zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W Ogrodzieńcu, Porębie, Szczekocinach, Włodowicach i Zawierciu powstaną maszty z flagą Polski w ramach rządowej akcji “Pod biało-czerwoną”

Ogłoszono wyniki akcji “Pod biało-czerwoną”. Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – czytamy na stronie akcji.

Aby otrzymać masz z flagą należało zdobyć w internetowym głosowaniu odpowiednią liczbę głosów. Gminy do 20 tys. mieszkańców miały uzyskać minimum 100 głosów, gminy od 20 do 100 tys. osób – 500 głosów, a miasta powyżej 100 tys. mieszkańców – 1000 głosów.

Kiedy maszty z flagami zostaną zainstalowane?

Jednocześnie zaznaczamy, że w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku. Mamy nadzieję, że przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień umożliwi realizację tego finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” w możliwie najszybszym terminie, dzięki czemu będziemy mogli się wspólnie spotkać pod biało-czerwoną flagą już niedługo. Każda z gmin, która spełniła warunki projektu otrzyma pełną informację co do szczegółów realizacji projektu za pośrednictwem urzędów wojewódzkich – informują organizatorzy projektu.

Do projektu zakwalifikowano ponad 1,5 tys. gmin w Polsce. Z powiatu zawierciańskiego wymaganą liczbę głosów uzyskało 5 gmin: Ogrodzieniec, Poręba, Szczekociny, Włodowice i Zawiercie.

Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt – czytamy na stronie akcji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

  1. Przed Urzędem miasta Zawiercie są maszty. Wystarczyło tylko wciągnąć na maszt polską flagę. Rząd wydaje cudze pieniądze na durne pomysły podczas, gdy wielu przedsiębiorców nie może prowadzić działalności i zarabiać na utrzymanie.

  2. Władzę mamy bogatą tylko nie swoimi pieniędzmi. Lepiej dać na leczenie chorych dzieci. Władza woli dać rządowej telewizji na szczucie ludzi i biznesmenowi z Torunia.

  3. A na wsi gdzie sto mieszkańców wystarczył głos sołtysa czy jego sprzątaczki ? Głupota ludzka nie zna granic, szczególnie jak chodzi o nasze pieniądze z podatków.

  4. Ktoś z rządzących, za długo siedział na “ławce niepodległości”, niczym Kochanowski pod lipą – z tą różnicą, że poeta łapał cień i wenę tworzenia, a polityk na słonecznym skwarze, głupotę wydawania nieswoich pieniędzy ( w tym przypadku) na maszt na flagę, który już jest (powinien być) w każdej wiosce i mieścinie, Święto flagi obchodzone jest rok rocznie i nikt jej chyba w rękach nie trzyma ?

    • Ale to są maszty niesłuszne ideologicznie, stawiane bez pisowatego błogosławieństwa ,a ten będzie symbolizował wygórowane ambicyjki i megalomańskie wyobrażenia pewnego prezesiny i jego dworu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.