zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W grudniu podpisano umowę na projekt oraz budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia. Na jakim etapie jest inwestycja? Zapytaliśmy GDDKiA

Niespełna pół roku temu podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie pierwszego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia (od Siewierza do Kromołowa). Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o postępach inwestycji.

Dla odcinka realizowanego w formule “projektuj i buduj okres projektowy” trwa nie dłużej niż 17 miesięcy, natomiast budowa powinna się zakończyć do 16 miesięcy – łącznie 33 miesiące (od daty podpisania umowy). Dla części realizowanej w formule tradycyjnej projektowanie wraz ze ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – red.) powinno się zakończyć w maju 2021 r. – informuje Marek Prusak, Starszy specjalista ds. komunikacji społecznej katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, w poniedziałek 23 grudnia na drodze do Strefy Aktywności Gospodarczej zwanej zachodnią obwodnicą Zawiercia w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisana została umowa na budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia. Dotyczy ona odcinka od Siewierza do Kromołowa. Obwodnica ma zostać oddana do użytku na początku 2023 roku, a koszt jej budowy wyniesie niespełna 415 mln zł.

Umowę podpisali: ze strony wykonawcy Andrzej Ładyński – prezes firmy Kobylarnia S.A., a w imieniu GDDKiA: Marek Niełacny – dyrektor katowickiego oddziału GDDKiA Łukasz Urych – zastępca dyrektora.

O podpisaniu umowy na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. “Dla odcinka realizowanego w formule projektuj i buduj okres projektowy trwa nie dłużej niż 17 miesięcy, natomiast budowa powinna się zaskoczyć do 16 miesięcy”

    zaskoczyć?

  2. 17 miesięcy będą projektować a w 16 mają wykonać chyba 16 km drogi z mostami , wiaduktami. Nie wierzę w ten termin. Zobaczcie ile budowano znacznie krótszą obwodnicę Myszkowa i po jednym pasie w każdą ze stron. Wykonuje firma część projektu od Łysej góry do np. Kuźnicy i ruszają z budową a robią kolejną część projektu i budują dalej itd. Tak to powinno wyglądać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.