zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W zawierciańskim szpitalu otwarto nową część oddziału paliatywnego. Prezes amazonek: “Czy mogę zadać pytanie?” [AUDIO + ZDJĘCIA]

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu otwarto w poniedziałek 27 stycznia 2020 roku nową część oddziału opieki paliatywnej, koszt jej powstania został sfinansowany ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa. Całość wraz z wyposażeniem kosztowała 1 444 549,87 zł.

Powiększenie oddziału było możliwe dzięki zaadaptowaniu pomieszczeń parterowej przybudówki usytuowanej w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Tym samym oddział opieki paliatywnej powiększył się o 5 sal (…). Nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów mieszkańców woj. śląskiego. W latach 2011-2013 były one odpowiedzialne za 24,9% ogółu zgonów mieszkańców województwa. Uwzględniając wyłącznie procesy demograficzne szacuje się, że w okresie 2016-2029 liczba nowych przypadków nowotworów złośliwych wzrośnie z poziomu 22,5 tys. do 25,5 tys., a prognozowana 5-letnia chorobowość onkologiczna w województwie śląskim wzrośnie z poziomu 56 tys. do 63 tys. – informuje zawierciańska lecznica.

Uroczystość otwarcia nowej części oddziału rozpoczął Piotr Zachariasiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu:

Następnie głos zabrał Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel:

O otwarciu nowej części oddziału paliatywnego mówiła również Poseł na Sejm RP Danuta Nowicka:

W imieniu obecnego na wydarzeniu, ale niedysponowanego głosowo w związku z przeziębieniem, starosty Gabriela Dorsa głos zabrał wicestarosta Paweł Sokół:

O bieżącej działalności i planach szpitala mówił doradca dyrektora placówki Dariusz Jorg:

Krótką modlitwę i poświęcenie nowej części oddziału odprawił ks. Mariusz Walczyk, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach:

Pod koniec uroczystości Czesława Cierpińska, prezes zawierciańskiego Stowarzyszenia Amazonek i osób z problemami onkologicznymi, publicznie zwróciła się do władz szpitala:

Czego miało dotyczyć pytanie? Mówi Czesława Cierpińska:

O odpowiedź na te pytania zwróciliśmy się do Piotra Zachariasiewicza, dyrektora szpitala:

Wstęgę przecinali (od lewej): starosta zawierciański Gabriel Dors, poseł Waldemar Andzel, dyrektor wydziału zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Iwona Nawarra-Malik oraz posłanka Danuta Nowicka.

W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha, burmistrz Szczekocin Jacek Lipa, wójt Irządz Jan Molenda, wójt Kroczyc Stefan Pantak oraz radni powiatowi (Małgorzata Benc, Tadeusz Czop, Andrzej Danecki, Leszek Kalaga, Barbara Laskowska, Małgorzata Machura, Bogusław Piotrowski, Dorota Pytlik, Zbigniew Rok i Marcin Wojciechowski), radny miejski Henryk Mól, sekretarz powiatu Tomasz Dzierżanowski i członkowie zarządu powiatu Barbara Kozioł oraz Włodzimierz Styczyński.

Paweł Kmiecik
redakcja@zawiercianskie.pl

11 KOMENTARZY

 1. A co ta babcia klozetowa Nowicka tam robi z tym krętaczem i ubekiem Andzelem? Zanieczyszczają tylko powietrze w szpitalu!!!! Pacjenci uważajcie idzie zaraza zwana PIS….

 2. Odkąd PIS rządzi w powiecie szpital wreszcie stanął na nogi. Otwierają nowe oddziały. Wszystko dla dobra pacjenta. W przeciwieństwie do Szczecinka tam szpital podobno tonie w dlugach a beneficjenci tego dlugu atakuju PIS

  • Romeo o czym Ty piszesz. Przejdź się na Polską i zobacz jak władza Szpitala rządzi przychodnią na Polskiej. Zlikwidowali punkt pobrań materiałów biologicznych do badań. Z punktu korzystało dużo osób. Kiedyś było 5 lekarzy rodzinnych, dziś jest 2 lekarzy rodzinnych. Na mieście głośno mówi się, że szpital chce sprzedać budynek przychodni, a termomodernizacja to tylko efekt podnoszący cenę. Jeśli to ma służyć pacjentowi według Ciebie to masz dobre poczucie humoru.

  • Panie Romeo jakie powstają nowe oddziały oddział paliatywny istnieje ot latjest tylko poszerzony A czy oddział paliatywny jest najważniejszy gdzie jest oddział laryngologiczny gdzie jest oddział onkologiczny a pan taki zachwycony co to władze PiSu nie zrobiły czy pan nie widzi co się dzieje ze służbą zdrowia na terenie Zawiercia i powiatu zlikwidowali laboratorium w przychodni huty A jakich my mamy lekarzy w szpitalu mury to nie wszystko chodzi o specjalistów a pan taki uchachany

 3. Największą zarazą do tej pory było PO SLD PSL którzy to oni są komuchami……
  Brawo panie pośle Waldemarze Andzelu!!!!???
  Najwyższy czas rozwalić te kolejki jeszcze w przychodni lekarskiej na Powstańców Śląskich……bo logistyka i przepływ informacji TRAGICZNY. jak to jest możliwe że stoisz pierwszy w kolejce od 6 czy 5 a w okienku przy rejestracji baba ci daje nr……..4!!!!!! No kurła mać!!

  • Bardzo dobrze że powstał oddział paliatywny….. małymi krokami może da się w końcu jakość szpitala poprawić bo opinię ma raczej UMIERALNI I TRUPIARNI a nie lecznicy…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.