zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Zakończono Turniej o Puchar “Kinder Joy of Moving”

Gmina Poręba wspólnie ze spółką Ferrero zorganizowała Turniej o “Puchar Kinder Joy of Moving” – mini siatkówki chłopców w kategorii trójek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego. Organizacja zawodów jest kontynuacją szerszych działań szkoleniowo-organizatorskich z Klubem Aluron CMC Warta Zawiercie.

„Kinder Joy of Moving” to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi – mówią organizatorzy turnieju.

Półfinałowe rozgrywki odbyły się w sobotę 22 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie. Szkoła ta posiada trzy pełnowymiarowe boiska, przedzielone kotarą do siatkówki, wraz  z zapleczem, tj. przestronną szatnią dla zawodników. W zawodach uczestniczyli młodzi siatkarze z rocznika 2010 i młodsi z klubów całego województwa śląskiego, m.in: Bielska Białej , Częstochowy, Gliwic, Radlina, Jaworzna, Zawiercia, Jastrzębia, Będzina i Bolesławia.

W niedzielę 30 maja w Mikołowie odbyły się rozgrywki finałowe, w których brali udział m.in. Paweł Gruszka i Oliwier Kocot, reprezentujący Akademię Aluron CMC SP 1 Poręba. W drodze do triumfu zawodnicy wygrali wcześniej z zespołami z BBTS Włókniarz III oraz pojedynek wewnętrzny z Aluron CMC Warta Zawiercie II.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy burmistrzowi Poręby Ryszardowie Spyrze. Zawodnikom i trenerom gratulujemy bardzo dobrego wyniku sportowego – podkreślają organizatorzy.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: UM Poręba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.