zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W SP1 w Zawierciu od dziś odbywają się lekcje. Choć strajk wciąż trwa

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu poinformowała, że od środy 24 kwietnia w placówce będą się odbywały lekcje. Mimo wciąż trwającego strajku.

Strajk nadal będzie polegał na tym samym – na powstrzymywaniu się od obowiązków służbowych. Nie wszyscy nauczyciele przecież strajkują – poinformowała Aneta Mastalerz, prezes zawierciańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Co to oznacza?

W szkole zatrudnionych jest 47 nauczycieli (łącznie z niepełnozatrudnionymi), obecnie grupa strajkujących zmniejszyła się do 10 osób. Jak poinformowała dyrektor SP1, plan lekcji został tak zmieniony, że było możliwe zorganizowanie zajęć. Nie wszystkie przedmioty są realizowane w planie lekcji.

5 KOMENTARZY

      • Popieram rozsądek Pani dyrektor i kilku nauczycieli z SP 1 w Zawierciu. Można podziękować za zaangażowanie dyrekcji i podjęcie takiej trudnej decyzji. Nauczyciele opamiętajcie się . Wytrzymałość rodziców i tolerancja juz sie wyczerpała .

  1. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange