results of world war 1 essay essay on the origin of human knowledge the best things in life do not cost money essay essay pdf file my favorite christmas essay essays on nietzsche beyond good and evil

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W dniach 4-5 sierpnia w Zawierciu będą kręcić film “Gierek”, w środę przejedzie Tour de Pologne. Co to oznacza dla mieszkańców?

W najbliższy wtorek i środę 4-5 sierpnia w Zawierciu kręcony będzie film “Gierek”. Z kolei w środę 5 sierpnia przez Ogrodzieniec i Zawiercie przejedzie Tour de Pologne.

Urząd Miejski w Zawierciu opublikował na swojej stronie internetowej szczegółowe informacje dotyczące tego, z jakimi utrudnieniami będą mieli do czynienia mieszkańcy w najbliższych dniach.

1. W poniedziałek i wtorek (3 i 4 sierpnia) zamknięty będzie parking przy Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. 2. W poniedziałek i wtorek (3 i 4 sierpnia) zamknięty będzie basen w Zawierciu-Blanowicach oraz parking przy basenie (od strony ulicy Glinianej). 3. W środę, 5 sierpnia zamknięte zostaną ulice: Huldczyńskiego i Senatorska (od godziny 7 do 12). 4. We wtorek i środę (4 i 5 sierpnia) prosimy, by nie parkować w pobliżu skrzyżowania ulic Huldczyńskiego i Senatorskiej (miejsca parkingowe, które powinny zostać wolne, są zaznaczone na żółto na mapie) – informuje zawierciański magistrat.

Z kolei w środę 5 sierpnia przez Ogrodzieniec i Zawiercie przejedzie Tour de Pologne.

Już w najbliższą środę 5 sierpnia przez naszą Gminę przejadą kolarze rywalizujący w Tour de Pologne. Policja zaleca kierowcom by w godz. 13:00-16:00 korzystali z objazdów. Od godziny 14:00 planowane jest całkowite zamknięcie ruchu pojazdów w powiecie zawierciańskim (http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/292050,Policjanci-zabezpiecza-77-edycje-Tour-de-Pologne.html). Po pokonaniu trasy przez Zawiercie kolarze przejadą przez Fugasówkę ulicą Poniatowskiego (droga wojewódzka 791), aby dojechać do Ogrodzieńca ulicą Kościuszki. Następnie przejadą ulicami Wojska Polskiego i Krakowską w Podzamczu, aby znów przejechać przez Ogrodzieniec ulicami Narutowicza, Wschodnią, Olkuską (droga wojewódzka 791), Piastowską, Spacerową, 1-go Maja 9 droga wojewódzka 790). Ostatnie odcinki trasy w powiecie zawierciańskim będą przebiegać przez Mitręgę (drogą wojewódzka 790) oraz Niegowonice. Policjanci proszą kierowców o cierpliwości oraz ostrożną jazdę w pobliżu trasy wyścigu. O szczególną ostrożność i rozwagę prosimy również wszystkich tych, którzy będą kibicować kolarzom. Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez policjantów i inne uprawnione służby. Policja prosi by na bieżąco śledzić wszystkie komunikaty – informuje Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec.

Uczestnicy wyścigu wjadą do Zawiercia ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, a następnie pokonają trasę: ul. Apteczna, Stary Rynek, Piłsudskiego, Kościuszki, Sienkiewicza, Leśna, Paderewskiego i pojadą w kierunku Ogrodzieńca. Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu informuje, że kierowcy mogą spodziewać się zamknięcia ruchu już od godziny 14. Funkcjonariusze wyznaczą objazdy – informuje Urząd Miejski w Zawierciu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange