zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W czwartek koło MOK-u odbędzie się protest przeciw kopalni cynku i ołowiu. Zaangażowała się również Młodzieżowa Rada Miasta

W sobotę 5 października na Facebooku powstała grupa “NIE DLA KOPALNI CYNKU I OŁOWIU NA JURZE!”. W ciągu kilkudziesięciu godzinach jej istnienia do grupy przyłączyło się 6,5 tys. osób.

Na grupie założono wydarzenie o nazwie “PROTEST – NIE DLA KOPALNI CYNKU I OŁOWIU”, protest zaplanowano na czwartek 10 października na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury “Centrum” w Zawierciu, początek o godzinie 16:00.

W akcję zaangażowała się również Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie, której kadencji upłynęła w minionych dniach.

W imieniu zawierciańskiej młodzieży, zwracamy się z oficjalnym apelem do Samorządów Uczniowskich w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Zawierciu. Apelujemy o podjęcie działań ws. akcji protestacyjnej przeciwko budowie kopalni cynku i ołowiu oraz eksploatacji złóż na terenie Gminy Zawiercie. To sprawa niezwykle ważna, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, zawierciańska młodzież musi stanowczo sprzeciwić się planom budowy kopalni. Chodzi o naszą przyszłość, o życie następnych pokoleń. Głos młodzieży musi być szczególnie słyszany, bo nasze życie i zdrowie może być zagrożone. Pragniemy uświadomić jak największą ilość osób o tym, jakie zagrożenia niesie za sobą powstanie kopalni. Apelujemy również o udział w akcji protestacyjnej we czwartek, 10 października o godz. 16:00 na terenie parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum”. Zmobilizujmy się i pokażmy nasz stanowczy sprzeciw wobec tej inwestycji. Apel podpisała Przewodnicząca MRM Natalia Kawka. Pomimo oficjalnego zakończenia kadencji, my działamy. Poniższy apel w dniu jutrzejszym przekażemy oficjalnie do wszystkich szkół. Dziś zakończyliśmy też akcję kolportowania plakatów skierowanych do młodych osób, w szkołach, aby zmobilizować wszystkich do udziału w akcji – czytamy na Facebooku MRM.

W środę 9 października Gościem Dnia Radia Zawiercie będzie Mariusz Golenia, wiceprezes Stowarzyszenia “Nie dla kopalni cynku i ołowiu”. Rozmowa na antenie internetowego Radia Zawiercie o 9:15.

77 KOMENTARZY

 1. Policja obejmie kontrolą protestujących .Ładnie się wybierzcie Kolor pomarańczowy ściąga na siebie kamerę .Zgoda prezydenta na tego typu wystąpienia musi mieć miejsce ,a młodzież winna być pod opieką opiekunów prawnych

 2. Co ty mówisz Linda….
  Bardzo dobrze, że młodzi ludzie chcą się spotkać aby pokazać sprzeciw wobec tego procederu. A skąd już takie twoje założenia? Ogarnij się…. Każdy ma prawo do swojego zdania…
  Nie zabronisz nikomu zamknąć ust…..

 3. Po twoim wpisie można wywnioskować, że zarzucasz młodzieży, iż działają nielegalnie i myślisz, że nie pytali się o ten pomysł rodziców i nauczycieli? Ty idioto, skoro rozdawali ulotki w szkołach i nikt nie protestował to co ty uważasz, że źle robili broniąc naszego regionu od katastrofy i tego wszystkiego co już zostało napisane? Jesteś debilem i straszysz naszą młodzież policją….

 4. Ludzie opamiętajcie się. Uchwała podjęta w Łazach ma charakter intencyjny, czyli nikt nie musi stosować się do jej zapisów – nawet Burmistrz i Rada, która ją przegłosowała.

 5. To ty się opamiętaj i nie siej głupot i kłamstw bo każda uchwała jest aktem prawnym gościu i każdy musi się do tej formy prawnej dostosować i przestrzegać. A poza tym czytaj ze zrozumieniem bo tu jest temat protestu młodzieży.
  Jeśli chcesz wyrazić na ten temat swoje zdanie znajdź odpowiedni artykuł….

  • To ty Mieszko opamiętaj się bo pleciesz wkoło Macieju te same brednie jakbyś był na przepustce z Kobierzyna . Rada miasta nie jest kompetentna do podejmowania uchwał, które stanowiłyby prawo lokalne w tej sprawie . JEST TO WYŁĄCZNIE UCHWAŁA INTENCYJNA I NIC WIĘCEJ !!!!! Ile ci płaci ZAWIERCIAŃSKA OŚMIORNICA za te CHAMSKIE KŁAMSTWA , które wypisujesz ?

 6. Nic tak nie łączy jak wspólny wróg. Kopalnia na pewno nie jest uzdrowiskiem, co do tego nie ma wątpliwości. Ale co w zamian władza oferuje miastu i powiatowi?
  Ano tani pijar, odwracania uwagi od tego ,że przez ponad rok cała para idzie w gwizdek a nie w koła. Wystarczy spojrzeć w Informator miejski i można dostać odruchu czkawkowego. Wszędzie On tylko Jego jak nie było tak nie ma…

  • Niech firma Rathdowney zobaczy na naszą młodzież…. Oni w przyszłości chcą tu mieszkać i normalnie żyć w środowisku naturalnym takim jakim jest obecnie. Niech ten głos młodych mieszkańców usłyszy Pan Premier i inne służby administracyjne.

   • Uczniowie zwłaszcza ci ,którzy mają mniej niż 18 lat mają się uczyć .Naganne jest wykorzystywanie małoletnich do swoich prywatnych interesików i walki politycznej .Jestem za likwidacja tego młodzieżowego ciąła lub ścisłego zakreślenia działania RADY MŁODZIEŻOWEJ .Gomułka 40 lat temu pożegnał się z życiem politycznym .

   • Młodzież ucieka z Zawiercia, bo tu nędza i zacofanie przez takich jak ty oszołomie i przez takich TRUCICIELI JAK HUTA, z której trujące gazy i pyły niszczą zdrowie mieszkańców na terenie całej Jury

 7. Policja ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta .Wykorzysta w swoich działaniach OPERACYJNYCH kto brał udział w tym spotkaniu i wylegitymowania uczestników tej imprezy i jeśli młodzież będzie pod wpływem alkoholu to zostanie zawiadomiona SZKOŁA i SĄD RODZINNY .

 8. Jestem mieszkańcem Zawiercia, jestem za kopalnia i na żaden protest nie przyjdę! Proszę nie wypowiadać się za wszystkich mieszkańców ! Uważajcie bo sami się zapętlacie w tym wszystkim! Zaczyna być ewidentnym ze to ruch biznesowo-polityczny a nie ekologiczny.

 9. Prawda jest taka ze znacza większość w Powiecie jak i w Zawierciu jest zdecydowanie przeciwko tej kopalni.wynika z tego choćby fakt protestu młodych osób, które chcą w przyszłości tu normalnie żyć a nie w syfie.
  A ty gościu gadasz jak ci w PRL straszyć policją. Na twoje pocieszenie dodam tylko że to jest wszystko legalne i zaplanowane wcześniej, nie uda wam się Rathdowney przestraszyć mieszkańców bo widocznie nie macie już czego do zaoferowania. To jest kolejny dowód na to że Zawiercie jest na NIE DLA KOPALNI!!!

  • Tu w Zawierciu nie da się normalnie żyć bo powietrze jest zatrute gazami i pyłami z huty. Dzisiaj rano widziałem na ulicy Huldczyńskiego młodego człowieka , który szedł w masce zasłaniającej usta i nos. Czemu ty szubrawcu nie piszesz o tym co już dewastuje środowisko czyli hucie , a bezczelnie kłamiesz o tym czego NIE MA !!!

  • Mieszko jaka większość??? O czym tu mowa ? Czy znasz liczbę mieszkańców w powiecie? Na jakiej podstawie mówisz o większości? Nie zgadzam się na taka politykę! Proszę o rzetelne źródła mówiące o tym ze większość ludności powiatu zawierciańskiego jest przeciwko kopalni! Poczytajcie najpierw kodeksy prawne co jest a co nie jest przestępstwem , wykroczeniem lub naruszeniem!

 10. Jak narazie to firma Rathdowney się zaplątała…… Skutki powstania tego syfu będą opłakane…… Ale to już było powiedziane. Faktem jest że wszystkie gminy w Powiecie są na NIE. Oczywiście że jest to sprawa polityczna, biznesowa i w dodatku ekologiczna. Wiesz dlaczego? Bo to teraz wyjdzie jaka partia z naszego regionu jest za przeciwko temu procederowi z kopalnią, za mieszkańcami i i ch życiem,zdrowiem, za ochroną zasobów wody pitnej. Biznesowa sprawa bo to jest bardzo szkodliwy inwestor dla naszego regionu, który kłamie że znajdzie dla naszych mieszkańców pracę a potem sam pisze że muszą odbyć się szkolenia dla przyszłych górników. Biznesowa sprawa bo te złoża są na raptem 20 lat a co potem?? Zgarną kasę, syf zostawią, wody już nie będzie bo przeznaczona została dla kopalni a my chorzy będziemy musieli to wszystko od początku sprzątać i budować. Mamy plany na inne inwestycje bardziej sprzyjające naszemu regionowi. Zapraszamy inwestorów do przyszłej Galerii Brama Jury, która już zapowiedziała swój projekt w Warszawie….
  Ekologiczna sprawa to już zostało napisane tyle razy że już dzieci i młodzież wzięła sprawy w swoje ręce i bardzo dobrze bo to świadczy że im zależy i są odpowiedzialni!!! I myślą o przyszłości swojego skrawka domu jakim jest tu Jura i ochrona tych zabójczych złóż oraz pokładów wody…
  Więc sam się zaplatales/aś w swoje pisane teksty…. Nie masz argumentów aby ta kopalnia powstała. Nie ma kompromisu kopalni z zasobami wody pitnej dla mieszkańców. Natura jest brutalna co do tego i zachodzi między tymi aspektami bardzo cienka linia której przekroczenie spowoduje nieznane nawet konsekwencje…..

  • Bardzo mnie śmieszy jak ktoś się próbuje wypowiadać za całą społeczność. To taki bolszewicki produkt frontu jedność narodu. Świat nie jest zero-jedynkowy. Dzisiaj mamy podupadłe prowincjonalne miasteczko w którym lokalna władza przez 30 lat nie była wstanie zapewnić przyzwoitego rozwoju ponieważ liczyło się przede wszystkim kumoterstwo i bezmózgowie. Dzisiaj w perspektywie kopalnia, na pewno toksyczną ale dająca szansę jakiegoś rozwoju ekonomicznego.
   Na ile będzie uciążliwa to właśnie zależy od postawy okolicznych mieszkańców. Wciąganie w te rozgrywki młodzieży szkolnej jest po prostu obrzydliwe. Świadczy tylko o robieniu hucpy i pieniactwie lokalnych harcowników a kopalnia wcześnie bądź później pewnie powstanie…

  • Skutkiem powstania kopalni będzie ROZWÓJ ZAWIERCIA I CAŁEGO POWIATU !!!! , a obecna tragiczna sytuacja miasta i ucieczki z niego młodych ludzi to skutek działalności PÓŁGŁÓWKÓW I LOKALNYCH CWANIAÓW do których ty należysz. TAK DLA KOPALNI !!!!!!!

 11. Mieszko i kto Ci za to wszystko płaci? Galeria Brama Jury – niedoszła inwestycja Zawiercia . Już jedna stoi koło MOP-su . Ale się uśmiałem! . I oczywiście po to są kursy żeby przyuczyć do zawodu. Nawet w trakcie zatrudnienia odbywaja się kursy co jakiś czas. Tobie przydałby się z matematyki. Miłego dnia

 12. Oczywiście że zdecydowana większość jest na NIE ….
  Jestem tego w 100 %pewien. Widać to choćby po zaangażowaniu młodzieży! Tyle tylko że małe wsie nie mają takiego rozgłosu i siły przebicia co większe gminy i miasta, wiesz? Ja myślę nie tylko o Zawierciu które już wyraziło swój sprzeciw ale o całym powiecie….proszę sobie przejechać do wiosek koło Zawiercia, Ogrodzienca. Poręby, Łaz….to wam odpowiedzą czy chcą budowy tego syfu….

  • Oczywiście , że zdecydowana większość jest na TAK DLA KOPALNI i w referendum opowiedzą się za BUDOWĄ KOPALNI. Mieszkańcy powiatu nie chcą SYFU z huty , która dewastuje środowisko TRUJACYMI GAZAMI I PYŁAMI, a kopalnia nie zatruwa powietrza i jest bezpieczna dla środowiska.

 13. No właśnie Ty jesteś pewny – możesz być , ale nie mów za wszystkich . Udostępnij źródła i mów o faktach a nie o swoich przekonaniach.

 14. To gdzie są protesty za kopalnią?….
  Poza tym jeśli chodzi o szkolenia dla górników, nie da się wyszkolić na szybko wykwalifikowanych osób które będą miały predyspozycje do zejścia i jeszcze wydobycia. Szkolenie to długi proces nieporównywalny do doświadczenia górników z Katowic, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Pomorzany….
  Co ty mówisz za głupoty!
  Ty wiesz ile kosztuje czas i wyszkolenie na Górnika? Ludzie do szkół chodzą górniczych a ty chcesz na szybko wycheblować człowieka do takiej pracy?? haaaaa! Ta jak h…. j! Czekaj bo już uwierzę…… Hahaha……
  Co wy macie ?

  • Więc tobie by się przydała lekcja i spędzenie 1 tygodnia w kopalni…..poczulbyś wtedy zapach prawdziwych pieniędzy……widocznie dla ciebie to pikuś…..?

 15. To jak taki/ka jesteś to idź na 1 dzień do obojętnie jakiej kopalni…..i spytaj się czy da się wyszkolić w krótkim czasie na górnika…..
  Nie wciskaj takich głupot bo sobie kapy tylko robisz….

  • Niestety Mieszko , ale Ty sam nie opierasz się na żadnych faktach. Wyssane z palca frazesy. Tak na marginesie, kopalnia to nie tylko zatrudnieni górnicy. Widocznie ciężko Ci to zrozumieć. I na protest nie przyjdę bo nie będę z siebie robił durnia i nie tylko ja tak myślę. Rozmawiam ze znajomymi, wiadomo o co chodzi. Powodzenia , oszczędzaj głos, chociaż pewnie będą gwizdki. Kończę , wszystkiego dobrego wszystkim.

 16. Tak? Chcesz faktów? Ok….
  To gdzie są protesty za kopalnią?? Jakoś kurna nie widzę osób które popierają ten syf….za to widzę młodzież zaangażowaną narazie….i mocny sprzeciw na spotkaniu w Łazach….. Takie są fakty.
  Bitwa wygrana ale wojna ciągle trwa…..

 17. Niech wszystkie zakłady pracy wesprą naszą młodzież! Pokażmy że Zawiercie to twierdza chroniąca domu, wody i mieszkańców!!!
  Zawiercie mówi NIE DLA KOPALNI!!!

  • Trzeba teraz wesprzeć naszą młodzież i niech wszyscy mieszkańcy i pracownicy przyjdą pod MOK chronić swoich miejsc pracy, wody, domu, życia i zdrowia i tego wszystkiego co tutaj mamy !!!
   Tak jest!!

 18. No proszę…. Czekam na odpowiedz i argumenty…. ZAWIERCIANINIE….
  Bo narazie nic znaczącego nie napisałeś ?

  (bitwa wygrana ale wojna ciągle trwa….)

 19. No właśnie, Wam chodzi o prowokację. Nie prowadzicie dialogu tylko krzyczycie i gwiżdżecie. To akurat nie mój poziom. Idźcie sobie pokrzyczeć i tylko nie pokłóćcie się między sobą jak nie będzie przeciwnika.

 20. A widzisz…. Mnie nie chodzi o jakąś prowokację ale wyrażenie sprzeciwu mieszkańców! I mieszkańcy to robią a ci co uważają wtedy ich jako prowokatorow sami stają się takimi i tchórzami….więc większość już widać gołym okiem że Zawiercie jest na NIE DLA KOPALNI!!
  Wy to nazywacie krzykiem….tak, to jest krzyk o to aby ta kopalnia nigdy nie powstała i tego nie ma co się wstydzić. Bo wam oto chodzi Rathdowney aby zniechęcić do zaangażowania by mieć pretekst ze mieszkańcy nie są zainteresowani. Są zainteresowani i to wyrażą w formie protestu….!!!
  Zawiercie mówi NIE DLA KOPALNI!!

 21. Mieszko, a to że jestem za powstaniem kopalni to znaczy ze jestem z Rathdowney? Skąd taka konkluzja? Idąc Twoim tokiem rozumowania to pracujesz w CMC?

  • Za nickiem są różni ludzie….ok.
   Ale będąc za kopalnią przyczyniasz się w pewnym stopniu do jej działalności…. Ja będąc przeciw powstaniu tego syfu na naszym terenie oczywiście wspieram już tutejsze zakłady pracy…..tak, to fakt.

  • Udało się zrobić w konia Zawiercian ogłaszając komunikaty o zatrutej wodzie ,ludziska wykupili wodę we wszystkich sklepach okazało się po paru miesiącach ,nadawała się do picia .A w tym tygodniu te same siły próbują doprowadzić do zamieszek w mieście ,wykorzystując młodych ludzi .Wstyd wam -My .

 22. Skoro Sanepid wydał komunikat to coś było na rzeczy….. Jak ty chcesz ryzykować zdrowie pijąc wodę skażoną salmonellą to życzę powodzenia jak będzie wzbogacona w ołów, cynk, arsem inne przepyszne i wysoko wartościowe “minerały”…..
  Bardzo dobrze że ludzie młodzi są zaangażowani. Ty glosisz propagandę o zamieszkach……a my mówimy NIE DLA KOPALNI!!!

 23. O Matko, skąd tych ludzi niekopalnianych biorą? Na temat tak dużego zanieczyszczenia powietrza w Zawierciu dalej cisza. Mieszko Ty lubisz mówić. Powiedz coś na ten temat.

 24. XYZ – Kopalni nie ma a środowisko już zdegradowane- ale to tez pewnie wina nieistniejącej kopalni. Kogo robicie w balona? Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd takie zanieczyszczone powietrze ze zalecają nam w maskach chodzić? Rak płuc, alergia , astma . I dlaczego cisza na ten temat ?

 25. Oczywiście ! To kto wytłumaczy ? Dla ułatwienia można ściągnąć aplikację i sprawdzić jakość powietrza na danym obszarze. Polecam szczególnie wieczór i noc.

 26. Ala wszędzie gdzie monitoruje się stan zanieczyszczenia normy są przekraczane .Codziennie wypalasz 10 fajek paląc lub nie .Trendy jest chodzenie w maseczkach ,i jedzenie w street t barach i zdjęcia z psami i kotami .Nikogo nie interesuje los starszego steranego życiem człowieka .Takie czasy i nic tu się nie zmieni .Co się liczy w życiu rodzina i jej należy poświęcać jak najwięcej czasu i zamiast protestować odwiedź krewnych ucieszą się .

 27. Molibden No muszę Cię ucieszyć i powiem Ci ze nie wszędzie są przekroczone normy. Nie jem w Street barach i odwiedzam krewnych. I na protest się nie wybieram, oczywiście ze szkoda czasu. Tu w komentarzach tylko pytam ale nikt z walczących o ekologię w Zawierciu nie potrafi lub nie może odpowiedzieć .

 28. A czy ja pisałem że jest cudownie? ja wiem że jest zanieczyszczenie….. To po cholerę nam jeszcze kopalnia??? to już całkiem będziemy mieli przegwizdane…..
  Myślcie trochę….. to nie boli.

 29. Najsmieszniejsza grupa na FB która ponad 1/3 ma nie z poza miast które maja być objęte kopalnia , a to powinno być karalne , po 2 , karalne też jest rozwieszanie plakatów bez zgody właścicieli budynków jak np blokowiska ( TU MUSI BYĆ PISEMNNA I PUBLICZNA DO WIADOMOŚCI ZGODA ADMINISTRACJI OSIEDLA) czy parki ( TAK TEPAKI PARK TO I TEŻ JEGO OGRODZENIE no dzielnica warty , gdzie to jest prywatne) , ciekawe kto się tym zajmie bo z kilku posesji już poszło zgłoszenie i odszkodowanie za nielegalną reklame oraz sianie propagandy

 30. To zapraszamy pod MOK…..Zobaczymy kogo będzie więcej…..
  Mówicie o zanieczyszczeniu powietrza a chcecie kopalni, tak? Już widać w tym pewną niejasność i chcecie już całkiem doprowadzić do tego że Zawiercie wogóle będzie wyludnione. Dlaczego wcześniej nie pisaliscie do odpowiednich służb administracyjnych w sprawie CMC czy Odlewni? Skoro wam zależy na powietrzu czemu jesteście za kopalnią która uwalnia toksyczny kadm, arsem i inne gazy podczas wydobycia? Sami się motacie we własnych wpisach…..
  Miejmy nadzieję że Radni podejmą uchwałę która będzie przeciwna budowie kopalni. Liczymy że będą chronić naszych interesów i nie dadzą się w ciula zrobić…..

  • Zbiorowe szaleństwo opanowało to miasto .Uchwała sprzeciwu wobec budowy kopalni została przyjęta przez radnych poprzedniej kadencji .Przewodniczący Rady Miasta powinien podjąć kroki prawne przeciwko tym ,którzy zgodzili się na wieszanie plakatów nawołujących dzieci do udziału w zamieszkach .Szkoła nie jest MIEJSCEM na uprawianie POLITYKI .Za CZTERY dni wybory parlamentarne i wszystkie tego typu słuszne protesty sa AGITACJĄ wyborczą ubraną w szaty NIE .Gomułka stara bułka .

 31. Porównywanie kopalni do istniejącej już Huty czy Odlewni jest tylko pretekstem aby ta kopalnia powstała…
  Skoro ptotwstujecie tak przeciw Hucie to orotestujcie przeciw kopalni która całkiem nas zniszczy…..
  Radni nie mogą do tego dopuścić…..

 32. Myślicie że dzieci będą same bez rodziców i opiekunów?? To się możecie przeliczyć….. Zapraszamy pod MOK….
  ZAWIERCIE MÓWI NIE DLA KOPALNI!!!

  • Tak bardzo chcecie tej kopalni a i tak w niej nie będziecie pracować….Bo was nawet nie zatrudnią na Śląsku gdyż trzeba wykwalifikowanych górników z doświadczeniem a nie po szybkich szkoleniach…. Tacy naiwni jesteście i daliście się kupić za marny grosz….
   Tak bardzo chcecie pracować w kopalni? To zatrudnijcie się na Śląsku jeśli was przyjmą oczywiście….to poczujecie prawdziwe pieniądze i pylice w płucach…..
   Zawiercie nie jest terenem na kopalnie i nim nie będzie…. Nigdy!!!
   Brawa dla naszej młodzieży za odwagę i za uświadamianie mieszkańcom o zagrożeniach związanych z kopalnią!!!
   Pieniądze to nie wszystko…..

 33. Nikt mi nie wmówi że nawet kopalnia z najwyższą technologią jest wstanie żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym…..Nie ma takiej kopalni.
  Jest wręcz odwrotnie….
  Każda kopalnia niesie za sobą ogromne straty dla mieszkańców i okolicznych wiosek i gmin….
  Wiedzą o tym wszyscy…. Ale chęć posiadania pieniędzy za wszelką cenę odcina potem dopływ wody pitnej i czystego powietrza jak ktoś tak bardzo chciał poruszyć ten wątek…. Tym bardziej że u nas te złoża są skrajnie małe wiec eksploatacja ich jest nieopłacalna, kosztowna i więcej strat przyniosłaby niż zysku dla NAS, itd.

 34. Niech Radni podejmą tę uchwałę bo niektórzy doprowadzą ten region do katastrofy a potem pod cysternami będą płakać że wody nima i kolejki do lekarzy…

 35. Nie trzeba się znać by wiedzieć, że każda kopalnia niesie za sobą ogromne straty dla mieszkańców i okolicznych gmin. Dzieci i młodzież w szkołach o tym wiedzą a ty nie wiesz? To naiwny jesteś bo zależy ci na kasie tylko i widać ze potrafiłbyś sprzedać “złoto” za darmo nie wiedząc o tym…..

 36. Mieszko – Uwaga- JESTEM NA TAK DLA KOPALNI!!!!!!!!!! To tylko polityka i Ty masz w tym interes. I po co mam przyjść pod MOK? ? Przecież to żenujące. Wyluzuj chłopie.

 37. Tak, mam w tym interes bo mieszkam w Zawierciu…… No to jak jesteś za tym syfem a boisz się przyjść wyrazić swoje zdanie….. to znaczy że Zawiercie jest w zdecydowanej większości przeciwko kopalni…. Bo jakby Ci zależało to byś przyszła i wsparła swoim głosem Rathdowney….. Jeśli tak to nie zabieraj tutaj głosu bo jesteś niepoważna.

  Mam do was zwolenników kopalni jedno słowo….. Jeśli tak macie robić że popieracie kopalnię a nie pokazujecie i nie widać zaangażowania tylko puste słowa rzucać w internecie, to świadczy o waszym tchórzostwie, manipulacji a także w takim razie nie liczycie się w tej sprawie tylko ci co naprawdę są zaangażowani z jednej jak i z drugiej strony mogą coś powiedzieć, którzy czynnie biorą udział w społeczeństwie…..
  ZAWIERCIE MÓWI NIE DLA KOPALNI!!!
  (bitwa wygrana ale wojna ciągle trwa…)

 38. Jeśli Radni podejmą uchwałę to kopalnia nie powstanie napewno. A odwierty są jedynie w momencie na poziomie badawczym nie wydobywczym. Nie wiesz to niepisz głupot jeden z drugim i nie siej kłamstwa i manipulacji….

  • Nie ma nieuku odwiertów na poziomie badawczym i wydobywczym. Odwierty to odwierty i wynika z nich , że mamy bogate złoża cynku, ołowiu i srebra. I tyle w temacie. TAK DLA KOPALNI !!!!!

 39. Szanowni mieszkańcy Zawiercia, drodzy Zawiercianie ! Czy zastanawialiście się skąd bierze się taka desperacja garstki przeciwników kopalni, że aż dzieci angażują do tej niecnej roboty przeszkadzania w budowie kopalni ? Sprawa jest prosta, bo to przebogate złoże cynku, ołowiu i srebra zostało obiecane żydom jako rekompensata ,a kopalnia i tak powstanie , tylko wybuduje ją nie Rathdowney , a jakaś żydowska firma z ameryki , która nie będzie płaciła podatków tak jak huta CMC w Zawierciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.