zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu Tesco i Netto dzieli 200 metrów. Tesco Polska zostało kupione przez Netto. Co to oznacza dla sklepu przy ul. Aptecznej?

W czwartek 18 czerwca biuro prasowe Tesco Polska poinformowało o sprzedaży sieci sklepów Tesco w naszym kraju firmie Salling Group (duńska sieć handlowa będąca właścicielem m.in. sklepów Netto).

Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat. Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce – powiedział Dave Lewis, Prezes Grupy Tesco.

Jak poinformowało biuro prasowe Tesco Polska, całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln PLN (równowartość 181 mln GBP), a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln PLN (równowartość 165 mln GBP), w gotówce. Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w bieżącym roku finansowym. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne.

Czy wszystkie sklepy Tesco Polska staną się sklepami Netto? Z informacji otrzymanych z biura prasowego Netto wynika, że każdy obiekt będzie traktowany indywidualnie. Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do biura prasowego Netto z pytaniem, czy sklep Tesco w Zawierciu stanie się sklepem Netto czy zostanie zlikwidowany? W przypadku zmiany Tesco na Netto w Zawierciu znajdowałyby się dwa sklepy Netto – w odległości około 200 metrów od siebie. Czekamy na odpowiedź ze strony Netto.

Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda Tesco, czym mniej różnych sieci na rynku, tym gorzej dla nas klientów.
    Tesco pewnie zamkną i będzie stało puste jak dawny salon daewoo na przeciwko.

    Tesco samo się wykończyło, hipermarkety ograniczyły ilość asortymentu, supermarkety nie walczyły o klienta z Biedronką czy Lidlem i tak się skończyło.

    W Tesco są znacznie korzystniejsze promocje, wyprzedaże i ceny niż w Netto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.