zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu będzie kręcony film kinowy z gwiazdorską obsadą. Producenci szukają mieszkania z lat 70-tych

W wakacje 2020 roku w Zawierciu mają rozpocząć się zdjęcia do filmu kinowego. Poinformowała o tym Filmo Krętka Karoliny Szlamy, producentki filmowej pochodzącej z Zawiercia.

O Karolinie Szlamie pisaliśmy w kwietniu 2017 roku, gdy brała udział w międzynarodowym projekcie filmowym, w którym zagrali m.in. Nigel Barber i Jan Peszek. Więcej informacji TUTAJ.

Twoje mieszkanie może zagrać w filmie. W Zawierciu będzie kręcony film kinowy z gwiazdorską obsadą. W sierpniu nasza miasto zamieni się w prawdziwy plan filmowy. Szczegóły filmu niestety są jeszcze tajne jednak na jego premierę do kin będziemy mogli się wybrać już w 2021 roku – informuje Filmo Krętka.

Karolina Szlama podkreśla, że do celów filmu poszukiwane jest mieszkanie wyglądające jak z siedemdziesiątych lat ubiegłego wieku.

W filmie zagrają zawierciańskie plenery oraz wnętrza. Większość lokacji mamy już zatwierdzonych jednak szukamy jeszcze jednego bardzo ważnego miejsca – mieszkania z lat 70-tych. Zależy nam na wnętrzu jak najbardziej zachowanym w klimacie PRL. Na podłodze gumolit, na ścianach tapety z tamtych czasów lub ściany malowane farbą wałkiem z wzorkami. Motywy drewna i boazerii też będą ciekawe. Mieszkanie minimum dwu pokojowe, jednak im większe tym lepiej ponieważ musimy mieć jak najwięcej miejsca do pracy z kamerą. Reżysera bardzo zainteresowały wejścia do mieszkań z klatki w wieżowcach w centrum Zawiercia (długi korytarz z wejściami do kilku mieszkań na przeciwko siebie). Mamy również do zagrania scenę na takiej klatce. Jeśli ktoś chciałby użyczyć swoich drzwi i wejścia do mieszkania to również zapraszamy do kontaktu. Oczywiście użyczenie mieszkania będzie płatne. Jest to okazja żeby sobie dorobić. Plan filmowy to też fajna przygoda i możliwość spotkania znanych aktorów – informuje Karolina Szlama.

Zgłoszenia można kierować na maila filmokretka@gmail.com lub pod numer telefonu 794 991 350.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.