zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W SP1 w Zawierciu od dziś odbywają się lekcje. Choć strajk wciąż trwa

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu poinformowała, że od środy 24 kwietnia w placówce będą się odbywały lekcje. Mimo wciąż trwającego strajku.

Strajk nadal będzie polegał na tym samym – na powstrzymywaniu się od obowiązków służbowych. Nie wszyscy nauczyciele przecież strajkują – poinformowała Aneta Mastalerz, prezes zawierciańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Co to oznacza?

W szkole zatrudnionych jest 47 nauczycieli (łącznie z niepełnozatrudnionymi), obecnie grupa strajkujących zmniejszyła się do 10 osób. Jak poinformowała dyrektor SP1, plan lekcji został tak zmieniony, że było możliwe zorganizowanie zajęć. Nie wszystkie przedmioty są realizowane w planie lekcji.

5 KOMENTARZY

   • Tu jednak dałbym znak równości między przedstawicielami “władzy” państwowe oraz przedstawicielami ZNP.
    Są siebie warci.

   • Popieram rozsądek Pani dyrektor i kilku nauczycieli z SP 1 w Zawierciu. Można podziękować za zaangażowanie dyrekcji i podjęcie takiej trudnej decyzji. Nauczyciele opamiętajcie się . Wytrzymałość rodziców i tolerancja juz sie wyczerpała .

 1. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.