zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W powiecie zawierciańskim powstanie linia metra i tramwaj [PRIMA APRILIS]

Dobra informacja dla mieszkańców Zawiercia i powiatu zawierciańskiego: wkrótce powstanie linia metra oraz linia tramwajowa.

Budowa metra i tramwaju ma związek z dotacją, jaką otrzymał Urząd Miasta w Zawierciu oraz Starostwo Powiatowe w Zawierciu – oba urzędy otrzymały po 1 miliardzie dotacji na rozbudowę transportu publicznego.

To świetna informacja dla wszystkich 123 tysięcy mieszkańców naszego powiatu. Już w najbliższych tygodniach rozpocznie się budowa pierwszej linii metra w Zawierciu. Przebiegnie ona trasą od Kromołowa przez Łośnice i Żabki do Dworca. Budowę drugiej linii metra rozpoczniemy w czerwcu – jej trasa to Dworzec PKP-3 Maja-Kościuszki-Blanowska-Blanowice – mówi koordynator projektu “Metro i Tramwaj w powiecie zawierciańskim” proszący o zachowanie anonimowości.

Jak podkreśla urzędnik, rewolucja w transporcie publicznym czeka również mieszkańców innych gmin w powiecie zawierciańskim: w maju ruszy budowa 5 linii tramwajowych spod dworca kolejowego w Zawierciu.

Pierwsza pojedzie drogą DK 78 do Poręby, druga trasą do Włodowic, trzecia drogą kolejową do Łaz, czwarta – główną drogą przez Ogrodzieniec, Pilicę do Żarnowca, a piąta – również DK 78 przez Kroczyce i Irządze do Szczekocin – relacjonuje koordynator.

Zapytaliśmy koordynatora projektu, czy ogłoszenie informacji ma związek z dzisiejszym Prima Aprilisem.

Nie chcę tego komentować – uciął temat z uśmiechem.

Grafika: opracowanie własne na podstawie Mapy Google

8 KOMENTARZY

  1. Zawiercie już dawno powinno się starać o połączenie autobusowe z Dąbrową i Sosnowcem a tym bardziej teraz gdy powstała Metropolia inaczej stanie się zaściankiem regionu

  2. Był projekt szybkiego tramwaju łączącego DW PKP z Pyrzowickim lotniskiem i co? Ani powiat ani miasto nie robią nic z rozbudową regionu, może czas wymienić władzę bezczynną na aktywną i działającą na jego korzyść.

  3. Fajnie jak by powstała linia metra i jak by powstał tramwaj. A do żartów mi to nie jest bo fajny pomysł i mam nadzieję że kiedyś powstanie to i to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.