zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W których szkołach w Zawierciu może dojść do strajku nauczycieli? 4 z 29 nie zamierzają strajkować

W ubiegłym tygodniu zakończyło się ogólnopolskie referendum strajkowe w związku z rozpoczęciem strajku przez nauczycieli. Zobaczcie, jaki był wynik referendum w Zawierciu.

Za strajkiem opowiedziało się 80% placówek prowadzonych przez gminę Zawiercie (szkoły podstawowe i przedszkola) oraz 100% szkół prowadzonych przez powiat zawierciański (szkoły ponadpodstawowe), w rezultacie czego 86% (25 z 29) wszystkich placówek na terenie gminy Zawiercie i gminy Włodowice (zawierciański oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego obejmuje dwie gminy) chce rozpocząć strajk.

Do strajku, który zaplanowano na 8 kwietnia, nie przystąpią: Szkoła Podstawowa nr 3, a także przedszkola nr 2, 4 i 5.

Dziś prezes zawierciańskiego oddziału ZNP Aneta Mastalerz była Gościem Dnia Radia Zawiercie – rozmowy posłuchacie tutaj: http://radiozawiercie.pl/aktualnosci/2-kwietnia-2019-gosc-dnia-radia-zawiercie-aneta-mastalerz-audio/

21 KOMENTARZY

  • Zidiocenie komentarzy w 200 %.

   Czym ktoś berdziej prosty, tym bardziej szczeka…
   Skoro jest na lekarzy, policję, wojsko, rozdawnictwo typu 500 + (niezależnie czy chce pracować czy nie, czy bogacze czy menele), to nam nauczycielom też się należy.

   Teraz czekam na wiadro pomyj na mój komentarz 🙂

 1. Nikt nie każe wykonywać zawodu nauczyciela. A na marginesie rodzice powinni składać wnioski do rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli.

 2. To nieroby. Powinno się wynagradzać za wyniki. Niech odpowiedzą dlaczego są taki słabe wyniki maturalne? Dlaczego rodzice wykupują korki, dal podniesienia wiedzy swoich dzieci. Dlaczego szkoła nie zapewnia wysokiego poziomu nauczania ? Tu powinno się panie nauczycielki pociągnąć do odpowiedzialności. Skończą jakieś wieczorowe studia pedagogiczne w Pcimiu lub podobnej mieścinie i za protekcją jest nauczycielem. Ma najwięcej do żądania, a w szkole zajmuje się plotami kto gdzie pracuje lub jaką furą jeździ. Skończcie z tymi żądaniami bo się ośmieszacie lub idźcie do innej roboty.

  • Ostatnio usłyszałam od nauczyciela ze ” nie będzie się jakoś szczególnie przykładal do nauki dzieci, bo wtedy te nie pójdą na korepetycje, a z tego żyje on i jego koledzy/koleżanki…” Dostałam jak gołą d… w pysk. ŻAŁOSNE!!!!
   Są nauczyciele z powołania, znam takich dobrze i obsypywałabym premia i, ale są i takie wrzody o których napisałam j. w.

 3. Za nieobecność w pracy podczas feri zimowych, wiosennych i wakacji letnich oraz rocznej przerwy zdrowotnej nie płacić wynagrodzenia. Taki wprowadzić zapis do budżet zaoszczędzi, a nam obniżą podatki. Koniec z nirobami , bo my za te ich żądania będziemy płacić. Do huty lub kopalni z nimi to poczują co to znaczy praca.

 4. Znam, kilka osób, co skończyły studia mgr nauczycielskie z różnych przedmiotów i nie miały pracy w zawodzie nauczyciela. Pracują oni nawet w marketach, czy na produkcji. Oni nie strajkuja chodzą do pracy. Jak się nauczycielom nie podoba może zamienić na tamtych co ciężko pracują. Czyli jestem przeciw strajków nauczycieli. A jak chcą strajkowac to nauczycieli mężczyzn powołać do wojska. Zaraz im się skończy chęć na stajkowanie.

 5. CZYLI ROZUMIEM ŻE ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK SPECJALNYCH IM.MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZAWIERCIU
  (SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15)
  TEŻ BĘDZIE STRAJKOWAŁ?.
  MAM NADZIEJE ŻE NIE.
  JEŚLI TAK TO W JAKIEJ FORMIE CZY MOJE NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECKO PÓJDZIE DO SZKOŁY CZY NIE ,CZY BĘDZIE MIAŁO OPIEKĘ PODCZAS STRAJKU CZY NIE-NIC Z TEGO NIE ROZUMIE- CO WINNE JEST MOJE NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECKO-CZY CZASEM NIE STAŁO SIĘ ZAKŁADNIKIEM -KOGO?
  TO WSZYSTKO JEST NIENORMALNE

 6. Proponuje przede wszystkim troszkę refleksji i samokrytyki, a później WYMAGANIA, bo na chwilę obecna efekty i sukcesy naszych zawierciańskich szkół -czytaj naszych zawierciańskich pedagogów – są delikatnie mówiąc mizerne. Wiem co mówię, bo mam dzieci zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum.

  • Ludzie czytajcie macie prawo ustawowe do opieki nad dzieckiem i pracodawca wam ma dać urlop na ten dzień bez dyskusji chyba że robicie na smieciówkach………

   O jak widać szkoła byłego prezia nie strajkuje

 7. Poruszę jeszcze jedną sprawę cwaniactwa tych pseudo nauczycieli. Oni specjalnie zaniżają poziom nauczanie i zmuszają do pobierania korepetycji. Wskazują koleżanka koleżankę, a ta się odwdzięcza i tak napędzają własny biznes. Lewucha idzie pełną parą której nie uwidaczniają. Walczą o wolne bo niby zmęczone, a tak naprawdę walą fuchy dla kasy. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale dużo się słyszy o takich przypadkach.

  • Widziałam takie rzeczy. Cała godzina wypełniania dziennika, chociaż podczas okienka był na to czas, ale plotki w pokoju pedagogicznym ważniejsze. Olewanie. Za to na płatnych, drogich „korepetycjach” okazuje się, że da się wytłumaczyć, po prostu nauczyć. Miałam znajomego, który chodził na takie prywatne lekcje do swojej… wychowawczyni. To, delikatnie mówiąc, sprzeczne z etyką. Tu jest różnica jak z państwową i prywatną służbą zdrowia. W pierwszym przypadku umierasz na izbie przyjęć, w drugim traktują Cię jak człowieka, z tą różnicą, że nauczyciele nie rozliczają się jak każdy z nas z urzędem skarbowym

 8. Widzę, że napier… Ci którzy mieli problemy w szkole i z natury im się to źle kojarzy.
  Jestem za zwolnieniem wszystkich nauczycieli – a jak -zróbmy szkoły prywatne.
  Niech czesne będzie na poziomie 2000/miesiąc, wtedy zainteresujemy się jak dzieci pracują po szkole na swoją wiedzę.
  Mnie na to stać, nie wszyscy muszą się uczyć, a po co nam tyle wykształconych ludzi.
  Po co mają umieć czytać i liczyć – to tylko dodatkowe problemy dla pracodawców – toto ma robić a nie myśleć.
  Powstaną prywatne szkoły i wystarczy że 10% dzieci będzie się w nich uczyć, reszta won do łopaty i miotły.
  Tak samo z lekarzami, pitolą że mało zarabiają a ten sam lekarz w tym samym gabinecie po godzinach za jedyne 200zł/15min potrafi Cię wyleczyć.
  Tutaj jakoś nikt nie pyszczał jak strajkowali i odchodzili od łóżek wraz z pielęgniarkami.
  A zwolnić to całe towarzystwo – i prywatnie – niech ludzie płacą, a jak.
  A słabych przyroda wyeliminuje sama, zrobi naturalną selekcję, zostaną tylko Ci którzy są zdrowi genetycznie i tych których będzie na to stać (te 10% co się uczyło)

 9. W końcu dobry pomysł… zwolnić wszystkich nauczycieli i do lepienia pierogów. Upierdzielą swoje rączki przyozdobione kolorowymi pazurkami i prostowane fryzury się pofalują. Zobaczycie co to praca. Szkoły prywatne też dobry pomysł……. pensyjka 2000/miesiąc, a jak zastrajkujesz to na bruk, bo inne stoją w kolejce do pracy z lepszą motywacją i wiedzą. Jestem ZA. ZA, ZA, ZA !!!!!!

  • Do Prymuski:

   Ty chyba jesteś prymuską w oczyszczaniu szamba i wylewaniu pomyj.
   Nie obrażaj jednej z nakbardziej wykształconych grup pracowniczych w kraju

 10. Jest minimalna pensja obowiązująca “wszystkich” w tym kraju (2250 zł brutto) – jeśli któryś z pedagogów zarabia 1250 zł to żebrana podwyżka (1000zł) mu się jak najbardziej należy ! Pozostały wzrost wynagrodzeń (w normalnych warunkach – bez znajomości) odbywa się w długotrwałym procesie tzw. kariery zawodowej. To jako nauczyciele powinniście wiedzieć i między innymi tego nauczać. W każdej innej branży panuje powiedzenie ” nie podoba ci się ? to się zwolnij !” w minionych czasach dodawano jeszcze informację szokową: na twoje miejsce czeka tylu to, a tylu chętnych

 11. W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów przyznał podwyżkę “swoim”17 osobom,plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Czy to jest sprawiedliwe ?panie prezydencie.

 12. 1. Ile dni w roku kalendarzowym mają wolne nauczyciele?
  2. Ile godzin tygodniowo godzin pracują?
  3. Ile zarabia nauczyciel dyplomowany?
  4. Jak się ma powyższe do innych grup społecznych skoro większość nauki pozostawia się rodzicom w domu, sprawdziany i klasówki codziennie ?
  5. Co robią nauczyciele w długie weekendy? Uczą swoje dzieci na sprawdziany?
  6. Czy “inne zawody” w okresie szkolnych wakacji mają płatny czas wolny?

 13. Pod koniec lat 90 skończyłem studia i poszedłem do szkoły i zarabualem dokładnie 475 zł miesięcznie. Więc już nie jestem nauczycielem. Dlatego też NIECH WSZYSCY NAUCZYCIELE IDĄ MOIM ŚLADEM A CI SPECJALIŚCI I MADRALE NIECH SAMI SOBIE UCZĄ I WYCHOWUJĄ DZIECI ZAMIAST CHODZIC DO SWOJEJ PRACY. I ZAPEWNE BEDZIEMY MIELI SPECJLISTOW, LEKARZY, INŻYNIERÓW I BEDZIEMY ZARABISCIE MADRYM NARODEM. Po co oddajcie swoje cudowne dzieci nierobom i darmozjadom? W Polsce prawo pozwala na nauczanie w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.