zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W sobotę Viret CMC Zawiercie zmierzy się z AZS UJK Kielce [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 15 maja odbędzie się mecz pomiędzy Viretem CMC Zawiercie a AZS UJK Kielce. Początek zaplanowany został na godz. 18.00. 

W ostatnim meczu 8 maja zawiercianie zmierzyli się z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, z którym wygrali 30:23 (14:16)Trener Viretu CMC Zawiercie Mariusz Szczygieł tak skomentował spotkanie:

Nie udał nam się początek meczu. Mieliśmy sytuacje, ale trafialiśmy w słupek albo poprzeczkę. Przeciwnik wypracował sobie przewagę, ale my dalej graliśmy to, co sobie założyliśmy – była agresywna obrona i wyprowadzaliśmy kontry. Gdy funkcjonuje defensywa, to bramkarzom też gra się lepiej. Świetny był Filip, ale Marcin też wszedł na boisko i odbił rzut karny. Wiemy z kim graliśmy. KSZO to zespół, w którym występują przecież zawodnicy z przeszłością w Superlidze czy nawet w reprezentacji. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jeśli strata po pierwszej połowie będzie niewielka, to po zmianie stron będziemy mogli ruszyć mocniej. Zespół wytrzymał trudy tego spotkania i zrewanżowaliśmy się za wyjazdową porażkę. W starciu z taką drużyną to sukces. Chciałem podziękować całemu zespołowi nie tylko za ten mecz, ale także za pracę na treningach. Rywalom z Ostrowca Świętokrzyskiego dziękuję natomiast za walkę – podsumowuje trener Mariusz Szczygieł.

Transmisję z najbliższego meczu z AZS UJK Kielce obejrzeć będzie można na żywo na Facebooku. Patronem medialnym wydarzenia są m.in. Media Zawierciańskie.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebook/Viret CMC Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.