takich decyzji dlatego nie dziwię się i to normalne że jak wychowają rodzice to dzieci w większości przypadków przejmujący tradycję po rodzicach więc trudno oczekiwać zmiany poglądów od dzieci ubeków i milicjantów i jednoznacznej podstawy gdzie dziecko mówi: tato ty zabijasz innych…… Choć są takie przypadki że młodzi nie ugięli się pod pręgierzem…..

 52. Proszę nie wykorzystywać słów Św. Jerzego Popiełuszki ” zło dobrem zwyciężaj” który został zamordowany bestialsko przez aparat w którym znajdował się Owsiak. Potrafię pomagać ale w tym przypadku dociekanie sprawiedliwości jest zasadne i kompromis jest wynikiem uległości, braku szacunku do ofiar reżimu i obrazą oraz brakiem honoru……

 53. Za tydzień w praktyce poznamy jak przebiegała orkiestra ile pieniędzy zostało zebranych poznamy też beficjentów jej działalności. Zapalczywośc jest dobra w łapaniu pcheł .A porównywanie oprawców jakim byli mordercy księdza Popiełuszki do działalności orkiestry to ja potraktuje jako głos gościa mocno na kacu ,który jeszcze po sylwestrze nie wytrzeźwiał i dziękuję za promocję na rzecz orkiestry wykonałeś dużą robotę !Tak trzymac .

  • A oczywiście że będę porównywał bo jego działania to biznes na cierpiących i potrzebujących….. W końcu wywodzi się z tego samego systemu i aparatu…..

 54. Zobaczymy ile osób się da namówić i nabrać na jego rzekome pomaganie…
  Pragnę dodać że koncert ten finał firmy WOŚP może być finansowany właśnie z datków na potrzebujących…..czyli zabawa pełną gębą gdy inni płaczą….. O to chodzi?????
  To jest szokujące co w tych czasach się wyprawia..
  Ale sprawiedliwość prędzej czy później przyjdzie do Owsiaka….a wy będziecie pogrążeni w przeświadczeniu że uczestniczyliście w tym procederze…..

  • Zgodnie z daną sobie obietnicą za każdy dotychczasowy wpis MIESZKA na tym forum przeznaczam 0,50 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!
   88 wpisów X 0,50zł=44,-zł (zamiast 10,-zł dawanych co roku).
   Ktoś się jeszcze przyłączy? Kwoty mogą być wg możliwości i chęci, np. 10 lub 20 groszy od wpisu…
   Mieszku, Owsiak będzie ci dozgonnie wdzięczny!

 55. Ale wy naiwni jesteście….. hahahahahaha…….
  Każde forum na portalach i komentarze szczycą się innymi prawami i nie wierzę w te bajkowe kwoty…..?????

 56. Takie stwierdzenia to nic innego jak absurdy….
  Bo co możecie powiedzieć jak prawda w oczy kole???? Hehehehe….????

 57. Seniorze ,Mieszko robi fun orkiestrze ,bo tak czasami bywa ,że ktoś usiłuje w tryby dobrze naoliwionej machiny piasek sypać,a okazuje się,że piaskownice zlikwidowano i przyjdzie mu się przyglądać jak ta machina orkiestry świetnie działa .Głupców nie sieją sami rosną.

 58. Właśnie będę się przyglądać ile naiwniaków pójdzie na tę chucpe by bawić się na zimnie razem z pedałami i komuchami…… Kosztem cierpiących…..nie ma czego zazdrościć….

  • Widać że redakcja robi co może aby byle jaki artykuł dać by ta informacja o firmie WOŚP zniknęła z pierwszej strony portalu…., hehehehe…??????
   Bo wyszła prawda na jaw iz to nie do końca prawdą jest że Owsiak pomaga….. No tak…. pomożemy ale zapłać…… Tfuu…

 59. Będzie miał okazję gejowi zapodać “kakaowe oko” i wylicytować dla Owsiaka….. może się też inne gadżety na tej bibie znajdą???? Tęczowe torebki, dmuchane lale……??????

 60. I życzę aby ten kto wygra te moje wpisy które zekomo chcesz licytować mógł je sobie na spokojnie przeczytać i zastanowić się czy aby na pewno jest to forma pomocy……czy zbijanie hajsu przez tego człowieka i mydlenie oczu ludziom…. A NFZ jak dalej ma lipę w szpitalach tak nic do tej pory nie zrobiono…..

 61. Śmiało możecie je przeczytać na bibie WOŚP i możecie przekazać Owsiakowi że to co on robi to zarabianie kasy na cierpiących i potrzebujących gdyż nie przeznacza rzetelnie całej sumy…… Tak się nie robi….

 62. No, i równe 50,- zł! A dotychczas WOŚP dostawał ode mnie 10,- zł.
  A tytułem wyjaśnienia: deklarowana przeze mnie kwota, o wysokości której decyduje MIESZKO, to moje prywatne pieniądze, które wrzucę do puszek wolontariuszy. To nie jest żadna licytacja ani akcja obciążająca finansowo ten portal lecz moja prywatna deklaracja, z moich własnych pieniędzy -chociaż znajomi twierdzą, że za wysoko wyceniam wpisy Mieszka, po groszu byłoby nadto :-). Ale jak tu żałować na tak zbożny cel?

 63. To już widać twoje motywy że nie kieruje cię chęć pomoc potrzebujacym tylko bezmyślne wydawanie pieniędzy…… Tego właśnie proszę państwa uczy Owsiak i ta cała firma WOŚP….. Brawo za szczerość ??

 64. Nie tłumacz się już na co przeznaczasz pieniądze. Mnie to wogóle nie obchodzi na co je wydajesz…..
  Stać cię na finansowanie pedałów i komuchów to twoja sprawa……

 65. No….khmmm……. ? widać że nie masz nic innego do napisania ?????? więc dla mnie świadczy to o tym że kurz powoli opada i widać waszą nieudolność i bezradność…..??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.