zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu powstają dwa obiekty handlowe: Park Handlowy “Rynek” oraz pawilon przy ul. Sikorskiego. Co w nich będzie?

Otwarcie obu obiektów zaplanowano jeszcze na 2020 rok.

O powstającym przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu Parku Handlowym “Rynek” informowaliśmy już kilka razy.

W obiekcie ma znaleźć się m.in. Pepco i Deichmann. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie www.mallson.pl na terenie obiektu ma powstać 5 sklepów, a także parking na 90 pojazdów.

– Na ten moment w Zawierciu planujemy otwarcie salonu marki Sinsay. Na pierwsze zakupy w nowym sklepie, zlokalizowanym w Parku Handlowym “Rynek”, będzie można wybrać się 27.08.2020 r. – informuje biuro prasowe firmy LPP, do której należy marka Sinsay.

W Internecie pojawiła się oferta pracy w sklepie Rossmann znajdującym się przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Z nieoficjalnych ale potwierdzonych informacji wynika, że w Parku Handlowym “Rynek” rzeczywiście ma powstać trzeci Rossmann w Zawierciu.

Z kolei przy ul. Sikorskiego, obok sklepu Kaufland, od kilku miesięcy trwa budowa nowego obiektu handlowo-biurowego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w budynku ma znaleźć się m.in. Rossmann, Tedi, a także Catering Wiking. Zamiar otwarcia swojego sklepu potwierdził jak na razie Wiking.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

27 KOMENTARZY

 1. Niesamowicie interesujące, kolejne pseudogalerie na terenie Zawiercia.
  Lepiej miasto zajęłoby się sciągnięciem inwestorów, którzy stworzyliby miejsca pracy w zakładach produkcyjnych, bo inaczej kto pójdzie do tych nowowybudowanych sklepów?

  • @mkriso
   A czy to nie są inwestorzy? Są..! Policz sobie stacja paliw Shell, McDonald’s, sklepy w tych dwóch parkach to około 100 miejsc pracy! Fakt nie każdy może na pełny etat ale ok100 miejsc pracy bedzie!

   Wszyscy chcą fabryk! Owszem ale co się dziwic ile już strefa SAG dziala? Dobrych kilka lat i jakie są efekty… Niestety słabe… Jak nie można ściągnąć inwestorów strategicznych, to rozwijamy handel, tam też są miejsca pracy!

   Swoją drogą nie marudz sam ściągnij inwestorów, jak taki jesteś mądry…!!!

  • @zawi
   Jeden na pewno powstanie, ten kolo Lidla, ogłoszenia o praca są na olx!
   Więc 3 na pewno będą w Zawierciu.

  • @KTOS
   Niezłe miejsca pracy.
   Swoją drogą są odpowiednie instytucje oraz osoby, które biorą pensję za to, aby dbać o rozwój SAG, prawda?
   Zajmuję się m,in prowadzeniem projektów i dla Twojej wiedzy, właśnie dzięki jednemu z nich w ubiegły roku pracę dostało ponad 120 osób, co jest ilością większą niż te wszystkie sklepy, Shelle, Macki i cokolwiek innego…
   Niestety jest to kropla w morzu patrząc ile osób z Zawiercia musi codziennie pracować niejednokrotnie kilkadziesiąt kilometrów dalej od swojego miejsca zamieszkania

   • Projekty to jakie? Czy może takie że, osoba zatrudnia osobę z dotacja urzędu pracy…. I wielkie zatrudnienie za minimalna…!!!!
    Czy otworzenie działlności gospodarczej jako samozatrudniony z dotacja PuP…
    Czy pracę interwencyjne…. I staze… Wielki mi projekty bu. Ha ha..
    Jeżeli się mylę? To uswiadom mnie…! Bo jakoś nowych fabryk w Zawierciu nie widzę!

 2. no frescje bydo pasniki sla kuni i klacy i malych zwiezockow….kupilem se jesyn lokal twn na winklu od wjazdu tak wiec oglosom zwiezocki z Jury ze Slunska z Zaglymbia psybywojcie zaprosom na pasniki i poidelka wazn jak kruca fix w cwortek parking dla kuni ale tylko z dyslami za darmoche i jesco wazna informacyjo platforma free ale tylko w cwortek dla golymbii z Zaglymbia inne ptoki tylko 5 zeta. pumy zakaz wjazdu-:) tsymta sie i milengo wikendu

  • @KTOS
   Nie potrzeba nowej fanryki, skoro jest na tyle miejsca i mozliwości w istniejącej aby zatrudnuienie znalazło 150 osób i nie staże, tylko normalne zatrudnienie na etat. Bardzo mało wiesz widzę w kwestiach transferów produkcji i zatrudnieniach ludzi. Jedyni cieszysz się jak głupi z nowych sklepów….

 3. Kolejne byle co. Kiedy wreszcie powstanie prawdziwa galeria handlowa, a nie kolejne sklepiki z niskiej półki.

  • Kiedy przeczytamy na tym niezaleznym portalu niezaleznym od kogo swoja droga….W ZAWIERCIU W SAG POWSTANA 3 ZAKLADY PRACY ZATRUDNIENIE 2000 TYSIACE OSOB……….CO TAM W SAG…..SLYCHAC WIECIE COS……

   • Ten Powiatowy,
    chyba lubi ostre przyprawy,
    bo pieprz. y od rzeczy,
    Prawie w kazdej wypowiedzi na temat Zawiercia i tematów z nim zwiazanych.

 4. Bardzo dobrze ,że stolica powiatu zawierciańskiego ,wreszcie jakiegoś blasku restauracyjno-handlowego nabywa .Mieszkańcy samego Zawiercia i powiatu wreszcie mogą robić zakupy w cywilizowanych warunkach i zabrać rodzinę do dobrej restauracji. Konkurencja w handlu i gastronomii jest czymś naturalnym .Przyjemnie jest przejść wieczorem po centrum Zawiercia ,należycie oświetlone ,ludzie siedzący w ogródkach restauracyjnych ,uśmiechnięci. Dobre samochody przemykajace przez skrzyżowanie przed UM ,żyć się chce .W parku powinno być wydzielone miejsce dla piesków,tego mi jeszcze brakuje w moim mieście. Gratulacje dla właściciela Bocianowki -miska z wodą dla pieska jest zawsze .Miasto ,które stwarza dobre warunki infrastruktury dla swoich mieszkańców,spowoduje że pracować będziemy na wyjeździe (,nędzne zarobki w miescie)ale mieszkać w Zawierciu.

  • “nędzne zarobki” to jest właśnie handel i gastronomia oraz firmy sprzątające. Tego jest w Zawierciu pełno, to nic nie produkuje, to głównie przelewanie pieniędzy które ktoś musi zrobić żeby tema dostarczyć. Produkcja, to dostarcza bogactwo w rejony,

 5. cepy w czwartek wszystko wykupią a to po czemu jest a ni kupuj Jadzka bo nima promocji a to kup tamto bo tanio dej mi spokuj ni ma tego w gazetce.

 6. To jest miasto same sklepy, a gdzie nowe osiedla, porządne miejsce do rodzinnego wypoczynku. Jakiś park wodny, galeria, kino może teatr ścieżki rowerowe, Ale nie kolejne pseudo galerie. Śmiechu warte, trzeba się z tej mieściny wyprowadzić.

  • Przecież ścieżek rowerowych przybyło ostatnio dużo. Nie widzicie namalowanych na asfalcie rowerów w Rudnikach , Skarżycach. W miastach ościennych budują ścieżki a nie udają i improwizują.

 7. Namalowanie na ulicy znaku jako budowa ścieźki rowerowej to ŻENADA. Ale urząd miasta dumnie ogłosił, że powstanie kilkanaście km ścieżek rowerowych

 8. Strefa Aktywności ma duże pole i nic. a szkoda bo mogłoby tam być dużo zakładów, magazynów, a nie ma prawie nic.
  dobrze, że znalazł się inwestor w innym miejscu na park handlowy, jestem zadowolony, będzie konkurencja w handlu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.