zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu ma się odbyć happening “Ułaskawienie Nubii” [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 26 lipca na Placu św. Jana Pawła II przy fontannie miejskiej w Zawierciu ma odbyć się happening dotyczący ułaskawienia pumy Nubii.

Organizatorem wydarzenia jest zawiercianin, który w lutym 2019 roku zorganizował marsz popierający Jerzego Owsiaka (więcej informacji: TUTAJ) oraz protest przeciw dopalaczom (więcej informacji: TUTAJ).

Oficjalne spotkanie i dyskusja odbędzie się w dniu 26.07.2020 roku w godzinach od 16:00 do 18:00 przy fontannie miejskiej w Zawierciu. Zapraszamy wszystkich chętnych z Zawiercia, okolic jak i całej Polski. Ze względu na pandemię wydarzenie może ograniczyć się do 150 osób. Trzeba zabrać ze sobą maseczkę oraz zachować 2-metrowy dystans od innych uczestników – czytamy w opisie wydarzenia.

Zgromadzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miejskim w Zawierciu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

  1. a klace i kuniki na helpenink….cy mogo psyjsc w maseckach locywiscie i nie 2 metery tylko 5 meterow! I jesce niech sie ktks psebjeze za pume bydzie skokol hop hop hop hopsa hopsa

  2. a na czym miałoby polegać owo “ułaskawienie” ? wypuszczenie na wolność w ogrodzienieckich lasach , czy przeniesienie z większej klatki w ZOO, do klatki u dawnego właściciela ?

  3. Przy okazji tego happeningu organizator powinien wytłumaczyć uczestnikom: czy sytuacja, że ktoś trzyma w domu duże, egzotyczne zwierzę drapieżne jest normalna czy anormalna. Przedstawić skąd właściciel pozyskał tego zwierzaka i czy było to legalne. Wytłumaczyć skąd u właściciela potrzeba posiadania tego zwierzaka, czy były jakieś racjonalne przesłanki czy tylko taki kaprys, a może czysty pragmatyzm, chęć zarobku na zwierzaku. Czy posiadał wszystkie niezbędne pozwolenia, bo są tu jakieś niejasności. Skąd gwarancja, że zwierzę nie zrobi komuś krzywdy, bo to tylko dzikie zwierzę, które fajnie na filmikach wygląda. Ktoś wie jak jest naprawdę poza filmikiem? Liczę, że organizatorzy wyjaśnią szczegółowo te kwestie podczas happeningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.