zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W poniedziałek w Zawierciu odbędzie się protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

W sobotę 24 października przez Zawiercie przeszedł marsz kilkudziesięciu osób w proteście wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego z czwartku 22 października.

TK stwierdził, że niezgodne z art. 38 konstytucji (“Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”) w związku z art. 30 w związku z art. 31 jest przerywanie ciąży w przypadku, gdy “badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” (art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży).

Wyrok z dnia 22.10.2020 roku ogłoszony przez TK stawia miliony kobiet pod znakiem zapytania! Dlaczego kobiety nie mogą same wybierać ? Nie bądź obojętny i przyjdź na Protest, bądź w słusznej dla siebie sprawie ! Pamiętajmy o reżimie sanitarnym oraz odległościach między uczestnikami wydarzenia! Zbiórka o godzinie 18:30 przy fontannie Miejskiej w Zawierciu! Pamiętajmy aby zabrać ze sobą czarną parasolkę na znak Protestu! – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Początek protestu zaplanowano na godzinę 19:00. Więcej informacji TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Grafika: Wydarzenie na FB “26.10.2020 Protest w Zawierciu / Prawa Kobiet /”

31 KOMENTARZY

 1. Aborcja to zabójstwo dziecka. Marki tych protestujących tez w przeszłości mogły je wyskrobać ? A czemu nie ? Podejrzenie chorób może być zawsze, tych psychicznych tez.

  • Sadysta. Ile dzieci już zaadoptowałes chorych? I co jest pięknego w umieraniu w cierpieniu takich dzieci? Rozumiem ze najważniejsze żeby było ochrzczone. Później ani państwo ani ludzie się nie interesują

     • Jezu ludzie nikt wam nie każe nic skrobać, te kobiety po prostu chcą mieć wybór, kiedy np usłyszą, że ich dziecko urodzi się z chorobą arlekina albo bezmózgowiem. Nikt o zdrowych zmysłach nie poddaje się aborcji tak po prostu, to jest jedna z najtrudniejszych decyzji życia, lecz dotyczy sfery, która zawsze powinna pozostać sferą indywidualną. Sama jestem przeciwniczką aborcji „na żądanie”, ale skazywanie płód na kilka miesięcy rozwoju w macicy, tylko po to żeby w końcu urodził się, żył przez kilka dni i jedyne co poczuł to fizyczny ból, to jest według mnie dopiero szczególne okrucieństwo (okrucieństwo względem cierpiącego dziecka, a także trauma rodziców która zostaje na całe życie).

 2. Mam nadzieję że daje sobie Pani prawo do obrażania innych, bo wychowuje Pani niepełnosprawne dzieci lub pomaga w fundacjach czy hospicjach gdzie te niechciane żyją często cierpiące niewyobrażalnie.
  A być może adoptowała Pani jedno z nich????

 3. Ta konstytucję uchwalono za rządów lewicy i lewaka Kwacha, wiec czego chcecie lewackie córy. Zmieńcie konstytucję to będzie po Waszemu. Konstytucja mówi o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci i tyle. Zawsze możecie używać ogórka lub bzykać plastikowa lale wtedy będziecie bezpieczni Możecie nawet ja zamordować po bzykaniu czyli spuścić powietrze. A łapy precz od ludzkiego życia.

  • To w Polsce funkcjonuje jakaś ochrona życia? Bo mówią, że to rzecz niespotykana. A gdzie miejsca dla chorych, których karetka wozi od szpitala do szpitala, bo nie ma miejsc? Rozumem ze dla obrońców życia to największy problem. Poza tym ochrona życia to nie pozostawienie kobiety w ciąży samej sobie, żeby urodziła kadłubek, który będzie umierał wiele dni w męczarniach. Na razie kobiety w ciąży traktowane są jak śmiecie. Wczoraj widziałam relacje osoby, która na gdańskim SORze siedziała 5 godzin, będąc w ciąży i krwawiąc. Jej chłopaka wyrzucono , bo zrobił awanturę. Jeśli tak ma wyglądać bycie w ciąży i myślenie o pogrzebie dziecka, leżąc z matkami, które się cieszą, bo urodzą dziecko ktor będzie zdrowie i będzie żyło, to ja chyba jestem w jakims piekle

   • Jak wygląda troska państwa o tych już narodzonych mogliśmy się przekonać w ub. roku, podczas protestu matek dzieci niepełnosprawnych. Przez 2 tyg. koczowały z dziećmi na korytarzach sejmowych i żaden z tych “miłosiernych inaczej”, ultrakatolickich posłów, księży, hierarchów jakoś im nie pomógł. Jeszcze straż marszałkowską na nie nasyłano. Gdzie był wtedy prosty poseł Kaczyński, ta Pawłowicz i im podobni krzykacze i hipokryci?

 4. Współczesne nauki przyrodnicze i medyczne w żaden sposób nie kwestionują faktu, że początek każdego nowego i niepowtarzalnego życia rozpoczyna się w momencie połączenia się dwóch komórek rozrodczych: gamety żeńskiej i męskiej. W akcie zapłodnienia łączą się one w jedną komórkę rozrodczą, nazywaną zygotą. W momencie utworzenia zygoty nowy organizm zostaje wyposażony w podstawowy zapis informacji genetycznych zbudowanych z odcinków DNA. Geny te mają wpływ praktycznie na wszystkie cechy nowego organizmu: wzrost, rysy twarzy, kolor oczu i włosów oraz wiele innych cech.

  “Naród, który zabija własne dzieci,
  jest narodem bez przyszłości.
  Naród, który zamiast bronić bezbronnych, sięga po aparat aborcji, będzie nosił w przyszłości ciężar tych zbrodni.
  Narody,które mają dziś nowe obozy zagłady,to te narody, które dopuszczają zbrodnie na nienarodzonych”
  – św.Jan Paweł II, papież

  Logika ciało kobiety, ale nie jej życie, ono chciałoby żyć. Nowe życie. Cud. ŻYCIE JEST NAJWAŻNIEJSZĄ NAJWIĘKSZĄ WARTOŚCIĄ O KTÓREJ NIKT NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ. CZŁOWIEK TO NIE PRZEDMIOT.

   • Jezu ludzie nikt wam nie każe nic skrobać, te kobiety po prostu chcą mieć wybór, kiedy np usłyszą, że ich dziecko urodzi się z chorobą arlekina albo bezmózgowiem. Nikt o zdrowych zmysłach nie poddaje się aborcji tak po prostu, to jest jedna z najtrudniejszych decyzji życia, lecz dotyczy sfery, która zawsze powinna pozostać sferą indywidualną. Sama jestem przeciwniczką aborcji „na żądanie”, ale skazywanie płód na kilka miesięcy rozwoju w macicy, tylko po to żeby w końcu urodził się, żył przez kilka dni i jedyne co poczuł to fizyczny ból, to jest według mnie dopiero szczególne okrucieństwo (okrucieństwo względem cierpiącego dziecka, a także trauma rodziców która zostaje na całe życie).

 5. Dziennikarzyno, jesteś katolem, JPII nic nie znaczy , ukryał pedofili i innych zboczeńców. Cały świat jest normalny tylko Polacy tkwią w średniowieczu i czas z tym skończyć. Bajki już większość nie wierzy, kobieta ma prawo decydować a to nie jest dziecko bo od pierwszego dnia zapłodnienia samo nie jest w stanie być człowiekiem. Ograniczeni jesteście a kościół wyprał wam mózgi.

 6. Jak człowiek nie ma argumentów merytorycznych to krzyczy. Brawo za kulturę osobista Państwu powyżej w stylu socjalistycznym który nie dorastał do pięt średniowieczu w retoryce , ale tu potrzeba nie być ignorantem.

 7. Argumentu as persona najsłabszy i najniżej oceniany argument w środowisku ludzi o umiejętnościach prowadzenia sporu i merytorycznej dyskusji. Powyżej typowa wpajana przez media argumentacja emocjonalna bez żadnych rzeczowych argumentów i źródeł

 8. Argumentu as persona najsłabszy i najniżej oceniany argument w środowisku ludzi o umiejętnościach prowadzenia sporu i merytorycznej dyskusji. Powyżej typowa wpajana przez media argumentacja emocjonalna bez żadnych rzeczowych argumentów i źródeł

 9. W sprawach dotyczących kobiet najwięcej do powiedzenia i moralizowania mają faceci, szczególnie teoretycy typu: księża, Kaczyński itp. Pozostawcie kobietom prawo decyzji!

 10. Aborcja to zabójstwo dziecka, a żadna normalna kobieta , matka nie zabija swojego dziecka, Jak nie chcesz dzieci to wytnij sobie macice i najlepiej mózg.

 11. Jestem ciekaw jak tę sytuację skomentowała by nasza Przewodnicząca Rady oraz jej koleżanki radne P. Pietras i Gajos. w sumie młode osoby. Ciekawe co by miały madrego do powiedzenia.

 12. Witam masz rację jak zostaniesz zalana to odrazu idż i niech ci wypłacają 500+, a nawet może dostaniesz tymczsowy dowód odsobisty dla zygoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.