zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

„W dzień i w nocy bez przemocy” po raz drugi w Łazach [PLAKAT]

Fundacja z Pomysłem wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Łazach zapraszają na drugą edycję projektu „W dzień i w nocy bez przemocy”, która odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca w Łazach.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch głównych elementów:

  • godz. 09:00; Miejski Ośrodek Kultury w Łazach – projekcja filmu dokumentalnego „Bez wyjścia – Historia Rehtaeh Parsons” dot. przemocy seksualnej oraz cyberprzemocy. Projekcja filmu będzie połączona z panelem dyskusyjnym w którym wezmą udział przedstawiciele instytucji powołanych do zadań związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie m.in.: kuratorzy sądowi, pedagodzy, przedstawiciele służby zdrowia, oraz Policji.
  • godz 11:30; Plac przy Fontannie w Łazach – spektakl pt. „Żabia sprawa”, który jest skierowany do dzieci szkół podstawowych kl. I – VI. Bajka jest odpowiedzią na potrzebę uczenia dzieci szacunku do innych, ale także umiejętności komunikowania własnego zdania i potrzeb. Spektakl wystawi Art. 207- Artystyczna Grupa Antyprzemocowa z Bielska Białej.

Podczas wydarzenia będzie można się dowiedzieć gdzie uzyskać pomoc w sytuacji doznawania przemocy. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Portal zawiercianskie.pl i Radio Zawiercie objęły wydarzenie patronatem medialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.