zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W SP3 powstanie klasa sportowa o profilu siatkarskim pod patronatem Aluron Virtu CMC Zawiercie i MKS “Dwójka Zawiercie”

Jak informuje Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu pod koniec lutego rusza nabór do IV klasy, która będzie miała profil “piłka siatkowa dziewcząt i chłopców”. 

Jedyna taka klasa w mieście pod patronatem dwóch zawierciańskich klubów siatkarskich Aluron Virtu CMC Zawiercie i MKS “Dwójka Zawiercie”. Możliwość rozwijania pasji sportowej połączonej z nauką w placówce doskonale wyposażonej z tradycjami sukcesów sportowych i naukowych. Uczniowie będą realizować podstawę programową szkoły podstawowej i dodatkowo zajęcia sportowe z piłki siatkowej. Łącznie 10 godzin zajęć sportowych, w tym 4 godziny z podstawy programowej WF. W ramach rywalizacji sportowej będą brać udział w ogólnopolskich rozgrywkach Kinder minisiatkówka. Zajęcia specjalistyczne z piłki siatkowej będą prowadzone przez trenerów specjalistów piłki siatkowej z współudziałem zawodników ALURON i MKS. Planujemy obozy sportowe – pierwszy integracyjny na przełomie czerwca-lipca bieżącego roku – informuje dyrektor szkoły Jacek Bożek.

Nabór do klasy sportowej ma rozpocząć się w poniedziałek 24 lutego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu

1 KOMENTARZ

  1. Brawo! tradycja wraca za moicj dawnych czasow byla klasa sportowa KP Warty….oj do byly czasy trzy kluby w miescie Warta,Wlokniarz,Zrodlo. Powodzenia brawo!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.