zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Zawierciu powstanie powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. Będzie zlokalizowany w I LO im. Stefana Żeromskiego

Starostwo Powiatowe w Zawierciu poinformowało na swojej stronie na Facebooku, że w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu powstanie powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. 

Oto pełna treść komunikatu:

W hali sportowej I LO w Zawierciu powstanie powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych!
Dziś otrzymaliśmy decyzję zatwierdzającą z Narodowego Funduszu Zdrowia zezwalającą na uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych. W naszym powiecie punkt zlokalizowany będzie w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego przy ul. Wojska Polskiego 55 w Zawierciu. Obecnie trwa dostosowanie obiektu do nowej funkcji: powstanie m.in. rejestracja i cztery stanowiska do szczepień, co pozwoli na wykonywanie co najmniej 500 szczepień dziennie. Prace przygotowawcze planujemy zakończyć do 19 kwietnia. Jednostką samorządu terytorialnego tworzącą od postaw Punkt Szczepień Powszechnych jest Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Przy organizacji wspierają nas dyrekcja i pracownicy ILO, Urząd Miejski w Zawierciu oraz OSiR Zawiercie. Zadanie realizował będzie Szpital Powiatowy w Zawierciu. 
– Około 2 tygodnie temu otrzymałem telefon od mieszkanki Zawiercia, że oczekuje na szczepionkę, ma odpowiedni wiek, ale niestety jeszcze czeka, a bardzo chciałaby zaszczepić się. Przyczyny mogą być dwie, zbyt mało szczepionek, albo za mało, czy też niewydolność punktów szczepień. Kiedy przed Świętami Wielkanocnym podczas konferencji Wojewoda Śląski zaproponował, aby samorządy tworzyły tzw. masowe punkty szczepień, ze względu na zwiększenie dostaw szczepionek, nie wahałem się ani sekundy. Jeżeli tylko możemy pomóc naszym mieszkańcom, tym którzy oczywiście tego chcą, to jak najbardziej trzeba to zrobić – mówi Starosta Zawierciański Gabriel Dors. – Chodzi o to, aby chętni nie musieli jeździć, jak mnie poinformowano, do Katowic czy Częstochowy. Sprawdzamy zasadność utworzenia takiego punktu w Szczekocinach i jeżeli znaleźliby się chętni, to jest taka możliwość.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebooku/Starostwo Powiatowe w Zawierciu

12 KOMENTARZY

 1. Poziom komentarzy przeraża, widać dużą złość. Ale jak ktoś coś dobrego robi dla mieszkańców całego powiatu to trzeba przyłożyć. A jeśli można przyłożyć anonimowo to tym lepiej. Tchórzy nie brakuje. W Powiecie dużo się dzieje i jak ktoś nie patrzy przez pryzmat polityki to zauważa normalne działania dla dobra mieszkańców. Taka prawda. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 🙂

 2. Starosta reprezentuje nas mieszkancow powiatu i należałoby. stosownie sie ubierac. Co prawda jest przysłowie że nie po ubiorze ocenia się człowieka ale gdyby starosta poszedl na rozmowy o prace z rozpieta marynarką to miałby problem. Sa pewne zasady taki kodeks ubierania się samorządowców, parlamentarzystow i należy trzymać fason bo się jest osobą publiczną i każdy ma prawo oceniać. Można się pomylić raz może i dwa a nie ciągle , chodzi tylko o zapinanie marynarki . Tyle i aż tyle.

 3. Panie Dors.

  Jedź Pan na rozkopaną ul. Piłsudskiego i zobacz jak ustawiają dekle od studzienek.
  Cymbały z tej formy tak przekręcają, że będą dokładnie w linii kół samochodów.

  Tym się Pan zajmij !!!

  • W Zawierciu brak sal do ćwiczeń np. Młodych siatkarzy a udostępnia się na szczepienia. Dlaczego nie mozna tego zrobic na małej salce. Jak się coś robi to należy się najpierw zastanowić.

 4. Robią punkt do zaszczepienia swoich (szemranej elity powiatu zawierciańskiego). Zobaczycie, kto będzie w pierwszych dniach działania tego punktu zaszczepiony. Marny prezydent czterdziestoparoletni i jego młodsze koleżanki i koledzy z urzędu, potem to samo w Starostwie i podległych im jednostkach i spółkach. A mieszkańcy (zwłaszcza Ci starsi i schorowani) na samym końcu jak zostanie ewentualnie jakaś dawka szczepionki. W myśl zasady, że “jelenie się zawsze znajdą”. Jaka władza taki system szczepień. Nic dodać i nic ująć. A może by się starosta zabrał za właściwy nadzór nad szpitalem, aby nie dochodziło do tak dużych zgonów pacjentów. Ale on ma to w czterech literach. Jemu i świcie ma być dobrze, a reszta niech umiera lub spada na drzewo! Zapamiętajcie Państwo w jaki sposób będzie się szczepiła “nasza władza miejska i powiatowa” i wyciągnijcie stosowne wnioski przy urnach wyborczych. Życzę dużo zdrowia mieszkańcom (z pominięciem osób z władz gminnych i powiatowych).

 5. Kto wymyślił salę gimnastyczną w LO, przecież za moment matury. Chyba że to jest pokazówka na kilka dni, do zaszczepienia swoich.

 6. Z tego co mi wiadomo Hala nie jest używana przez covid i pewno do końca roku szkolnego nie bedzie. Stoi pusta. A matury chyba można zrobić w salach. Poza tym Hala jest dobrze położona logistycznie więc myślę że to dobry wybór! Poza tym gdzieś wyczytałem że mają szczepic ok 500 osób dziennie. Chyba tylu urzędników nie mamy nawet na 1 dzień szczepień haha

  • Matury jak w zeszłym roku odbędą się w małych klasach zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ani egzamin osmoklasistow ani matury nie odbywają się na salach gimnastycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.