zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Starostwie Powiatowym podpisano umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz na program Senior+. Łącznie to ok. 16 mln złotych [AUDIO + ZDJĘCIA]

W czwartek 8 lipca w Starostwie Powiatowym w Zawierciu podpisano umowy na dofinansowanie, dotyczące przebudowy dróg gminnych i powiatowych oraz na rozwój programu Senior+ na terenie powiatu. Łączna kwota, jaką w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał powiat zawierciański i gminy powiatu wynosi blisko 16 mln zł, a na program “Senior+” – ok. 265 000 zł.

Wydarzenie odbyło się w formie krótkiej uroczystości, na której obecni byli m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, starosta zawierciański Gabriel Dors, wicestarosta Paweł Sokół, członek Zarządu Powiatu Barbara Kozioł, zastępca prezydenta Zawiercia Justyna Miszczyk i burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk. Umowy z wojewodą podpisywali Gabriel Dors, Justyna Miszczyk i Anna Pilarczyk. O tym, na czym polegają oba programy, mówiła Dorota Wójtowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego Urzędu w Katowicach:

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek mówił szczegółowo o samym dofinansowaniu:

Starosta zawierciański Gabriel Dors wymienił drogi i inwestycje, na jakie zostaną przeznaczone fundusze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

W 2021 roku kwota dofinansowania środkami Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu zawierciańskiego i gmin powiatu na przebudowę dróg gminny i powiatowych wynosi 15 753 000 zł, przy czym powiat zawierciański otrzymał łącznie ponad 13 969 000 zł na przebudowę dróg powiatowych, gmina Ogrodzieniec 1 296 000 zł na zadanie pn. “Przebudowa drogi gminnej – ul. Słowackiego w Ogrodzieńcu”, a gmina Zawiercie 488 000 zł na zadanie pn. “Przebudowa ciągu komunikacyjnego ulic Nad Wartą i Przejściowej w Zawierciu wraz z odwodnieniem i oświetleniem”. Z kolei w ramach programu “Senior+” przyznano łącznie dofinansowanie w wysokości 265 000 zł, przy czym gmina Ogrodzieniec otrzymała 132 000 zł na funkcjonowanie w ramach II modułu 2 Dziennych Domów Seniora i 1 Klubu Seniora (w sumie 65 miejsc dla seniorów), a Zawiercie blisko 133 000 zł na funkcjonowanie Dziennego Domu Senior+ dla 40 mieszkańców. 

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Załatajcie dziury w nawierzchni na ul. Dmowskiego i Spacerowej, a Pani burmistrz Ogrodzieńca niech posadzi jakieś egzotyczne kwiatki w dziurach drogi na Krępe (nomen omen też Spacerowej, może ta nazwa zobowiązuje i trzeba faktycznie chodzić) – istna BRAMA na “dzi-jurę”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.