zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W MOK-u odbyło się spotkanie “(S)prawa Polek”. Wśród prowadzących m.in. wicemarszałek Sejmu [ZDJĘCIA]

W środę w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” odbyło się spotkanie zorganizowane przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską oraz posłanki PO: Lidia Gądek, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Nemś.

Na początku spotkania zostały rozdane ankiety uczestnikom.

Dzięki tym spotkaniom wiemy, co mamy zrobić, co mamy zmienić. Kobiety mniej zarabiają. Umiemy robić kilka rzeczy robić na raz, musimy to wykorzystać. Ale mężczyźni również muszą nam pomóc, abyśmy były równo traktowane – mówiły prowadzące na początku spotkania

– Zdrowie Polek jest priorytetem. Kobieta nie jest maszynką do robienia dzieci. Kobieta ma decydować, czy chce urodzić dziecko, czy nie. Ma prawo być wolna – mówiła Lidia Gądek.

W trakcie spotkania poruszano również m.in. takie tematy, jak bezpłatne leki dla seniorów w wieku 75+, propozycji utworzenia Rad Seniorów, problem samobójstw w szkołach, kwestię dostępu do żłobków.

Kobiety chcą mieć poczucie bezpieczeństwa. Dzisiaj takiego bezpieczeństwa nie ma. Dziecko jest wartością, a nie obciążeniem. Chcemy, żeby w szkole były darmowe posiłki – mówiła Anna Nemś.

Prowadzące spotkanie zapewniały, że gdy PO wróci do władzy, dofinansowane będzie in vitro, poruszono również kwestię 500+.

Platforma programu 500+ na pewno nie zlikwiduje, ale chcemy, żeby było to sprawiedliwe – mówiły.

Uczestniczki spotkania mówiły również m.in. o sytuacji pielęgniarek, oraz podkreślały, że w miejsce religii w szkołach powinna pojawić się etyka, nauka o tolerancji.

Jesteśmy państwem świeckim. Religia w kościołach, nie w szkołach – mówiono podczas spotkania.

Ja uważam, że Polki, Polacy, są bardzo przedsiębiorczy, tylko trzeba im na to pozwolić. A dzisiaj każdy przedsiębiorca jest potencjalnym złodziejem. Trzeba zmienić filozofię. Platforma ma program dla przedsiębiorców. Nie chcemy ujawniać szczegółów, PiS to przekręci, weźmie to jako swoje. Więc nie będziemy ujawniać szczegółów – mówiła Anna Nemś.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Mirosław Mazur – radny sejmiku województwa śląskiego i Ewa Mićka – radna miejska.

Informację zebrała / zdjęcia: Aleksandra Płóciennik

3 KOMENTARZE

  1. A co ta posłAnka zrobiła przez 2 kadencje w Sejmie dla tych Polek lub dla Zawiercie. Jedynie co wynika ze zdjęcia, to nabiła swoją wagę, jest POTĘŻNA. Jestem ciekawy czy mieszkańcy Zawiercie kupili tą propagandę ściemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.